Резултати од барањето

 1. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Гледам никој не искоментирал за утакмицата вчера во Велес... Покрај катастрофално очајната реализација на шансите за гол, во очи паѓа и лошата физичка подготвеност (имаат сили за едвај едно полувреме), како и морам да констатирам огромната недисцплина што владее кај играчите. Брда на излагање од...
 2. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Само оваа утакмица е на ФФМ ради ЕП во атлетика. Следната ќе биде на Градски.
 3. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  На Вардар суспензијата ќе си остане зашто генијалецот Симев за да уштеди 4-5 илјади франци решил дека клубот нема потреба да поднесе жалба. Ете тоа е...
 4. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  И според тоа што го забележав вчера, делува доста стабилен и технички поткован, плус висок, уште да добие на физичка маса и Вардар може да добие одличен стопер во него.
 5. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Реџепи е лев бек, а не Димоски.
 6. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Очигледно добро ги извозел куртоните од управа.
 7. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Не се почнати иако било ветено до 15-ти јули. Дури бил спречен и штрајк на играчите сред припреми во Словенија.
 8. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Што е проблемот со него? Колку што сум запознаен е најдобар стрелец и играч во неговата генерација.
 9. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  За жал, и ја сега ова го разбрав. Детето му било болно и морал веднаш да се врати за Финска. Се надевам дека се ќе се заврши со позитивен епилог за него и фамилијата. Коста е одличен момак. Камо среќа да имавме повеќемина како него.
 10. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Се приклучи на тренинзите, а имаше и најава дека ќе потпише нов договор на 3 години.
 11. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Шкендија

  Милениче на која власт бе, мајсторе?! Сакаш да ти кажам дека Вардар има освоено повеќе титули кога партијата на која ти алудираш, не ни била на власт. Падот на ФК Вардар е ради мал милион фактори, за кои сега немам време да ти ги објаснам детално. Да беше толку поврзан со падот на партијата...
 12. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Шкендија

  Која е таа наша партија на власт ајде кажи ми?! У старт ќе ти кажам ја моја партија на власт немам и не ме занима ниту една од нив. Ало дечко, праиме муабет за 17 титули и 5 титули. Повеќе од 3 пати. Значи низ овие 28 години независност, „нашата“ партија Вардар во најголем дел владеела, односно...
 13. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  А ти ја читаш последната моја реченица или треба да ја повторам?! Шутка Рома Рап.
 14. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Шкендија

  Бре, бре... ајде сега ви е моментов за лечење на со години собраните фрустрации. Пошто знаеме сите добро дека во други околности, повторно ќе има цвилење под Шара како сте угнетувани и дискриминирани. А за тоа кој е најдобриот клуб говорат титулите (17 спрема 5), така што Фелипе слободно може да...
 15. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Фелипе добро се нафатира за 4 месеци пролетва само да знаеш. 80.000 евричи добиени однапред за шеткарање по терен. Додека соиграчите немаа за леб! Се слагам и ја, крив е клубот, а не играчот.
 16. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Наебавме ние уште многу претходно, и допрва ќе го наебуваме, ама да ги прашаш Комити и Лико Фанс, ќе ти кажат дека се е супер, се е за пет. Попрво би прифатил да сме општинска лига отколку оваа рашомонијада.
 17. Skopje Rossonera

  Фан клуб - РК Вардар

  Немој да лажеш за Манев! Ко прв не се договорени уште, а нема да ни има договор доколку не се исплатат старите долгови кон него и менаџерот што го застапува. Како капак на се, Самсоненко покушавал да покажува некаква принципиелност над него затоа што не се појавил на првите два тренинга, а Коста...
 18. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Со овој потенцијал што располагаме не глеам како би завршиле пред Шкендија. Додека второто место во оваа боранија од лига не би требало да претставува некаква дилема. Поголем проблем е фактот што не се гледа светло на крајот од тунелот...
 19. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  Да видиме баш. Зелките на велико најавуваат дека се договорил со нив. Мое мислење е дека ФК и РК Вардар мора да си продолжат како два засебни клуба, независни еден од друг. Вака ФК го изеде поголемиот стап, а можеше со наградниот фонд комотно да тера две години без никаков проблем и да биде...
 20. Skopje Rossonera

  Фан Клуб: Вардар

  ФИФА мафија, а Сергеј Дева Марија...
На врв Bottom