Резултати од барањето

 1. Јаневски

  Стариот лаптоп не се стартува

  Извади ја батеријата и пробај да го уклучиш само на полнач, без батерија и стисни го копчето за уклучување. Батериите први откажуваат... 2. Или ако долго време не била користена батеријата, остави ја долго време на полнач убаво да наполни... (тешко дека ова ќе ти успее/помогне, најдобро првиот...
 2. Јаневски

  Коронавирус (COVID-19)

  Тоа е правилото. Научно е докажано дека, поштен човек, што пазари дење, се вози во автобус, чека ред пред аптека, пошта и банка по 20-30 луѓе одеднаш, не може корона да фати и од тука, човештвото мора да се пази од тие што фатиле, за да не го корумпираат битието на останатите. Всушност, тие...
 3. Јаневски

  Коронавирус (COVID-19)

  Инаку, сите фалат како тоа реакцијата за коронава била феноменална и спектакуларна. Не. Границите требаше да се затворат многу порано. Добра Цаца ќе оди Африка летово. Тебе, треба да те сегрегираме.
 4. Јаневски

  Коронавирус (COVID-19)

  Компир супа помага за или против вирусов. Со пилешко или со говедско и најбитно фиде да има. Ама исто мора и компир да има.
 5. Јаневски

  Телеком го почна тестирањето на 5G мрежа, последиците ќе бидат катастрофални

  Овие се кокошки, ама од помалите. :nesumjas:
 6. Јаневски

  esej ,,Kopnez za poubavi denovi" pismena rabota

  Кои беа твоите планови, копнежи и желби пред појавата на вирусот?
 7. Јаневски

  Помош! - ми треба одредено дело/проект...

  Ќе речеш, нема поубави денови, сега ништо нема да биде повеќе како што беше, пошто научивме како да се миеме раце и прибираме дома... Исто така некои од нас научија дека може малку помалку капитализам и малку повеќе блиско семејство...
 8. Јаневски

  Сосед со ментално пореметување - каде да се обратам?

  Ова ми е мизерно. Исто како американското „police wellness check“... Абе не се преправај дека се грижиш за некој човек таму што не го ни знаеш... Искрено, ти смета пошто те вознемирува, а треба да не те вознемирува и да не ти смета. Сними, пријави полиција, нека го соберат. И упорно. „Ни...
 9. Јаневски

  A.D. Butel i....

  Замисли си, цел живот работиш, имаш само колку за да преживееш, крпено, скромно и недоволно... На крај, за да успееш да заштедиш 5000EUR, закуп на кирија, за гробно место. Која чест и привилегија е тоа!
 10. Јаневски

  Коронавирус - психичка пандемија

  Аха. Кај ќе одите на одмор, летово? Јас се мислам, дали Ѓорче, дали Бутел. Всушност, што е битно... Плинот е на државна сметка.
 11. Јаневски

  Помалку познати видови на животни

  Пилешко конгломеративно компир од Нов Зеланд, јабучар. https://en.wikipedia.org/wiki/Kiwi
 12. Јаневски

  Коронавирус (COVID-19)

  Така вели елитата. Свињи.
 13. Јаневски

  Коронавирус (COVID-19)

  Press konferencija na ministerot za zdravstvo, vo 13:30, na linkov, livestream https://m.youtube.com/watch?v=Z1Qu-m6oEMQ&feature=emb_title
 14. Јаневски

  Коронавирусот и љубовта

  О каква аронија! Чај од менискус и Хамлет од јајца...
 15. Јаневски

  Коронавирус (COVID-19)

  Ellis Island. https://en.wikipedia.org/wiki/Ellis_Island_Immigrant_Hospital
 16. Јаневски

  Внимание!!!! Мажи, утре е 8-ми март!!!!1

  извор: https://forum.femina.mk/threads/%D0%9D%D0%BE%D0%B2-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81-%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%81-%D0%BE%D0%B4-%D0%92%D1%83%D1%85%D0%B0%D0%BD.31106/page-103#post-4835551
 17. Јаневски

  ТАХИХАРДИЈА -ХОЛТЕР ДАЛИ Е ВИСТИНСКИ ПОКАЗАТЕЛ

  Види срце: ПЗУ Кардиомедика Србоновски (позади синиот факултет за туризам Карпош) ПЗУ Срце (нова локација изгледа имаат на 3-та македонска, 45) Филип Втори (до Воена) Државна Кардиологија И одма, истовремено провери тироида!!! Јас одев до е-медикал, пред Корчагин, Др. Габи. На Битапзар има, ама...
 18. Јаневски

  Мочта (урината) како лек

  Е ако де, твој е... Окулу анусот има влакна, анус мора да се риба. Се под туш, едно бањање. А бурекот и тулумбите, такви најубави се. Јас би се чувствувал почестен. Ебати животот ако нема страст во него. Сите работи што смрдат, билдаат карактер. Кога ќе се соочи човек со нив...
 19. Јаневски

  Вашата девојка по професија е доктор уролог

  Мислам дека нема врска. Дружба си е дружба, служба си е служба.
 20. Јаневски

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Максимун недела, претежно побрзо, работен ден-два-три... Ќе ти закажат.
На врв Bottom