Резултати од барањето

 1. ShakaZulu

  Сакам да знам!

  какви книги, нешто имаше за азил документи?
 2. ShakaZulu

  Албумот на Игор Џамбазов

  А што е проблем да го најдеш како мп3 и смениш во формат за обично ЦД. Бар за тоа мислам дека ти треба да може да го пушташ на постар читач. форматфактори ти е бесплатна програма што многу лесно ќе ти среди формат а и нема да трошиш интернет за џабе за симнување.
 3. ShakaZulu

  Зголемување на пенисот

  Нека заигра жилет одоколу бар ќе го гледаш цел колкав е толкав е, нема да е скриен зад грмушка :D онтопик, тешко со хемија до некој видлив резултат, можеби хирургија ама тоа е друг муабет...
 4. ShakaZulu

  Избришана од евиденција на невработени во агенцијата за враборување

  Тоа единствено има врска ако сакаш да аплицираш за некои сретства за отварање сопствен бизнис па да не ти одобрат бидеќи нели услов е пример 3 години да си невработен или слично. Инаку чешки најди си ти работа АВРМ со среќа ќе те отпиши како што и сега те отпишале од евиденција и автоматски во...
 5. ShakaZulu

  Копа Америка 2019

  Гласајте за Бразил на анкетава и пофалете се дека сте го поголиле победникот :D
 6. ShakaZulu

  LCD телевизори

  Имам тв Филипс 40pfh4109/88 стар 5 години во работа ја снема сликата, тотал црн екран а тонот работи. Работи да менуваш канали и се слично ама ништо не се гледа на екран. Кога го гасев и палев првите 5-10 пати во вклучкување се покажуваше логото филипс на неколку секунди но сега го нема ни тоа...
 7. ShakaZulu

  Дали е можно сам да се одјавиш од фирмата каде што си вработен?

  Биди фер и кажи како го реши проблемот. Можеби некој во иднина би го имал истиот проблем и бе добил насоки од твојот случај :)
 8. ShakaZulu

  Фото хумор и интересни фотки!

  Poznato ? :D
 9. ShakaZulu

  Дали е можно сам да се одјавиш од фирмата каде што си вработен?

  Договор за работа имаш? Во него ако е нормален треба да има стафка која по закон гласи отказ со отказен рок. Ако во договорот не е наведено поинаку таа по колективен договор е еден месец. Одиш кај адвокат или нотар и ти составува отказ според член тој и тој да биде правно издржан и после тоа тој...
 10. ShakaZulu

  Зоран Паљото

 11. ShakaZulu

  Проблем со голуби

  Ова со ЦД функционира гарантирано, додуша знам за ластовици ама верувам и за гулабиве ќе е успешно. Ако имаш кај да закачиш горе ќе ја одбегнат твојата тараса гарант.
 12. ShakaZulu

  Поправка на кров

  Глуп народ упм, што има нив да им смета ако сакаш сам да платиш...
 13. ShakaZulu

  13 плата

  тоа е , такви ни се законите, полни дупки а некои одвај чекаат да ги користат.... ќе земиш ако ти следува, е сега кога тоа верувам ќе е пред а треба да ти исплатат наредна 13та... јас лани не фатив за тиииит 4ч признаени во пресметки за плата... дел беше моја вина што цела гидина мислев дека...
 14. ShakaZulu

  13 плата

  До крајот на наредната календарска година :) Смешно можеби ама ако за плата има датум 15 од следен месец или к15 до 31 декември, за 13та плата нема ништо прецизно.
 15. ShakaZulu

  Добитници на лотарија за САД

  NOT BEEN SELECTED Aј аирлија :D
 16. ShakaZulu

  Добитници на лотарија за САД

  после пладне ETD на 7ми односно по наше македонско време после 18.00 на 7ми
 17. ShakaZulu

  Добитници на лотарија за САД

  резултатите се после 7ми, некој сака да ти земи парите, блокирај го да не те замара во иднина
 18. ShakaZulu

  Добитници на лотарија за САД

  https://dvlottery.state.gov/ 2020 Entrant Status Check DV-2020 Entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 7, 2019
 19. ShakaZulu

  Фото натпревар #135 ТЕМА- Автопортрет

  11798 by ShakaZulu on Кајгана форум
 20. ShakaZulu

  Фото натпревар #134 - Животни

  Можеби требаше ама помислив дека ќе е премногу, сакав да застанам на погледот, оној со здрвени солзи околу очите од безнадеженост во животот како што само едно улично куче може да го има... На момент помислив и само слика од главата да биде затоа што и ребрата што наѕираат низ кожата се ту мачч...
На врв Bottom