Резултати од барањето

 1. AtoM-AnT

  Nikon D5200 избор на објектив

  Сакам да си купам ново апаратче ама досега не сум работел со објективи и затоа ми треба ваша помош. Се одлучив за Nikon D5200 ама не можам да се одлучам за објектив, како понуда овој фото апарат го има со следниве објективи: 18-55 VR за 770 евра, 18-105 VR за 870 евра и со 2 објектива: AF-S DX...
 2. AtoM-AnT

  Расизам Во Филмската Уметност?!

  Што ме натера да ја отворам оваа тема? Во 1967 година беше снимен филмот In The Heat Of The Night, овој филм е инспириран од истоимениот роман на John Ball а главните улоги ги толкуваа Sidney Poitier и Rod Steiger. Се случува убиство во едно мало град во Мисисипи, жртвата е локален црнец а...
 3. AtoM-AnT

  На кој филм сакате да му направат римејк?

  Пред некој ден го гледав филмот Mad Max кој е снимен далеката 1979 година,во овој филм е користен автомобилот Ford Falcon XB GT кој во филмот е наречен Interceptor. Ми дојде една идеја,би сакал да го видам филмот во ново издание? Кога би направиле римејк на овој филм секако дека би бил...
 4. AtoM-AnT

  Сибирската експлозија (Тунгунска)

  Во далечната 1908 година на 30-ти Јуни во централен Сибир се случила една експлозија од голем размер која и до ден денешен не е разјаснета јачината и што ја предизвикало таа експлозија која била со јачина 100 пати поголема од атомската бомба што била фрлена на Хирошима а била уништена или...
 5. AtoM-AnT

  Остри критики за апсењето проститутки во Македонија

  20.12.2008 20:30 Неодамнешното апсење проститутки во Скопје остро го критикуваа голем број меѓународни невладини организации, притоа осудувајќи ја полициската акција и нејзината заштита од страна на Владата. Критиките се изнесени во писмо испратено до македонската...
 6. AtoM-AnT

  Зошто мажите не се за реклами?

  Проценете сами зошто мажите не се добри за снимање реклами во авто индустријата,сликите зборуваат се.
 7. AtoM-AnT

  Еманципирана Бугарска жена

  Погледнете го клипчето па потоа коментари,да се знае дека и Бугарските жени се главни во фамилијата?
 8. AtoM-AnT

  Return Of The PATO

  Еве уште еден побратим на ПАТОТ,кога го прашуваат дали ги злоставува неговите деца тој одговара со ззззззззззззззз :pos2:
 9. AtoM-AnT

  Subaru Impreza WRX 300 PS

  Sekoj ima nekoj omilen sportski avtomobil,mojot e Subaru Impreza WRX 2006 300 PS,a vashiot?
На врв Bottom