Резултати од барањето

 1. A

  ИТ фирми и пракси во Скопје

  Pred kolku godini imas diplomirano
 2. A

  Дежурна Ординација! #2

  Да како за почеток Омега3 пред спиење магнезиумот jaс го земам еден оброк пред вечерата
 3. A

  Дежурна Ординација! #2

  Избегавај сол(паштета,салама,колбаси,кулени,пици),Помалце месо Магнезиум, Омега3, q10 ubiquinol fiber Kaжи колку имаш, притискок,пулс,холестерол и шеќер? И како стоиш со дигестија?
 4. A

  Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

  И 9 на квадрат???? Подобро префрли се на приватен :D
 5. A

  Исхрана и диететика при болест

  Му фали нова книга How not to Stress
 6. A

  Бодибилдинг суплементи

  Дали му протеин без вкус/со вкус има aspartame and sucralose?
 7. A

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Јас лани септември за 2.300 кг платив 2700 денари од му протеин ти е најисплатлив према плајќаш-добиваш. Ево ти http://polleosport.mk/proteini/whey-proteini/impact-whey-protein-2500-g BTW дали му протеин без вкус има aspartame and sucralose?
 8. A

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Само веј и креатин ти се побитни а ако ти останат пари можеш и глутамин Веј од му протеин ти е еден од подобрите ако не и најдобар а исто и за креатинот
 9. A

  Бодибилдинг дневник

  Слика во Август те држиме за збор :)
 10. A

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  @Филип85 дај кажи шо мултивитамин земаш?
 11. A

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  Магнезиум за релаксација,стрес,опуштање Б комплекс за енергија Витамин Ц за подобар имунитет
 12. A

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  Која храна и какви оброци би биле најпожелни за некој што не оди во теретана, односно се бави со трчање и велосипедизам? Што оброк пред и после тренинг
 13. A

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  Некој да напише или препорача диета за атлетичар, не е битно дали губи мускул и немора да задржи мускилна маса чисто за атлетичар
 14. A

  Дежурна Ординација! #2

  Правев ехо на абодомен ми рекоја песок во бубрег.....жолчката нема камења а за стомак да проверам за чир што тест е најдобар
 15. A

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  Не е штетен протеинот, не ти треба ако доволно внесуваш протеин преку исхраната...ама пожелно е за после тренинг :D Најисплатлив според мене е myprotein јас имам пиено од валина и сум причилно задоволен
 16. A

  Сакам да пораснам

  Мaксимум 1-5cm А и зaвиси мa кoгo личиш, кoлку е вујкo ти висoк, мoждa кa имaш негoвaтa висинa
 17. A

  Дискус-хернија(искуства и совети)

  Можно е да имаш спина бифида occulta на тие пршлени Л4-л5 и Л5-С1
 18. A

  Дежурна Ординација! #2

  Нешто да препорачате за камења/песок во бубрези?
 19. A

  Дежурна Ординација! #2

  Кoј е нaјдoбaр тест зa срце, oштетени aртерии
На врв Bottom