Резултати од барањето

 1. H

  Фан клуб - РК Вардар

  Ако ги занемариме лошите резултати на екипата, кој што се сложувам дека се по најголема кривица на Алушевски, сакам да прокоментирам за непрофесионалното однесување на неколицина од староседелците. Чупиќ, Столе, Тимур, се несомнено легенди на екипата, но пцуење по соиграчи, по тренер, тоа не...
 2. H

  Левица - Политичка партија

  Член на политичка партија не сум, а уште помалку сакам да се замарам со политика во вакво труло општество, но мора да го прокоментирам ова што се случуваше во текот на денешниот ден. Прво ќе почнам со пофалба до Апасиев што е можеби единствен што собра гатс да им се спротивстави на белите мечки...
 3. H

  Формула 1 - сезона 2020

  Епа сега, дур пие млекце има направено резултати во рангот на Фернандо Алонсо со овој скромен болид на мекларен, ако не и подобри, замисли што ќе биде за некое време, само да му овозможи мекларен добар болид. Истиот тој Ландо, што ти викаш дека пие млекце на Хамилтон му намали 1.2 секунди во...
 4. H

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Овој квалификациски циклус е круцијален, мора да се продолжи трендот на настапи на големите натпреварувања.
 5. H

  Фан клуб - РК Металург

  Баш ќе биде интересно да се следи Металург од следната сезона, едвај чекам да видам како ќе се снајдат Младеновиќ и пред се Додиќ, дали можеби ќе проиграат Шилегов, Гајиќ, Кондев евентуално..Очекувам од Серафимов да блесне.. Што ќе биде со голманската позиција, ми делуваат танки?
 6. H

  Фан клуб - РК Вардар

  Само да ти одговорам, дека тоа што имаш некои информации од било каде не ти даваат за право да се понашаш вака дрско, не само кон ксаго, туку и кон повеќемина на форумов. Дај олабај малце. Тоа прво, а второ ксаго може повеќе да заборави за ракомет него што ти можеш било кога да научиш, а тоа ќе...
 7. H

  Фан клуб - РК Вардар

  @chef_cook Прво во однос на тоа дека ќе си замине ако проигра. Ситуацијата во неговиот случај е многу незгодна, што дури и да одигра добра сезона, нема да има заинтересирани, посебно не во германија после епскиот фејл што го имаше. Од таа страна сум скоро убеден дека тоа нема да се случи. За...
 8. H

  Фан клуб - РК Вардар

  Зошто го труете форумов со непотребни споредби, мржња и препуцавање? Вардар кој моментално го има само рековалесцентот Дисингер на лев бек, мора да има уште двајца добри бекови, што значи дека позитивно е да дојде Талески покрај Санталов, ма колку и да не мислите така. Нема да давал 100% дека...
 9. H

  Фан клуб - РК Вардар

  И ilumious ли е куртон? (Пошо она прва почна, а не глеам да реагираш на тоа)
 10. H

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Епа тоа е и проблемот, а покрај физилара немаме победнички менталитет и деца што ќе дадат последен атом од силата за да успеат, а факт е дека тоа беше најсилна страна на успехот на генерацијата на Кире, Мојсо, Жути... Кога зборуваме за квалитетот на младинските лиги, погоди во срж, ги судам тие...
 11. H

  Фан клуб - РК Вардар

  Ќе те цитирам тебе, пошо со тебе е конверзацијава, а ќе им одговорам и на сите, без гајле. Значи пак ќе ти кажам, како што сегде има трули примери што шират фејк њуз, дали намерно или ненамерно, така и таму, но тоа не ти дава за право да генерализираш. И твојот обид да бидеш саркастична нема да...
 12. H

  Фан клуб - РК Вардар

  Како што си ти дојдена тука за да дискутираш, разменуваш мислења и се забавуваш, така и луѓето таму се отидени за иста ствар. Тоа прво, како второ на основа на еден твит не можеш да носиш заклучок за еден куп луѓе што ја користат таа апликација. А како трето, и последно, тоа што ти како еден...
 13. H

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Исцрпни одговори, какви што и очекував од поединци што одговорија, читајќи го цело време нивното познавање за и околу ракометот кај нас. Мене поентата ми беше да се изнајде решение за да се направи успешна транзиција на талентираните ракометари од јуниорско на сениорско ниво, што според мене е...
 14. H

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Неопходно е подмладување на репрезентацијата, да се тргнат сите полупроизводи од репрезентацијата и да се почне се одново. Кои се играчите од кои очекувате да направат солидна кариера во иднина и потенцијално да бидат носители на репрезентацијата? Дали актуелната генерација надополнета со млади...
 15. H

  Кошаркарска репрезентација на Македонија

  Тодоров е аматер, не е до играчите што нема ниту воиграна акција и што се оди преку изолација и на сила. Дури и такви имавме два три пати шанса да се вратиме во игра, но кретенот на нашата клупа ни го искина моментумот со неговите глупи ротации и измени.. Џаст фор д рекорд, во еден момент од...
 16. H

  Ракометната репрезентација на Македонија (мажи)

  Рибата смрди од главата, а Брестовац е докажан лузер низ годините. Судијките многу лоши, португалците едни од поголемите сељобери на првенствово. Ние изигравме океј, борбено на моменти, ама што дека кога изгубивме ради брзоплетост, што е чисто на душа на селекторот.
 17. H

  Фан клуб - РК Металург

  kaj zaminaa, osven za tomovski i dimitrioski, nemam procitano? Jas moeto mislenje go temelev na toa shto gi zadrzale niv, no sega se pagja vo voda.
 18. H

  Фан клуб - РК Металург

  како ви се допаѓа пазарот на металург ова лето?? По мене паметна политика, да го соберат најдоброто достапно од државава и балканов, и со неколку искусни играчи како тој црногорецот, пецакот и чантурија, да се направи микс на младоста и искуството. Се надевам ќе го соберат уште Мишевски. Исто...
 19. H

  Фан клуб - РК Вардар

  Ako se bara nesto od balkanot, tandemot od Metaloplastika Milic, Vorkapic ke bidat pekolni rakometari vo idnina.. bi sakal niv da gi vidam vo dresot na Vardar od godina
 20. H

  Кладилница (Генерална дискусија)

  Давајте предлози да составиме едно добитно тикетче , крајно време дојде..
На врв Bottom