Резултати од барањето

 1. statusQuO

  Бодибилдинг суплементи

  Г-дин уништувач на забава е тука :) Не е дозволено дискусии за SARMs пошто толку сте едуцирани, прогуглајте и ќе сфатите дека имаат послаби бенефити а подеднакви лоши сајд ефекти ко стероиди
 2. statusQuO

  PR Deadlift, Bench Press и Squad

  Не тоа ти е се еден тренинг :) Пример мпонеделник Bench 60 x8, 70 x6, 75 x4, 75 x4, 75 x4, 70 x5, 70 x6, 65 x7, 60 x8+ OHP 45 x6, 55 x5, 65 x3, 65 x5, 65 x7, 65 x4, 65 x6, 65 x8 + assistance: chest, arms and back Ова е се само за понеделник Значи 9 серии бенч и 8 серии ОХП + асистанс ворк...
 3. statusQuO

  PR Deadlift, Bench Press и Squad

  Ne te sfativ so me prasa https://docs.google.com/spreadsheets/d/1porLn0AiGBDSsoEoSaAsr-XT8SdLS9cjvsourxj3yxw/edit#gid=1959334466 Ovaa 5 day verzijata Day 1 - Bench / OHP Day 2 - Squat / Sumo Dead Day 3 - OHP / Incline Bench Day 4 - Dead / Front Squat Day 5 - Bench / Close Grip Bench +...
 4. statusQuO

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  Ako do sea ne si jadel ovesni i sea si pocnal naednas da jades sekoj den, ednostavno stomakot ne ti e naviknat na taa kolicina na dietski vlakna. Prodolzi taka, ne e niso strasno za tebe (e sea za tie okolu tebe drug muabet). Ako ne se podobri posle mesec dena batali gi i najdi drug jaglehidrat...
 5. statusQuO

  Бодибилдинг суплементи

  Delumno se soglasuvam so Macedonian97 Pocetnici se tolku golemi grevovi i imaat nizok work capacity so ako im gi skratis jaglehidratite ima da kolabriraat, da im se vrti i povrakja i da se otkazat Realnosta e deka oni treba prvite 2-3 meseca cisto da se pojavuvaat u teretana i da vezbaat kolku...
 6. statusQuO

  PR Deadlift, Bench Press и Squad

  https://liftvault.com/programs/powerlifting/n-suns-lifting-spreadsheets/ Mene ovaa mi pomogna mnogu za benchot "nSuns All in One: 4, 5, 6, day templates with squat and deadlift specific variations." 5 dnevnata na google sheets so e na nea stignav do 92.5kg bench (2 reps) i 120kg squat (4 reps)...
 7. statusQuO

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Зависи што ви е идејата. Ако некој се нафаќа нека ми образложи во приватна порака па ќе се договориме.
 8. statusQuO

  Како го перцепирате вашиот живот? Дали сте среќни?

  Поентата на животот не е да си среќен. Има и други емоции што се подеднакво битни. Не можеш да си среќен ако никогаш не си бил тажен. Едноставно немаш перспектива.
 9. statusQuO

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  Многу се замараш. Ако не ти смета на стомак - океј е.
 10. statusQuO

  Архива на Тренинг Рутини

  Име: Фракс Грејскал ЛП Вариант Цел: Сила Искуство: Почетници Денови: 3 Тип: Цело тело Прогресија: Линеарна Ден А Overhead Press 3х5+ Chin Ups 5х5+ Squats 5х5+ Ден Б Bench Press 5х5+ Barbell Rows 5х5+ Deadlifts 1х5+ Недели: 1: А х Б х А х х 2: Б х А х Б х х 3: А х Б х А х х 4: Б х А х Б х х...
 11. statusQuO

  Архива на Тренинг Рутини

  Име: Стронглифтс 5х5 Цел: Сила Искуство: Почетници Денови: 3 Тип: Цело тело Прогресија: Линеарна Ден А Squat 5х5 Bench Press 5х5 Barbell Row 5х5 Ден Б Squat 5х5 Overhead Press 5х5 Deadlift 1х5 Недели: 1: А х Б х А х х 2: Б х А х Б х х 3: А х Б х А х х 4: Б х А х Б х х ... Прогресија: Секој...
 12. statusQuO

  Архива на Тренинг Рутини

  Оваа тема ќе биде архива на тренинг рутини. За секоја рутина ќе има кратко објаснување за прогресијата и други работи поврзани со рутината. Некои од рутините нема да се “соџвакани“ бидејќи ке бидат повеќе околу принципи наместо “3х10 Таа и таа вежба“. Тие рутини се пофлексибилни и се наменети за...
 13. statusQuO

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Ако иам слободно време викендов, ке направам една тема sticky со одредени популарни рутини од искусни луѓе, нешо како збирка на рутини, и ќе биде read only. Ќе можеме да ги упатуваме таму почетниците со вакви прашања. edit: слободно давајте сугестии што сакате да ги видите во подфорумов :)...
 14. statusQuO

  Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  Имавме на времето и тука, имаше натпревари во креирање на форумски потписи. Ама со тек на време никој не се пријавуваше и истите тројца се натпреваруваа по што прекинавме.
 15. statusQuO

  Бодибилдинг суплементи

  Па не баш. Некои суплементи се многу малце пари а многу поише музика. Ко пример креатин и веј, па и омега 3 и Б-витамини и Ц-витамин и цинк и други работи што екшли работат и не се скапи. Амино се прескапи за тој непостоечки плацебо ефект шо го промовираат.
 16. statusQuO

  Бодибилдинг суплементи

  Јас лично не сум убеден дека BCAA има било каков бенефит. Prove me wrong.
На врв Bottom