Резултати од барањето

 1. rossoner stefan

  Хит на денот

  Старата тема ја испративме во вечните почивалишта, па, навалете тука :)
 2. rossoner stefan

  Вашиот хит на денот vol.1

  Старата тема се преполни, па затоа нова...бујрум народе повелете:smir:
 3. rossoner stefan

  6та пред - Евровизиска ОГАЕ забава во 69 на 11.02.2010

  Момци и девојки, Евровизискиот фан клуб ОГАЕ Македонија по шести пат организира пред-Евровизиска забава.И оваа година еден куп ѕвезди од македонската музичка сцена, ќе бидат дел од оваа забава.Минатата година забавата доживеа голем успех, и беше навистина одлично,па истото се очекува и годинава...
 4. rossoner stefan

  Програма на Кајгана Радио 2010 [старо]

  Епа најмили мои, дојде време да ја направиме програмата за нашето Кајгана Радио.А како да ја направиме без Вас?Никако :) Започнува новата сезона, и потребни се диџеи кои и оваа година ќе пуштаат музика, во точно определен термин.Има место за секој кој е заинтересиран, важно е да е редовен, како...
 5. rossoner stefan

  Јуниорски Евросонг [21.11.09] Киев, Украина

  Во сабота, 21.11.о9, со почеток од 20.15ч, ке се одржи шестиот по ред Јуниорски Евросонг, оваа година во Киев , Украина.Центар на случувањата ќе биде арената ‘‘Палата на Спортовите‘‘, истата во која се одржа и Евровизијата во 2005тата година, по победата на Руслана. Полека но сигурно...
 6. rossoner stefan

  Радио или песните од МП3 плеерот?

  Името на темата кажува се.Кога ви се слуша музика,прво го вклучувате радиото , наоѓате некоја добра песна, и продолжувате со вртењето на радио станиците барајќи понатаму, или пак верувате на својот вкус, и песните кои се наогаат во вашиот МП3 плеер, па ги слушате нив? Лично јас, секогаш право...
 7. rossoner stefan

  Секс со кондом. Нешто невидено!

  Хахахахахахаха нешто не видено!Кој блам.Мамааааааааа:pos2:
 8. rossoner stefan

  Техно или Шабанарија? Што е подобро за подигање на расположението?

  Пред некој ден во друштво отворивме една интересна тема за тоа кој вид на музика е подобар за подигање на расположението. Многумина од нас плукаат по така наречената шабанска музика, ама затоа петок сабота со чашката до себе и рацете горе играат, пеат и се веселат на хитовите на Цеца, Сека, Аца...
 9. rossoner stefan

  На што посветувате најголемо внимание при слушањето на некоја песна?

  При слушањето на некоја песна, на што обрнувате најголемо внимание? Каков е текстот, односно каква тематика разработил текстописецот? Каква е музиката, и на кои музички жанр припаѓа? Или пак на тоа кој ја пее песната, како ја пее, на неговите вокални карактеристики и способности и слично? Ке...
 10. rossoner stefan

  Вашиот хит на денот

  Еве ја новата тема, бујрум повелете да слушнеме , кој е вашиот хит на денот?
 11. rossoner stefan

  Музичка берза, инструменти, музичари, бендови...

  Името на темата кажува се. Потребни ви се жици за гитара? Потребни ви се појачала? Ве интересира како се движи цената на сајзерите? Ви требаат инструменталисти? Би требаат хористи и солисти? Сакате да купите нешто а не знаете каде може да го сторите тоа? Одговорот ке го најдете во оваа тема со...
 12. rossoner stefan

  Музичка теорија

  Значи вака, После долги размислувања и анализирања на членовите кои се особено активни од овој подфорум, забележав дека е огромен бројот на ‘‘музичките стручњаци‘‘ кои сметаат дека се знаат и дека доволно се навлезени во музиката, а всушност голем дел од нив буквално немаат појма.Па затоа и за...
 13. rossoner stefan

  Дарио

  Долго време на форумов барам некоја тема за една од нашите најголеми музички имиња, за на крај да заклучам дека ја нема.Па затоа и ја отворам, бидејќи цврсто сум убеден дека постојат доволно цврсти и убедливи аргументи дека тој тоа и го заскужува.Дарио Панковски. Човек кој веке 27 години успешно...
 14. rossoner stefan

  СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ГЛАДИУС

  Драг пријателе, и ти порасна! Среќен Роденден, и се најубаво во животот! Ти поскаувам се најубаво и остварување на сите желби и соништа!
 15. rossoner stefan

  Честит Велигден до сите Католици

  Честит Велигден до сите оние кои го празнуваат овој голем Христијански празник на денешен ден.Христос Воскресна!
 16. rossoner stefan

  Среќен Роденден Blind

  Епа за 20 минути Blind ке наполни 16 години. Јас би му го посакал следново: За глупости да не се нервираш многу да се заебаваш и со ништо да не се замараш.Фурај си го животот глеј си за себе, а другите кој ги ебе.Живеј како ти одговара и баш те боли ако некој те оговара.Тоа е така дека си...
 17. rossoner stefan

  Уште еден инцест

  Уште еден инцест во Македонија.Уште еден монструм.Уште еден гад кој ги силувал својте малолетни керки од 7 и 8 години. До кога вака?!Што е со лугево?!Како е можно да постојат такво ГАДОВИ?!
 18. rossoner stefan

  ОГАЕ Македонија организира евровизиска журка! @ Хард Рок - 12.02.2009

  Еве една информација.Изивинете за латиницата ама правев копи пејст на меилот што ми стигна. Pocituvani, OGAE Makedonija i Hard Rock, vo sorabotka so MRTV, poddrzani od Sunny Sangria, imaat osobena cest da ve pokanat na Eurovision Party 09, vo cetvrtok 12.02.2009 so pocetok vo 22h vo klubot...
 19. rossoner stefan

  Какви се професорите?

  Значи вака Учам во една скопска гимназија и многу сум изиритиран од односот професор -ученик.Професорите се однесуваат како да се роботи,ке дојдат ке испредаваат тоа што треба исто ко да си пустил двд и пријатно..никогаш ама баш никогаш не поразговарале со нас и за нашите проблеми...никогашне...
На врв Bottom