Резултати од барањето

 1. Boom Shaka Lakka

  Fantasy Serie A 2019/20

  Зошто пишува дека имам 3 поени само? Дали утре ќе се апдејтува??
 2. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Го продадоа најдобриот стопер, со кого и лани ни беше амешна одбраната, а купија само млад талентиран, на место да ја ујачат дупло ја ослабија.
 3. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  И тука еден црнчуга ставија да леже а требаше на раци да го дигнат :D
 4. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Ако купат квалитетен штопер, да умрат!! Али нападот ни е огин, освен овој Клајверт кој има некоја блокажа. Али затоа Џеко, Ундер и Заниоло се страшни. Џеко каков гол, као да има 25 години, се гледа многу повеќе мотивиран од лани, верувам оваа година ќе оди над 15 гола у сериа а.
 5. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Дејан Кулушевски игра прва постава, вајда Аталанта го позајмила во Парма или го продала, за овој лани зборев, одличен талент, лани и за Аталнта доби шанса во купот, играше задњи везни во примавера тимот а имаше голем број и голови и асистенции 1566663946 Гледам Парма као некое десно крило го...
 6. Boom Shaka Lakka

  Serie A 2019/2020

  Истиот од лани :D
 7. Boom Shaka Lakka

  Fantasy Serie A 2019/20

  Giallorossi_10 ме имало бе, а сега незнам како успеав ме има и како boomshakalakka.. сега да избришам еден вајда ќе треба 1566661745 А ќе објасни некој како да ја избришам оваа Рома лига што ми ја дава, незнам ни како сум влегол.. И незнам како да си го гледам тимот во формација
 8. Boom Shaka Lakka

  Fantasy Serie A 2019/20

  Ај некој нека провери дали влегов во лигата и ако не сум, дали можам сеуште или после 17 часот не бива?
 9. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  @Scirea zz :kafence: https://app.football-italia.net/?referrer="]www.football-italia.net#article/footballitalia-142871&menu=news-all
 10. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Ни Рикарди, ни Челар, ни Боуах барем кога е во прашање Ругани. Вчера Рикарди на инста постави слика каде сака да даде на знаење дека не сака да мрдне од Рома "Сега повеќе од секогаш.. вечна љубов" Дечкото е офанзивен средњак, мислам дека наполни 18 години и ланската статистика во лигата му...
 11. Boom Shaka Lakka

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Кажав така бидејќи немам инфо за некој играч кој сега наполнил 20 години а веднаш добива плата која ќе варира од 16 до 24мил, освен Мбапе и не верувам дека има други. Мбапе сега зима околу 25мил по сезона мислам, за Де Лихт велат дека добар дел од бонусите се лесно остварливи. Така да доста...
 12. Boom Shaka Lakka

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Не сум толку упатен, нека каже некој јувенташ.. али како што гледам можеби пресудна е и платата која на основна нето база изнесувала неверојатни 16мил евра и во иднина и со додатни бонуси можела да стигне до 24мил евра. Ако ова е точно, тогаш лесно може да се погоди што било пресудно :D...
 13. Boom Shaka Lakka

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Бре мајката, од кај овој заклучок?? Па баш Дибала сакаа да го продадат за дојдат до Нејмар. И баш примерот за Де Лихт ти кажува дека не си во право тоа што го збориш, значи за играчот здраво загризаа и Барса и ПСЖ, французите дури до последен момент чекаа да дојде до компликации во договорот и...
 14. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Да да, сигурно ќе дадат и двајца млади и трансферот да испадне 40мил.
 15. Boom Shaka Lakka

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Тебе ти препорачувам да си направиш 5 акаунта на кајгана како јас што сторив, да има со кој да си правиш муабет у фан клуб Атлетико М. а не да замараш тука народо на пола саат :kafence:
 16. Boom Shaka Lakka

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Истиот е, ама нели читаш дека во меѓувреме мозочен удар добил:P Шала на страна, споредбите со Тоти не беа играчки како што се сеќавам, туку у стил домашен играч и клубска легенда :)
 17. Boom Shaka Lakka

  Фудбалски/трансфер дискусии

  По неколку дена дојдов на темава да читам трансфер дискусии и наидов на ова, втњ :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: :pos::pos::pos:
 18. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Запакоста пристигна на лекарски прегледи, нека му е со среќа и нека се погоди. Флоренци и Запакоста - Коларов и Спинацола, не е лошо. Ајде сега еден добар централен бек и офанзивец еден. 1566370688 Рома италијана ^_^ ај да видиме дали собравме италијани кои се на репрезентативно ниво или...
 19. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Интер

  Еее ова ти беше препотентно од твоја страна, колку само си гледал видеа на јутјуб и статистика на трансфермаркт од Телес и Еркин ехеее.. признај пола ти се прашта :P
 20. Boom Shaka Lakka

  Фан Клуб: Рома

  Давиде Запакоста доаѓа на сува позајмица од Челзи, а Сантон вајда во Мајорка, незнам дали ќе биде продаден или позајмен, сеуште не се знае. Се надевав на Хисај, офанзивно е подобар од Запакоста, али ајде и ова не е лошо решение кога ќе ја погледнеш криминалната форма на Флоренци во дефанзива и...
На врв Bottom