Резултати од барањето

 1. Dani

  Serie A 2019/2020

  Кој фаворит?
 2. Dani

  Fantasy Premier League 2019/20

  Пред коло: Топ распоред. Манчестер дома против Кристал Палас, Сити против Борнмут ГГ 24+, Кејн дома против катастрофален Њукасл ќе сруши уште некој рекорд, Лестер против второлигашки фудбал. Лагано 60+ поени После коло: 34
 3. Dani

  Premier League - Season 2019/2020

  Моура секоја топка што ќе ја добие ја шутира без да размисли. 8 играчи пред него го блокираат, 25 метра од гол оддалечен, на гол 3 голмани стојат... шутира :facepalm: Чекај малку. 6-7 шута сигурно имаше денес, а ниеден во гол. Тимска игра кај него во минус е.
 4. Dani

  Premier League - Season 2019/2020

  И на пријателските многу јак гол даде. Не го знам многу што играч е, но делува дека следна сезона Ливерпул ќе добијат страшен шутер.
 5. Dani

  Fantasy Serie A 2019/20

  Да. Ист принцип како ЛШ.
 6. Dani

  La Liga Santander 19/20

  Колку пенали имаат одбрането Валенсија последниве сезони? Неколку голмани сменија и сите бра добри во одбрана на пенали.
 7. Dani

  Fantasy Serie A 2019/20

 8. Dani

  Fantasy Premier League 2019/20

  Кога ќе купам тројца од Јунајтед...
 9. Dani

  Fantasy Serie A 2019/20

  Ако си под истово име, не си влегол. Би требало во секое време да можеш да влезеш во лигава.
 10. Dani

  Официјални трансфери/позајмици

  Адриен Силва од Лестер повторно на позајмица во Монако
 11. Dani

  Фудбалски вести

  Кариерата на Торес се дели на пред Челзи и со/по Челзи. Пред Челзи се изнадава голови стекна статус на врвен напаѓач. Со/после Челзи не даваше голови, но освојуваше титули :D Кога стигна во Челзи мислам дека 10-15 натпревари немаше постигнато гол и многу го реметеа. По YT имаше и видеа "сите...
 12. Dani

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  Види тука линковите дали се живи. http://finki.weebly.com/sem1.html Сега е нешто сменета програмата, но претпоставувам дека во глобала е пак истиот материјал за првите 2 семестри.
 13. Dani

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Каква штаб статистика. Импресивно, но што правиме со тие 300+ наптревари на кои не дал гол?
 14. Dani

  A1 Телевизија повторно на тв екраните

  Скроз изумив на ова. Кога го видов билбордот прво што си помислив беше дека се враќа телевизијата (пошто и претходно се шпекулираше такво нешто). Кога го отворив форумов и ја видов темата повторно активна си реков ТОА Е! :D
 15. Dani

  A1 Телевизија повторно на тв екраните

  И по градов има билборди "Наскоро А1"
 16. Dani

  Фудбалски/трансфер дискусии

  За Арсенал :sramezliv: Сеуште е во Гремио. На почетокот демек имаше сериозен интерес од Арсенал, но изгледа заврши откако го потпишаа Пепе. За сега нема некој друг сериозен кандидат за негов потпис. Околу 30-40 милиони му бараат
 17. Dani

  Fantasy Premier League 2019/20

  И што ако, на клупа ми е... Се надевам Зума кој допре дно, нема да добие ни минута денес *ќе добие, џабе се надевам
 18. Dani

  Premier League - Season 2019/2020

  И без ВАР му поништуваа :D
 19. Dani

  Premier League - Season 2019/2020

  Не важи тоа што му кажа Агуеро на Пеп. Пак му е лут сега.
 20. Dani

  La Liga Santander 19/20

  Каков Бензема :eek:
На врв Bottom