Резултати од барањето

 1. theMac3donian

  Која победа ви остави најголем впечаток?

  Која победа на нашите кошаркари ви остави најголем впечаток (или пак најмногу ви значеше) на Европското Првенство во Кошарка во Литванија 2011? Со други зборови: Која победа ви беше најслатка?
 2. theMac3donian

  Смена на врвот во Австралија

  Ова е политика, секаде беше со него, секогаш го подржуваше и на крај испадна толку доследна што му го зема премиерското место. :) http://www.makdenes.org/archive/news/20100624/428/428.html?id=2081082 Човекот дури си заплака од мака. Инаку не знам зошто го сменија, не верувам дека е само за...
 3. theMac3donian

  Европа Според Македонците

  Инспириран од видеото од Естонија... и Унгарија ... каде Естонците и Унгарците го искажуваат своето мислење за повеќето земји од Европа и следнава карта каде што исто така се предложуваат асоцијации за земјите, Сакам да знам кое е МАКДОНСКОТО мислење за секоја од земјите на Европскиот...
 4. theMac3donian

  Песна преточена во Слика

  Значи песна некоја прекажена преку слика. Лично мене тешка инспирација ми дава Транс-о-фолкот(попознат како Суперчарџер-фолк или турбо-фолк), па така да: Цеца - Лепи Громе Мој
 5. theMac3donian

  Етнички Геноцид

  Во оваа тема треба да се разработат правните основи за Етнички Геноцид. Поточно Етнички Геноцид врз Македонците. Оваа тема би требало да разјасни: Дали има/имало геноцид врз Македонците? Дали има/имало етнички геноцид врз Македонците? Ако има етнички геноцид, кој е одговорен и како го...
 6. theMac3donian

  Босна и Херцеговина се распаѓа... 2 дел.

  Знам дека имаше веќе ваква тема но мислам дека е соодветно да се повтори бидејки се зборува за преуредување на истата за да се зачува како една држава. Ова пак е важно бидејки истото се зборува и за Јужна Србија, Косово и Македонија. Дали работите во Босна се од некаква релевантност за...
 7. theMac3donian

  Албанија дала дел од своето море на Грција!

  Дали ова е вистина?!:nesvest: Извор (канал 5) Дневник МакФакс
 8. theMac3donian

  Хатуша (Hittite)

  Незам дали така се викаат, дали така се нарекувале и кој биле точно. Но еве едно видео за нив... Кратко: Се мислело дека во минатото (1000пне) имало само 3 големи сили Египет, Вавилон и Асирија. Хатушите (Хетитите - ама не тие од Библијата) се всушност 4то големо царство, но за нив немало многу...
 9. theMac3donian

  Новите противпожарни авиони на РМ

  Знаеме дека сега Македонија е опремена со нови противпожарни (авионите имаат и други намени) авиони. Според тоа јас што го знам, РМ купи 3 нови вакви авиони за по цена од „$10,300,000“ во која цена се вклучени авионите, обука за пилотите, обука за инжинерите и обука за тие што ќе го одржуваат...
 10. theMac3donian

  Голф 7!

  Според Кајгана која дополнително се води според британскиот „Аутоекспрес“... 1. Глоф 5ка проблем до проблем (татко ми вози 1.9 дизел, крцка нешто напред лево) 2. Новиот Голф туку што излезе 3. Веќе се планира 7мица!!! Прашања... 1. Што се случува со Голф т.е. ВВ воопшто? 2. Дали шестката е...
 11. theMac3donian

  Ерол Ризаов: Македонизмот е болест!

  ЦЕЛ ТЕКСТ (УТРИНСКИ) --- 1. Македонија е вирус :tapp: 2. Македонија е вирус кој што ги напаѓа само тие што потекнуваат од етничка македонија (тој зборува за географска македонија, значи во Македонците ги вбројува и гејците и блгарите од „географска Македонија“) 3. Македонскиот вирус ги напаѓа...
 12. theMac3donian

  „Словенска“ Поделеност

  Не! Нема да зборуваме зошто се мразат народите кои што зборуваат „словенски јазици“. Не е ова тема за тоа зошто се мразиме ние со Србите и Бугарите, Бугарите со Србите, Србите со Хрватите и Бошњаците, Хрватите со Словенците, Пољјаците со Русите... итн... Темата ја посветувам на лингвистичката...
 13. theMac3donian

  Грција токми вето за Хрватска

  Цел Текст (Дневник) 1. Дали Гејлада има некоја умисла? 2. Дали со ова веќе офицјално Гејлада докажува дека на нив не им пречи РМ, туку им пречат Македонците (т.е. ние). 3. Дали Гејлада индирекно сака да поентира кај еден од нашите сојузници во ЕУ и НАТО (Словенија)?
 14. theMac3donian

  Бадниково гранче е Српски обичај

  Абре да ви кажам нешто... Можеби не е христијански обичај... но е дел од Македонската култура. Дефинитивно треба да почнат на Теолошки факултет да изучуваат некои предмети кај што ќе има работи како однос со јавноста и стратешко не глупирање! Точно дека пачењето на оган е одамна останато, но...
 15. theMac3donian

  Напуштените деца на Бугарија

  (не се загреувајте, оваа не е политичка тема за Македонија):smir: Оваа е искрена тема за проблемите кои и се случуваат на Бугарија. Може поради ова им треба пари од сите страни... http://video.google.com/videoplay?docid=944239315372248151 Жално.
 16. theMac3donian

  Душко Попов

  Најпознатиот дупли агент во 2СВ... Роден е во Војводина... Работел како демек за Нацистите... но всушност бил англиски агент. Инспирација е за познатиот шпионски лик... Џејмс Бонд! Џет Сет живот, жени, забави и шпионски акции. Еве еден документарец (англиски) Дали некој знае нешто...
 17. theMac3donian

  Најубаво село во Македонија

  Гледам дека сите сте од „град“ и сите сте локал патриоти, па затоа отварам тема за најубавата селска населба во Македонија. Значи прво предлози па потоа анкета. Можит? Ај така... сега јас ќе номинирам едно од најпознатите (не дека ќе гласам за него, но да не биде празно пишувањето). 1. Галичник
 18. theMac3donian

  Вистинска драма во Мумбај

  80 души загинати, има и заложници од западните земји. Линк (Ројтерс)
 19. theMac3donian

  Соседите се вооружуваат како за нова балканска војна!

  Соседите се вооружуваат како за нова балканска војна! Кога сите оружја на нашето соседство би се активирале во една нова балканска војна, регионов би станал центар на пеколот. Грција, Турција, Србија, Албанија, Бугарија, Романија и Македонија, земјите чие вооружување го анализиравме, заедно...
 20. theMac3donian

  Гејска Борба за Македонија

  Темата ја отварам за да дискутираме на тоа која е всушност таа битка која што гејците со векови ја воделе за Македонија. Иако во Македонија имало безброј востанија, мали и големи организирани од Македонците, од тие пусти гејци ни траг ни глас. Така одеднаш се појавуваат во 1900та и почнуваат со...
На врв Bottom