Резултати од барањето

 1. КвикСилвер

  Game of Thrones

  Огнот позади лицето на Дени во дијалогот со Џони беше класичен предвесник на сребреницава што се случи. Нејсе, три различни негативци во една сезона, за пофалба. А она циганот без ташак, племето и останатите новодоселени пијавици комотно можат на годишен одмор да идат. Екипа Давос кон победа...
 2. КвикСилвер

  Game of Thrones

  Два у кец три плус.
 3. КвикСилвер

  Ресторани во Скопје

  Не е ресторан. Сетингот е фаст фуд, само што чекаш 10 минути да ти го направат сендвичот. Почнуваат да го спремаат по твојата нарачка. Имаш доста голем избор на сендвичи, се наоѓа за сечиј вкус. Сега имаат најнов извадено, врз плескавицата ставен похован кашкавал, сланина и сето тоа подмачкано...
 4. КвикСилвер

  Wizz Air летови од/до Македонија

  2017 летото, лет Барса - Скопје. Се случи "револуција" на патниците против двајца снобчиња, баба и дедо. Лет од 3 часа, ниту секунда без кавга. Згора на цел тој куршлус, една типка станува со цигарата во уста, правец тоалет, цел авион закепкува на тутун за 15 секунди. Тоа е нашиот фраерлук, ќе...
 5. КвикСилвер

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  БЕСА ќе даде поддршка за Законот за јавно обвинителство, ако СЈО остане независно. Независно?
 6. КвикСилвер

  UEFA Champions League 2018/19

  Онлајн стрим?
 7. КвикСилвер

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Јас само ќе го оставам ова тука. :)
 8. КвикСилвер

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Промена на батерија купена од алиекспрес колку чини и предлог мобилара? Се работи за Xiaomi Redmi Pro
 9. КвикСилвер

  Анализа на крв - толкување резултати

  @bijons Ти благодарам на одговорот. Колку толку ми олесна. Како супер резултати ги сметам останатите од основната крвна слика, покачена е само седиментацијата. Утре сабајле ќе оди на подлабоко крвно испитување, можно да е тоа ЦРП, не ги разбирам. Од 12 е закажано за проверка на коските, колку...
 10. КвикСилвер

  Анализа на крв - толкување резултати

  Дечки, на мајка ми седиментација на ЕР и искочила 45/80. Пишува нормално за жени е 12/24. Што е огромна разлика. На нет читав дека нормално е да се покачува со староста. Демек равенски се решава, години + 10 е нормалата. Мајка ми има 60. И рекле има некое жариште во организмот. Кажувајте дали е...
 11. КвикСилвер

  Рандом мистерии

  Има вакви еден куп по нетов. Да завршам со испитиве, ќе отворам една тема за необјасливи исчезнувања. :)
 12. КвикСилвер

  UEFA Champions League 2017/18

  stream дечки?
 13. КвикСилвер

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Леново или Samsung Galaxy Tab 10.1 LTE Кои се придобивките кај самсунгот и дали вреди за тие 7к +?
 14. КвикСилвер

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Пантомима е решението. :)
 15. КвикСилвер

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Да, се размислував и за А5, ама самсунзиве ми се overpriced во тој ценовен ранг. За а5 2017 не ни размислувам, а ако веќе гледам а5 2018, би идел на Xiaomi Mi Mix 2... Ама тоа веќе и надминува буџет. :icon_mrgr:
 16. КвикСилвер

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Дечки, дојде време за нов. Имам 15.000 денари бонуси од ВИП, спремни за трошење. Моментално имам Xiaomi Redmi Pro и како што иде редот, следно сакам да биде нешто подобро. Го разгледував Huawei Mate 10 lite, 4гб рам, новиве екрани, демек 4 камери и тн. Ова, колку што се разбирам, се предностите...
 17. КвикСилвер

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Си зема другарчево giant-ов. Сепак мислам дека подобар дил беше. Фала ти!
 18. КвикСилвер

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Giant Talon 3 или Haibike hardnine 2.0 ? Giant-от е 25.000, haibike-от искача некаде 23.600. Разлика во делови, дали се исплатат додадените 1400 денари за талонот? Кој би земале вие? https://www.haibike.com/de/DE/bikes/501/2018-seet-hard-nine-2-0?variant=4100094840...
 19. КвикСилвер

  ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

  Дечки, дали облигационо е доволно да се учи од скриптата? Правев некои споредби со книгата, одлична е. И дали може да се извади висока оцена само со скриптата?
 20. КвикСилвер

  Kajgana Song Contest #121

  Sonja Tarculovska --- Nese krijam
На врв Bottom