Резултати од барањето

 1. N

  V O L K S W A G E N

  Здраво, имам голф 4, од време на време во внатрешноста се чувствува мирис како на чад (потсетува малку како на спој на струја, но повеќе мирисот е како на чад), имам стопирано и подигано хауба но од хаубата нема мирис, да не знае некои што може да е и колку е сериозно? Ви благодарам.
 2. N

  V O L K S W A G E N

  Здраво Голд 4 - 2003 Наутро (после 12 часа не возење, иако е топло) имам проблеми со палење, до сега секогаш пали од прва, но со поголеми тешкотие, некогаш дури ми се заклучат и вратите сами. Доколку ја изгасам пале со мал проблем но многу подробо отколу првиот пат. Инаку нормално јас имам...
 3. N

  ТЕЛЕКАБЕЛ СТАНУВА ЧЕТВРТ МОБИЛЕН ОПЕРАТОР!

  Како и секоја работа има добро и лоши работи. Добро е што е необврзувачки договор, ако не ти се допага едноставно се откажуваш. Многу позитивна работа. Добра работа е што немаш скриени трошоци, пример ако го искористеш интернетот од пакетот не ти се наплака интернет тука пага брзината на...
 4. N

  Битола

  Здраво Јас едно време студирав во Битола, пред 10 -15 години и тогаш Битола беше многу убав, развиен град и имаше многу раздвиженост по Широк Сокак. Сега гледам на интернет и на телевизија дека Битола многу заостанува економски и културно зад другите градови, некои ја споредуваат и со градови...
 5. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  od damna bev, pred 4 5 godini, a sto e polozitelno, treba da se smene statusot vo toa? falaa
 6. N

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ако некои знаес што занчи статусот: По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. И што следува после овој статус, колку време отприлика до нареден статус Фалаа :)
 7. N

  V O L K S W A G E N

  Колку што знам стаклото не се лепе, туку има жлебови и само се вметнува. Плус некако моите за голф 4 е малку поразлично, и ова е 420 денара, толку се редовно и во продавници сепак фалаа.
 8. N

  V O L K S W A G E N

  Link ako moze, jas ne najdov :), plus vikas ti se odlebi, ti se odlepi toa sto go kupi, sakas da kazes deka ne preporacuvas
 9. N

  V O L K S W A G E N

  Каде може да најдам лево огледало (само огледалото) за Голф 4 и отприлика што цена се? ФАлаа
 10. N

  Најекономично греење (затоплување)

  Потребно е и да се размислува и како ќе се одвиваат работите во иднина, сега точно деќа никои не може да ја предвици иднината, но мислам дека за 2 до 3 години масовно ќе почне да се ставаат фотопанели за произвтоство на струја и секои ке може финансиски да си овозможе произвотсво на своја...
 11. N

  Најекономично греење (затоплување)

  Edinstveno sega da pocekame da ON GRID Sistemi za proizvotsvo na elektricna struja, taka da postoeckata klima da ja povrzime na solano
 12. N

  Најекономично греење (затоплување)

  fala jas pomisliv direkno prekluceni fotonaponski paneli na klima
 13. N

  Најекономично греење (затоплување)

  Точно дека има недостатоци но и има дел што фунционира, прво јас имам соларен систем за топла вода и тој незнам како но работи и во зимски услови на тепература под нулата. Исто така не напоменав за летно време ако не се користи треба системот да се заштите од дирекно изложување на сонце. Дали...
 14. N

  Најекономично греење (затоплување)

  Дефинитивно најекномично е Соларно греење. Грејната сезона ја намалува од 6 месеци на 3, каде што месециате октомври, ноември и март немате никаков трошок за струја, а другите (постудените месеци) декември, јануари и фебруари сметката за струја се значително намалува. Пример на следниот линк...
 15. N

  Автопат (Миладиновце - Штип)

  Некои дали има информација кога ќе биде пуштен во употреба автопатот Миладиновце - Штип? Или пак дали може и сега да се возе по него?
 16. N

  Машини за перење

  Цените се исти разлика 500 денари, така да ако правеме разлика само помегу квалитет која би ја земале
 17. N

  Машини за перење

  Здраво, Во план сум да купам машина за перење до 18.000 денари, но се мислам помегу BEKO и Gorenje, но незнам за која марка и кој модел да се одлчам. Доколк некои има мислење за овие две марки слободно нека пише коментар, пред да ја купам мажината. И секако каква марка Вие би одбрале доколку би...
 18. N

  Голф 4 - врата не се одклучува

  Фала, нормлано и пред тоа малу гооглав и гледав на Youtube, проблемот е што некогаш работи некогаш не. моментално работи Позз фаламногу
 19. N

  Голф 4 - врата не се одклучува

  Здраво, Имам проблем со одклучување на вратата. Во неделата го товарав голфот со грозје, и мислам дека малку го претоварав и малку истече, После два часа, десната задва врата не сака да се одклучи, ниту со дајлиското, ниту со клуч ниту со рака. Само еднаш два пати успеав да ја отворам и псле...
 20. N

  Дизел гасне ненадејно во лер или во возење во брзина.

  vi cedinovo kocani na eden majstor tsmu ima gulem servis ke go najdes lesno мислам да
На врв Bottom