Резултати од барањето

 1. Gixxer

  Студиска опрема за изнајмување?

  Ако има некој или ако знаете некој што изнајмува студиска опрема (позадина, блицеви, држачи, светла, апарат...) пишете тука или во пп. Ми треба за еден ден, крајот на месецов почетокот на декември.
 2. Gixxer

  Продавам блиц Pentax AF200FG

  Нов, неотпакуван. PRODUCT HIGHLIGHTS Compatible with Pentax P-TTL Guide Number: 66' at ISO 100 and 28mm Coverage: 24mm & 28mm (35mm Equivalent) Dial Operation Recycle Time: 4 Seconds 1st Curtain Sync Runs on 4 AA Batteries Цена во продавница, 8990 денари, го продавам за 6000.
 3. Gixxer

  Купувам тело Pentax K-3 или Canon 7D

  Купувам апарат Pentax K-3 или Canon 7D. Понуди тука или во пп, како вас ви е убаво :)
 4. Gixxer

  Купувам објектив за Пентакс (k-mount)

  Барам да купам нешто од следново - Sigma 50-500mm f/4.5-6.3 - Sigma 150-500mm F5-6.3 - Sigma 120-400mm F4.5-5.6 - Sigma 100-300mm F4 половен, да биде сочуван и секако да работи без проблем :)
 5. Gixxer

  22-ро мото рели Македонија - Независност

  22-то мото рели Македонија - Независност ќе се одржи од 7 до 9 септември. Поаѓањето е во сабота од плоштадот Македонија во Скопје, а пристигнувањето на истото место е предвидено за на 9-ти септември (понеделник, неработен ден). Мото рели Македонија се вози по повод денот на независноста, 8-ми...
 6. Gixxer

  За моторите зелениот картон ќе чини 30 евра за цела година

  НАШЕТО БАРАЊЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА ЗЕЛЕНИОТ КАРТОН Е УСВОЕНА. ПОСЛЕ ПОВЕЌЕ ОД ЕДНА ГОДИНА ОД ПРВИЧНОТО ПОДНЕСЕНО БАРАЊЕ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА ЗЕЛЕНИОТ КАРТОН ВЛАДАТА КОНЕЧНО ПОЗИТИВНО СЕ ПРОИЗНЕСЕ ПО НАШИОТ ПРЕДЛОГ. Тропнавме на многу врати, се јавивме кај многу пријатели, имавме...
 7. Gixxer

  Како да го заштитите вашиот мотор од кражба?

  Се плашите да го оставите моторот пред зграда? Не сте единствени, само сте дел од групата на загрижени моторџии кои постојано се сведоци на дрските кражби кои се случуваат кај нас. Само во месец септември во Скопје се украдени повеќе од 40 мотоцикли што е повеќе од алармантна состојба, но...
 8. Gixxer

  21-во Мото Рели „Македонија независност“

  Годинешното мото рели „Македонија независност“ ќе биде по различно од досегашните. Направени се промени во организацијата, рутата и начинот на кој ќе се одржи настанот со цел да му го вратиме сјајот на релито, но и интересот на учесниците. Сеуште се подготвува конечната саатница, но она што е...
 9. Gixxer

  Регистрација на мотоцикли на период пократок од една година (3,6,9.. месеци)

  Се започна на мотори.ком.мк форумот, на 03 Февруари 2008 со тема започната од Ацо од МК Џинка. Секако дека муабетите низ моторџиските кулоари постоеја и се шушкаа и претходно на секој собир, но со неговата тема на форумот започна полемиката која после толку време, сепак вроди со плод...
 10. Gixxer

  Изнајмува ли некој објективи за Никон?

  знам дека може да се изнајми опрема за канон, ама пошто сликам со никон и не сакам да изгледам како дете со пречки во развој кога ќе сликам, ме интересира дали негде или некој кај нас може да ми изнајми објективи за никон? Конкретно сакам да земам nikkor 55-300, ама ако има некој и сигма ќе ми...
 11. Gixxer

  Моторџиите во борба за своите права

  Како резултат на повеќето нелогичности во законите на Република Македонија кои ги тангираат моторциклистите, започнавме со петиција на која потпис ќе стават сите незадоволни моторџии, а во сабота (8.10.2011) ќе се одржи мирен но бучен протест по улиците на Скопје со цел да се исполнат нашите...
 12. Gixxer

  20-то Мото Рели Македонија

  Стартот на Мото Рели Македонија во 2010 Информациите за Мото Рели "Независност" пристигнаа, 20-то рели ќе се одржи од 8 до 10 Септември, со старт од плоштадот Македонија во Скопје на 8-ми Септември. Пријавувањето е отворено за сите, без разлика дали сте член на клуб или не, котизацијата...
 13. Gixxer

  Мотори

  Слики од трки со мотори во Македонија има уште мнооогу, само изразете желба ;) п.с. неможев да најдам посебна тема за спортска фотографија, па ако има ги замолувам модераторите да ја преместат темава.
 14. Gixxer

  Омнибус "Д Скопје"

  Има ли некој информација што се случи со филмот? Требаше да биде готов до сега, а неможам да најдам никакво инфо на нет освен дека почнал да се снима пред скоро две години..
 15. Gixxer

  Продавам Sigma 17-70mm за Канон

  Продавам Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC + поларизиран филтер за Канон. Објективот е купен од pixplus, отпакуван и користен во домашни услови за само неколку слики, сочуван во перфектна состојба без никаква гребнатина.
 16. Gixxer

  MotoGP 2011

  Денеска почнаа првите официјални тренинзи пред почетокот на сезоната 2011 во МотоГП. Пренос ќе може да се следи на СпортКлуб (МаксТВ), а за АБ Канал сеуште не е потврдено. Гледате ли МотоГП? Фаворити? Повеќе инфо за денешниот тренинг...
 17. Gixxer

  Купувам објектив 70-300 за никон

  Барам половен исправен објектив 70-300 APO за Nikon D60 (Nikkor, Sigma...)
 18. Gixxer

  Новото Дукати

  Дукати вчера го презентираше новиот мотогп мотор Ducati GP11 Роси во црвено жолто бела комбинација и не изгледа баш најдобро, ама ќе видиме годинава дали ќе им се посреќи :) Цела галерија од новото Дукати, тука.
На врв Bottom