Резултати од барањето

 1. klum

  „Мајки“ oд Милчо Манчевски

  Fala mnogu
 2. klum

  „Мајки“ oд Милчо Манчевски

  Дечки кај можам да го најдам филмов ,,Мајки ,, да го гледам на нет или да го симнам ,дајте ми сајт плс:)
 3. klum

  Прељубници

  А дали го гледавте синоќа?јас не го фатив од поцеток тие во Германија што беа.Искрено не ми личеше тоа на глума,ако беше глума свака му част на типот што беше изневерен мн добро изглумил.А инаку за таа Тинка не ми е јасно што беше со перика а и беа мн здрвени,му вика на тој кај си од кога те...
 4. klum

  Поклон за годишнина од брак

  fala ti mnoguuuuuu --- надополнето: Nov 18, 2011 10:24 PM --- Дечки фала ви многу на идеите ке одберам нешто уште немам дефинитивно избрано ,но сепак одлични сте и интересни сите фала ви најмногуууу,и благодарам за честитките ви посакувам на сите да бидете среќни и се што сакате да имате на...
 5. klum

  Поклон за годишнина од брак

  Сакам да ве замолам да ми дадете некоја идеја за поклон за мојот сопруг по повод годишнината од бракот.Сакам да биде оригинално ,нешто ситно зашто искрено невработена сум и не можам да си дозволам некој луксуз,битно ми е да го изненадам.Однапред ви благодарам;)
 6. klum

  Предвидувања, астрологија и нумерологија

  Веќе неколку дена на Свет плус гледам скоро по цел ден астролози и нумеролози,безброј луѓе се јавуваат и потврдуваат голем дел од работите што овие ,,гледачиве,, им кажуваат.Што мислите точно е тоа или само пари земаат на луѓето? Искрено јас пратив смс на астрологот и искрено премногу убави...
 7. klum

  Проширени вени

  Еве јас ќе ви кажам еден народен лек за вени и функционира добро.Ќе земете диви костени ( сега овој период ги има) и ќе ги исецкате во стаклено шише од 1 литар,некаде повеќе од половина шише ќе го наполните со исецканите диви костени.Потоа шишето ќе го наполните со ракија , ќе го завиткате со...
 8. klum

  Каде да се пријавам за доброволно служење војска?

  Немој да мислиш па дека тие шо се со факс се отепаа од работа.Јас 2 год како завршив факс и седам дома се запишав на постдипломски и сега ми остана да го спремам магистерскиот труд искрено немам желба да го спремам зашто после срам ќе ми биде да бидам невработен магистар свашта во оваа држава...
 9. klum

  Симптоми на бременост

  Леллее не да е чудна психата,мене пред два месеца што ми се случи.Со мм односи во плодни денови имавме и се надевавме ептен дека ќе биде нешто.Леле мене кога ми се отвори еден апетит на работа јадев по 3 пати , ќе си дојдам пак јадам и пред да си легнам пак и тоа обилни оброци и си викаме лелел...
 10. klum

  Симптоми на бременост

  pa vaka test se pravi obicno dva tri dena otkoga kasni ciklusot a mene me interesira ako ima nekoi zeni da kazat dali imale nekoi simptomi pred da im docni ciklusot,inaku jas sakam da sum bremena i nekolku meseci se obiduvam,sega za test e seuste rano i zatoa ja zapocnav temava ,bidejki sum...
 11. klum

  Симптоми на бременост

  па да си знам онака
 12. klum

  Симптоми на бременост

  Здраво Ајде малку да позборуваме за тоа кои биле вашите први симптоми на бременост? Дали несто осетивте пред да ви изостане циклусот?Да споделиме искуства
 13. klum

  Македонски јазик онлајн за странци?

  fala mnogu :)
 14. klum

  Македонски јазик онлајн за странци?

  zdravo bi sakala da ve prasam znae li nekoj, sajt besplaten na net za ucenje na makedonski jazik za stranci? vi blagodaram :).
 15. klum

  Дали би простиле неверство?

  lesno e stom se vo vrska,da bea vo brak tesko ke bese da se donese odluka,ete i samiot kazuva deka mu e odbivna ,kako ke mine vremeto poodbivna ke mu stanuva,neka rascisti dodeka e posovreme da ne stapnat posle vo brak pa ke mu bide potesko.Neka rascisti na vreme ,vremeto leci se a ako za brzo...
 16. klum

  Teжината на зборот "брак"

  Brak ,da toa e institucija koja navistina e mnogu tesko da se odrzi posebno vo denesno vreme.Site sme nervozni ,napnati od ovoj brz zivot i ventil za izduvuvanje tesko naogame i koga ne go naogame se pukame vrz partnerot i najtesko e ako se fati na inat rabotata i ne se najde zaednicki jazik za...
 17. klum

  Бременост

  tie sto ne sakaat ili ne planiraat od prv pat uspevaat a drugi maki macat aj kako e Gospod nikoj ne e
 18. klum

  Сонови, толкување на сонови

  pisete slobodno ,samo sto tragediite ne moze da se izbegnat :(
 19. klum

  Бременост

  iskreno se plasam od odgovorot :(
 20. klum

  Сонови, толкување на сонови

  jas sonuvam premnogu samo sto zatvoram oci sonuvam i toa me izluduva zasto mnogu sonista mi se ostvarile ,prasuvam nekoj sto se razbira mi gi tolkuva sonistata i navistina taka ispaga,iskreno strav mi e da spijam ponekogas bidejki bas losite znacenja na sonistata mi se ispolnuvaat :( NE SAKAM DA...
На врв Bottom