Резултати од барањето

 1. staycalm

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Добар сум, ич да не се секираш. Го гласав оти ВМРО беше полоша опција. Нормално дека ја осудувам. Секој непартиски бот ја осуди неговата изјава. Најжално е што ова е најверојатно искалкулирано намерно за да привлече глупи политички поени од прост народ оти виде дека начинот со прогресивните...
 2. staycalm

  Заработка на интернет (официјална тема)

  Некој начин за дополнителна заработка? Вработен сум моментално, сакам онака да правам уште некој денар. Пробав фиверр, што и да смислам и објавам веќе го имаат објавено индијците кои прават све за 5$ :D Ме бива за дизајн, знам англиски солидно...
 3. staycalm

  Money heist / La casa de papel

  Не им се повраќа на сите од тие сцени, ти може да повраќаш слободно. И не, не е ова форсирање. Младите генерации (особено надвор од маќедоња) размислуваат многу полиберално од нашите, и баш го поздравуваат (како што и треба) вклучувањето на малцинствата во серии и филмови.
 4. staycalm

  Money heist / La casa de papel

  Ондак не гледај? :icon_lol:
 5. staycalm

  Money heist / La casa de papel

  https://www.youtube.com/watch?v=AiuMkufIkRA :icon_lol::pos:
 6. staycalm

  Хомосексуалност (општо)

  Russian LGBT Activist Killed After Being Listed on ‘Saw’-Inspired Gay Hunting Site
 7. staycalm

  Money heist / La casa de papel

  Одлична беше и сезонава :D
 8. staycalm

  Хомосексуалност (општо)

  https://www.facebook.com/ryan.turner.73594/posts/10219519315522847 Ова да се случеше на Балканот коментарите ќе беа оправдувачки, спротивно од ова што се сега. Дневна доза на она фиромското „не сум хомофоб ама“
 9. staycalm

  Хомосексуалност (општо)

  Овој мора да трола.. Нема друго објаснување
 10. staycalm

  Хомосексуалност (општо)

  Поглуп "аргумент" од „немам ништо против педерите - лезбејките дома што сакаат нека си прават, ама да не ми парадираат во јавност...“ и „Заради нив и други генерации ќе станат педери/лезбејки.“ не постои.
 11. staycalm

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Ме интересираше дали има некаков член за казни ако вкупната скенирана месечна сума е повисока од месечната плата, ама никаква официјална информација нема за тоа како што гледам.
 12. staycalm

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Го има ли некој целосниот закон за повраток на ддв? Со сите членови
 13. staycalm

  Хомосексуалност (општо)

  Не е мој проблем интелектуалната неспособност на некој да сфати дека не се групите на луѓе копи пејст туку секој си е индивидуа што се претставува сам себе а не цела група на луѓе. Не сакам да развивам дискусии со тебе на темава, непотребни се и претставуваат бескорисно трошење на време и на...
 14. staycalm

  Хомосексуалност (општо)

 15. staycalm

  Хомосексуалност (општо)

  омилен и appealing не е ни приближно исто.
 16. staycalm

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Сакам тие што гласале „не“ на анкетава да ги прашам кој според нив треба да победи на следните избори? Левица? ДПМНЕ? Трета некоја и која?
 17. staycalm

  Хомосексуалност (општо)

  ти придонесуваш позитивно за намалување на дискриминацијата со тоа што сакаш да си апилинг то д масес, или ете по некоја случајност ви се совпаѓаат ставовите и автоматски си апилинг :icon_lol: додека ја си го живеам животот со моите либерални гледишта како што според мене е најправилно и нема да...
 18. staycalm

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  Што ако скенирам туѓи сметки? Од кај ќе знаат чиви се? :) И што ако сумата на скенирате сметки во тие 3 месеци ми е рецимо тродупла од примањата што ги имам? Какви казни ќе има за ова? Како уопште ќе знаат дали се само моите сметки или сметките на цело семејство а ете не сум им направил акаунти...
На врв Bottom