Резултати од барањето

 1. Ѓ

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  После 3 години :)
 2. Ѓ

  Драга Кајгана

  Драга К, дојде време и јас кола да своја да си купам :)
 3. Ѓ

  Ветеринарно катче

  Господа, мачорот избегава храна да јаде, има 5 месеци. Последниве 2-3 дена освен неколку пати по 2-3 залога ништо друго не јаде. Не е немирен како што беше, и денес почна да има пролив... Некој совет?
 4. Ѓ

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Предлог за автомобил до 3.000 евра, да биде дизел и да не е повеќе од 75kw... ?
 5. Ѓ

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Таа програма ја имам пробано, и креатин со високо интезивен кардио тренинг нема логика. Прво, креатинот бара вода, а при оваа програма 40 минути ќе исцедиш и мајкино млеко а не па водата што ја имаш конзумирано ( извини на чаршискиов муабет ). Креатинот ти дава сила, моќност и експлозивност и...
 6. Ѓ

  Прашање од почетник (Street workout)

  За почеток разни типови на склекови и поддигнување на вратило, ќе развиеш и трицепс и бицепс. Малечок си уште, зборот хемија избриши го од речник :)
 7. Ѓ

  Максимално повторување

  Стеф, друже, прикини да се докажуваш на форум, си правиш голема антиреклама со тоа што одиш на сите против. Ти не треба да ми докажуваш со сила и долги рецитати што е право а што не. Знам дека допрва ќе можеш да успееш, но со тврдоглавост НЕМОЖЕ! Кога ќе потклекнеш пред оние што се ВРВ како...
 8. Ѓ

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Без теретана беше мојот најголем минус во борбата против мастите. Мораш да одиш во теретана да дигаш тежини, дигањето тежина + добрата исхрана се комбинација од која ке имаш резултат, губење масти и зачувување колку толку на мускулот. Јас неодев во теретана кога слабеев, и скиснав, ми паднаа...
 9. Ѓ

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Кога една тежина не ти прави промени, мораш потешка да земеш :) А и ова 5-6 кг за зајакнување на подлактицата за почетник ништо повеќе од нив....
 10. Ѓ

  Бодибилдинг суплементи

  Во промената на мускулатурата и најмалата разлика игра голема улога.
 11. Ѓ

  Бодибилдинг дневник

  Почнаа да се појавуваат стомачните :)))
 12. Ѓ

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Пробај трчај со голем вишок на килограми ќе заебеш колена и се... :)
 13. Ѓ

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Мене на статичен точак кога ќе извозам 40 минути највеќе имам резултати одколку на орбитрекот...
 14. Ѓ

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Чим делумно си почетник, може и тренерот во теретана кој обично е и сопственик на теретаната да ти каже :)
 15. Ѓ

  Бодибилдинг суплементи

  Купи си L- Carnitine и секој ден прави по 30-40 минути кардио, плус теретана. Јас моментално пијам L - Cartnitine, и не сум почуствувал ништо подобро а најприродно нешто што може да се пие, плус дава енергија. Го зедов кај Ѓороски, можеш тука да го најдеш низ коментарите пишиму, ќе ти каже...
 16. Ѓ

  Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

  Полн со прашања фино лепо си отидов кај Ѓоровски се консултирав, ме советуваше и сеа само по план и програма вежбање и чекање на резултатите :) Никогаш полесно :))
 17. Ѓ

  Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

  Па гледај да внесуваш помалку, а многу повеќе кардио да правиш. Со трчање и кик бокс месец дена се ќе исчистиш :)
 18. Ѓ

  Возачки испит ќе се полага електронски

  Истото го има и на мвр сајтот. А и во самите авто школи треба да го имаат и да ги спремаат.
На врв Bottom