Резултати од барањето

 1. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Шпекулации реков, разни глупости се пишат. Ама ако нешто е сигурно тоа е дека Нејмар ќе ја сонува таа плата како во ПСЖ. Меси има мислам како клаузула во договорот дека треба да биде најплатен играч во клубот за минимум 500к, а Меси зима околу 25 нето, епа сеа замисли колку треба да зима ако на...
 2. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Меси не зима толку. :) ... Мислам дека прифати 16-17 тука некаде, како поранешната плата. Шпекулации се сепак тоа, никој ништо официјално не кажа.
 3. Del Boy

  Premier League - Season 2019/2020

  Најслаб Јунајтед во последните 20 год.
 4. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Среќа шо не им е клучен, сака да излезе од сенката на Мбапе. :D
 5. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Јасно е дека ПСЖ сака пари. 20-30 милиони позајмица +170 откуп наредната сезона е супер дил. Ако го искешираме Кутињо ќе се покрие трансферот. Take it or leave it е понудава од ПСЖ, ова ако го одбиеме мислам е крај на преговорите.
 6. Del Boy

  Струмица

  @STEALTH во никој случај нема да те прими сабота, да не одиш за џабе. Од понеделник до петок од 2 до 5 ли е или 6 незнам и толку. Стара е веќе, порано многу повеќе работеше.
 7. Del Boy

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  Cómo hacerte entender, Que conmigo tú te ves mejor? Que en mi carro tú te ves mejor? El cuarto huele a Christian Dior, Eres muy bonita pa' llorar por él.
 8. Del Boy

  Заби и сѐ во врска со забите

  А ќе се осеќа ли штрафот внатре, во смисол да закачува и да боли со тек на време? :) И функционират ли добро, може ли да си јадеш нормално како со свои заби?
 9. Del Boy

  Заби и сѐ во врска со забите

  Пред 6 месеци вадев 6ка, па после на рутинска контрола ми вика се друго е перфектно, за сеа да испадне дека треба да ја вадам и долната 6ка. Мрш неспособни едни, како бре за 6 месеци се расипа до толку да биде за вадење а пред тоа перфектно беше се? Има ли некој искуство да има ставено заб со...
 10. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Се е ебено аматерско, од управа до играчи до тренер, дури и медицинските лице се катастрофа. Сигурно мора да постои на некој да пуштат извештај кој колку е спремен да игра. Во најголем интерес ни е Бетис да не тресне викендов на сред Камп Ноу, мора работите да дојдат до точка на вриење за да се...
 11. Del Boy

  La Liga Santander 19/20

  6 црвени картони во првото коло. Незнам дали се заслужени сите, али ептен ќе ја попедерчат играта сега со глумење строгост и таму кај што нема потреба. (немора да ме извини лгбт заедницата)
 12. Del Boy

  Фан Клуб : Баерн Минхен

  Честито за Кутињо, мило ми е ептен за момакот шо оди во средина кај што ќе има тотална слобода во играта и нема да биде ограничен на никој начин. Како шо разбрав договорот е позајмица и плус право на откуп наредната сезона во кој Барса ќе биде безгласна буква ако Баерн реши да го исплати...
 13. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Па и со моменталната ситуација во клубот, потребно ни е една сезона да не сјебат Реал и Атлетико со +20 пред нас, ваљда тогаш на некој ќе му текне дека гнил е клубот од секоја страна. Ај настрана шо Валверде е тип на тренер за екипа од рангот на Лас Палмас и Осасуна, али шо со другите бе...
 14. Del Boy

  La Liga Santander 19/20

  Какво отварање Вилареал-Гранада 4-4. :drk: Комотно можеше уште 2-3 гола да паднат како од шала.
 15. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  А ова за откупот на Кутињо, мора и Барса да прифати да го продаде или ако е задоволен Баерн само исплаќа и толку?
 16. Del Boy

  La Liga Santander 19/20

  :D
 17. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Da i ja napunam jas na kerka mu ako ima
 18. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Баш ми е мило шо Адуриз не реши на ваков спектакуларен начин. :D Позитивно од мечот е шо притисокот врз Валверде ќе се зголемува. Нека го зимаат Нејмар додека има сеуште време, единствен играч што ќе може да потегне во вакви случаеви кога ќе го нема Меси. Алења, Бускетс, Ракитич, Роберто...
 19. Del Boy

  Фан Клуб: Барселона

  Баскија секојпат е тешко гостување, особено па сега без Меси во тимот ќе биде тесно.
 20. Del Boy

  Work and travel USA

  Може. Јас на прва год добив виза.
На врв Bottom