Резултати од барањето

 1. PurplePuma

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  Здраво! Имам side телефон Galaxy J2 Prime, му го скршив екранот, па нов side ми е Huawei Y5 2019. Како да префрлам контакти? Има ли начин? Не беше синхронизиран на Гугл. Или ако има врска и не може Samsung/Huawei, дали може бар на Note 9 Samsung/Samsung? Инаку никој не мења екран ниту кај...
 2. PurplePuma

  Kindle

  Имам огромна онлајн библиотека на мега.нз Пиши некој наслов, па ќе видам дали имам. Инаку книгите ми се на англиски и српски/хрватски, немам ништо на македонски.
 3. PurplePuma

  Samsung Galaxy Note 9 (Помош/Информации/Прашања/Новости) [Официјална Тема]

  Не сум фан на touch маусите, и на лаптоп поврзувам физички маус :) Значи да земам монитор, hdmi/typeC кабел и блутут тастатура и маус :) Фала :)
 4. PurplePuma

  Samsung Galaxy Note 9 (Помош/Информации/Прашања/Новости) [Официјална Тема]

  За Note9 пишува дека има Samsung Dex, ме интересира дали ми е доволно монитор со hdmi и блутут тастатура/маус, или морам да го купам нивниот "адаптер"? И ако некој користи Dex како ви се чини? Телефонов го имам 9 месеци и искрено, мислам дека ќе се држам до Note линијата и во иднина :) Sent...
 5. PurplePuma

  Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  Сликите се одлични. Ако немаш уклучено веќе, само HDR на ауто стави го. Не знам дали на s9 ја има опцијава да препознава што сликаш, мене ептен ми врши работа :) Сликиве се од Инста, така што имаат филтри. S8+ Note9
 6. PurplePuma

  Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  А да се дополнам за Ледиком. НЕ ЗНАМ за другите телефони, или поефтините, ама конкретно Note9 го купив истиот ден кога излезе во продажба секаде во светов, односно на 24ти Август. UAE модел е, мене лично ни втор сим ни СД ми треба, така што тоа сеедно ми е, 125гб се повеќе од доволни, ни S8+ не...
 7. PurplePuma

  Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  Апдејт после 3 месеци... телефонов е ЅВЕР. Батеријата трае... да заборавиш кога е полнета. Се случува и втор ден да истерам ако не го користам премногу, т.е. ако олабавам со 4г, со нормално користење нема гајле. Немам забелешки никакви, пенкалцето е баш handy, без размислување е подобар од S...
 8. PurplePuma

  Spotify Pro/Premium

  Како да си платам кога ме нејќе во Македонија? :) Се зае*бавам со TunelBear ама сакам да си платам премиум... ама како? :D
 9. PurplePuma

  Samsung Galaxy S9/S9+ [Помош/Информации/Прашања/Новости]

  Не знам за с9+, ама меѓу с8+ и ноте9... има голема разлика во камерата. Ова ми е прв Ноте, и мислам дека долго ќе се дружам со оваа линија, посебно што за нецел месец колку што го имам, пенкалцето навистина го користам :)
 10. PurplePuma

  Кампување во Грција

  Не можам да најдам посоодветна тема, па тука да си прашам. Сакам да купам камп - приколка, која претежно ќе ја влечам (и кампувам) во Грција. Сакам да купам од Бугарија, но бидејќи не сум европски државјанин, морам да ја царинам и регистрирам кај нас. Моето прашање е - како оди...
 11. PurplePuma

  Samsung Galaxy S8/S8 Plus

  Пред два дена искочи некој софтвер апдејт, не сум сигурна што беше апдејтирано, еве сликче :)
 12. PurplePuma

  Тасос - островот на сирените

  Јас мислам дека на Тасос, кај и да си, нема да погрешиш. Скала Потамиа е убава, фемили френдли, со многу плитка вода. Ако можеш појди во кафичот Ла Скала (на плажа), преубаво е, музика, храна, пиење... се' е на ниво. Само е соленко со цените малку.
 13. PurplePuma

  Samsung Galaxy S8/S8 Plus

  Го има ли во Солун? Кукуш?
 14. PurplePuma

  Samsung Galaxy S8/S8 Plus

  Затоа најверојатно ќе го земам Note 8. И се надевам ќе преживее доволно за следен да ми биде Note 10. С9+ е преубав телефон, го видов АМА... Не е до толку подобар од овој :) На хартија има ВАУ моменти, ама во рака кај мене, бар на кратко, не ми остави впечаток дека е баш нешто различен. Вака со...
 15. PurplePuma

  Kindle

  Најдете некој од Амазон да ви го нарача и донесе. Не се исплати од Анхоч. Јас мојов кога го купував, беше скоро 12 000 во Анхоч, а 6000 на Амазон. Јас 95% од книгите што ги ставам се пиратски :) Само прво конвертирај ги.
 16. PurplePuma

  Samsung Galaxy S8/S8 Plus

  Искрено се изнагледав рецензии, с9 не ме убеди едноставно. Од една страна 300 евра се middle range телефони, па не знам дали Ноте8 или да го направам овој. Уште не сум одлучена, ама с9 едноставно не ме убедува дека е баш различен од с8. Кај Ноте барем стилото е нели плус, а и како дизајн...
 17. PurplePuma

  Samsung Galaxy S8/S8 Plus

  Гледав споредби, искрено не оти има некоја разлика меѓу с8 и с9, океј, 6гб рам али јас не играм игрици, така што тоа не ми прави разлика. Компарации на слики сајд бај сајд... скоро идентично. Едноставно не е доволно добар с9 за од с7 да платиш за с9, а не од с8. Може "во рака" и да има некоја...
 18. PurplePuma

  Samsung Galaxy S8/S8 Plus

  59.990 само уред :) Викам соленко ќе биде сега на тазе кога е :) а општо, Телеком се губат со цените. АјфонХ мислам дека 72 000 го продаваат само уред :cenzura: @Crazy in Love ќути, срцево ме боли. Абе колана ќе ми ја гребнат на паркинг, ретровизор ми откорнаа, не се потресувам. Ама за...
 19. PurplePuma

  Samsung Galaxy S8/S8 Plus

  Па 44 000 е Ноте8 во Ледиком, с9/с9+ нема, а и тешко дека до таа сума би бил. Инаку сто пати ми има паднато, нема гребаница, сега буквално во раце ми беше и го удрив. А колку глупо е скршено, не ни допира до екранот, доле скроз во ќош каде што е заоблено стаклото, на црната линија/пластика...
 20. PurplePuma

  Samsung Galaxy S8/S8 Plus

  Е. 300 евричи. Повеќе ми се исплати нов Note8 да земам. Овој на дечко ми ќе му го дадам, секако од мене сите second hand ги добива, пошто кај него телефон повеќе од 5-6 месеци не трае. Во Ледиком Ноут е 44 000. Ќе видам што ќе одлучам. Прееска поштено си се изнаплакав.
На врв Bottom