Резултати од барањето

 1. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  E sega uste godina i 9 meseca za da se pojavi finalen pregled pa posle 18 meseca na finalen pregled pa posle 21 mesec polozitelno pa posle godina i 6 meseca ce cekas za potpis od Jotova.Nazalost toa e toa.
 2. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Abe decko ili gospodine.Od takvi kako tebe eve se ceka se koci rabotava.Ne se pisuvame bugari samo za da rabotime vo stranstvo.Eve jas na primer najdov dokument od pradedo pa od dedo dokumenti licni karti vencanici vojni kniski.......100 dokazi deka moite predci bule bugari.E sega so gosrdost...
 3. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  http://www.justice.government.bg/25/ eve na sajtot na ministerstvo za pravosudie ova se objavenite protokoli.Kaj gi gledate bre novite ukazi a????Zakocena e rabotava kako nikogas do sega do faza na potpolno zapiranje.Koga bilo toa za potpis po 16 meseca da se ceka bre aloooo.
 4. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  после сето ова заклучокот е дека ........ајде малку нека работи логиката.
 5. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Морам да кажам нешто малку да ми олесни.Значи јас имам БГ и имам фирма и имот и работам во БГ и си плажќам данок и све живо.Сега вадам за децата мои кои имаат 4 годинки.И сега да ви кажам дека чекав од 2017 една година за интервју со женами да одиме и бевме во октомри 2018година.И од тогаш е...
 6. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  eeeeeee narode zamislete na intervju kazale deka ne se bugariiiii aloooooo pa posle gi odbile ah bre ah bre ah bre lelelele celi 59 procenti od odbienite eeeeeeeeee.Ova e objaveno na sajtot na ministerstvotot za pravosudie.
 7. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  јас да ве прашам сите нешто.За тие што се прашуваат што правам на форумов да ви кажам дека јас имам БГ и работам со фирма во БГ и имам стан свој во БГ и сега чекам за децава им вадам пасоши и тоа едното 4 години другото 9 години.На интервјуто лани во октомври ми кажаа за 3 месеци че бил готов...
 8. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Prvo i osnovno bidejci ne zivees vo BG kontinuirano 9 meseci sto se dokazuva so pasosot vo kade sakas vo bilo koja sluzba vo BG nemas nisto za placanje nitu penzisko nitu zdravstveno.A ako imas imot toa e nesto drugo treba da si platis danok na imot.Inaku sekoj dolg podolg od 5 godini avtomatski...
 9. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  НЕ Е ТОЧНО.Ако е така зошто на интервјуто не му го кажале тоа???И двата родутела да имаат бг и да е дете до 14 год пак се оди на интервју во иста процедура само што треба да е пократка.Како може да е државјанин кога нема документ ниту ЕГН ниту ништо.Многу чудно што е прекратен.Како тоа е бг...
 10. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Znaci ako dvata roditela imaat bg grazdanstvo treba po avtomatizam za 3 meseca da izleze ukazot.Ova sto ti go pravat a i mene za decava sto mi go pravat e za osuda odnosno tuzba da im zalepime pa da vidis i osteta ce ni placaat duri.Pa neli bugarija e EU so EU zakoni?E ova li se zakoni????Ete...
 11. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  CEKAL 2 MESECAAAA??????LAGAAAAAAAAA cekal najmalku edna godina za promena na status od finalna na polozitelna kako i site 9vde na forumov.Nema sansi za 2 meseca od finalna na polozitelno.Veni ce si pr3secam ako e toa vistina.NE VERUVAJTE NA LAGI.POLOSO NE BILO NIKOGAS.NIKOGAS PREMIER NE IZLEGOL...
 12. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Znaci na intervju za decava moi na vozrast od 4 godini me raskinaa so prasanja okolu polovina saat.I mi kazaa za 3 meseci ce bil gotov ukazot???>:"?>><<????Arno ama pominaa 4 meseci i aber nema osven obrazuvana prepiska nema nisto.E sega ako potrae ovoj status ce pobaram advokat koj ce go tuzi...
 13. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Значи заслужуваме барем објаснување да дадат што се случува и кога почнуваат со работа бидејчи се е прекратено вече половина година.Хитно да се јават и објаснат бугарските клубови во македонија,Д а се даде официјално објаснување од министерството за правда што се случува бидејќи ги пробија сите...
 14. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Видете овака дечки.Јас имам бг гражданство и со фирмата работам во бугарија,имам и стан купено значи сум комплетен бг.Е сега за децава кои имаат 4 години поднесов за бг гражданство и ми кажаа за 3 месеци че бил готов указот.Арно ама вече 4 месеци освен образувана преписка нема ништо.Значи нешто...
 15. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Чекај бе момче?????Указ на рака во јуни 2017 а пасош дури после година и пол????Кого зафркаваш бре????Како може указ на рака да добиеш и да не одиш веднаш да си довршиш техничка работа.Од каде наеднаш се појави на форумов бре???Вистината е дека од ноември на никого му немаат потпишано указ.И...
 16. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  За 1 час почнува седницата каде ќе се презентира новиот закон.Епа со среќа и кој прв ќе разбере нека пише.Убаво се ќе биде објаснето.
 17. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Aj i jas de s uklucam u muabet.Znaci jas imam bg a sega za decava vadam maloletni sto se.Pravev rigorozno intervju zaedno so zena mi.Mi kazaa deka za 3 meseca ce bil gotov ukazot arno ama eve tri meseca mi stoi zadolzitelno usoglasuvanje.Katastrofa e lugje eve licno jas gledam.Znaci nesto po...
 18. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Procitaj na sajtot na germanskata ambasada i aman vise so taa germanija temata e bugraski pasos.Otkaci se vise bre
 19. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Prvo so makedonski ce nemoze vo grcija da se otpatuva nitu vo bugarija a tek vo germanija bidejci ce bide potrebna viza koja ce se placa preku internet i ce vazi 2 godini.Vtoro toa za germanija vazi za deficitarni profesii kako nuklearen fizicar,kardiohirurg......Treto dosta so tie lagi vise ja...
 20. vlado007

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  От 14.12.2018 г. до 14.01.2019г. нјама да се приемат зајавленија за удостоверјаване на б'лгарски произход . Готови удостоверенија за б'лгарски произход ште се предават до 14.12.2018г. от 15:00 до 16:00 часа, а от 17.12.-20.12.2018 г. от 10:00-12:00 часа.
На врв Bottom