Резултати од барањето

 1. VoniVaraS

  Акции на СЈО (Генерална дискусија)

  Легална снимка - нелегално објавена Нелегални снимки - легално (задоцнето, откако не послужиле за целта) објавени. Има разлика. Снимката на јутуб од Заев и Груевски е ЛЕГАЛНА. Снимена по налог на ЈО бидејки Заев по тужба од Груевски е ставен на ПИМ (посебни истражни мерки). Заев цитат...
 2. VoniVaraS

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  Тачно ме фати, немам женска. жена ми не ми дозволува. :notworthy:
 3. VoniVaraS

  Натпревар #16 - Тема: Ноќна фотографија (гласање)

  Темава им се погоди на повеќе фотографи или она мрчењето и критиката помогнаа малку да се крене квалитетот. :) Има повеќе одлични фотографии (квалитетни) и неколку што многу ми се допаднаа. Гласав за Лазар, ама по се изгледа квалитетната фотографија на Ацид че победи.
 4. VoniVaraS

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Машко што не знае што сака не заслужува да има девојка. Прво. Треба да си дефинираш самиот што сакаш. (сакаш девојка, сакаш да ебнеш нешто, сакаш да се дружиш) Второ. Треба јасно и недвосмислено на околината да ги претставиш своите намери. Да се “претставиш“ кој си што си, што бараш и што...
 5. VoniVaraS

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  Темата ја сведовде само на тро флерт односно апла флерт. :) Имате уште еден ден клавајте слики таму, не се забавајте. После конкуренцијата ви е крива. :) Модераторот е крив треба администраторот да му ги избрише мислењата. :coffee:
 6. VoniVaraS

  CFNM & CMNF

  Најблиску до ова сум бил пред повеќе од 20 години на матура у Охрид коа бевме. :) Тројца се соблековме да се бањаме у енѕерото, а у “публика“ имаше и машки и женски облечени. Групен секс облечен, соблечен или полусоблечен без разлика, е пржежок за мене. Повеќе од 74 степени не трпам... склет...
 7. VoniVaraS

  Силување со мисла (мислителен рејп)

  Сите девојки од видеово под итно да се уапсат. :LOL:
 8. VoniVaraS

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  За различни работи збориме. Јас кажав за МЕНЕ што е добра фотографија. А според тебе уметност се и тие глупостите од фотографии што ги постираше Лет 3 од некој си конкурс за фотографи. Технички (светлина, агол, кадар...) што и да гледаш ти како квалитет можеби се супер, не се разбирам многу од...
 9. VoniVaraS

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  Вака Лет 3, мене ни на крај памет не ми беше да отворам критичка дебата и да го нарушам натпреварот како што велиш ти. Јас си ги отварав темите со натпревари и си гласав, ако нешто ми привлечеше внимание. Ги скокнав темата со децата и темата со пејсажи, не ми се тоа фотографии кои би ги оценувал...
 10. VoniVaraS

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  Мило ми е што е позитивно прифатена критиката. Не сум јас некој експерт него само си кажувам како јас ги доживувам фотографите. Инаку себеси се сметам за многу лош фотограф на пр. :) Па има коментар скоро за сите фотки од последнов натпревар. :) Или мислиш за сите твои фотки? Ќе пробам во...
 11. VoniVaraS

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  Поддржувам идеја за малку посериозен натпревар. Се обраќам до сите што поставуваат слики за натпревар. Гледам дека се загреавте за натпреварување ама некако ми се чини ко да немате секогаш испирација кога сте ги правеле фотографиите а исто така и малку “досадни“ теми почнавте да бирате...
 12. VoniVaraS

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Три годишна врска со добар потенцијал., за заеднички жвиот, твои зборови. Грешка нејзина, потклекнала на искушенија и ја губи твојата доверба. Грешка твоја, на погрешен начин се справуваш со ситуацијата и наместо да и дозволиш да те убеди дека е искрена, дека навистина сака да е со тебе ти и г...
 13. VoniVaraS

  Омилена песна од жанр кој не го слушате? Која е вашата guilty pleasure песна?

  Стара народна македоска музика поштуем (квалитет и се тоа) ама никако не е тип на музика што слушам кога сам бирам што да слушам. Песнава конкретно нема свадба (на кои инаку ретко и идам, само кога морам :) ) да не ме станала од столче за да играм. Иако сум и малку несмасен при тоа, скоро две...
 14. VoniVaraS

  Hentai

  Каде во мојот пост виде дека јас се плашам од промени? Убаво си кажав дека со секоја следна генерација си доаѓаат промени и многу порано не прифатливи работи стануваат “нормални“ и прифатени од пошироката околина. Јас си го задржувам правото да си бидам старомоден и тоа никако не значи и дека...
 15. VoniVaraS

  Hentai

  Во Wayn's World имаше сцена - Каква девојка сакаш... -Сакам „плава јапонка од Кина“... Од лифт искача Tia Carrere офарбана у плавуша. :) , (не можев да ја најдам сцената морам да ја опишувам) За љубителите на Аниме тоа е ненадмината уметност што се граничи со опеднатост. Јапонците сите се...
 16. VoniVaraS

  Музика за време на секс

  Оваа додека трае предиграта. :)
 17. VoniVaraS

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Девојче, пред само месец дена си била во врска со човек кој си мислела дека ќе ти биде животен партнер, планирате заеднички живот и размислуваш како ќе ви биде за 20 години, денес бараш совет како да го вратиш врсникот кој си го откачила поради тоа што ти бил досаден??? Дали во некој момент...
 18. VoniVaraS

  promena na sopstvenoto ime (ili prezime)

  На времето (на мои 12-13 години) го менувавме презимето. Не го менувавме цело презиме, туку промена на 2 букви кои на времето татко ми кога вадел извод од матична книга на родени (за војска) му ги згрешил неписмениот матичар (му го сменил во “помодерно“ попознато презиме). Згрешеното презиме го...
 19. VoniVaraS

  Кајгана фото-натпревари [општи дискусии]

  Ја немав отворено темава... отворив галеријата и гласав. Сликата си е регулар макро и мене најмногу ми се допадна и ја гласав. Кога ја видов ми дојде на ум цитат од Јура Парк „Животот наоѓа начин...“ Претпоставувам тоа ти била и идејата. ПС. Не си требала да го скинеш гомцето :)
На врв Bottom