Резултати од барањето

 1. jovanovski

  Фудбал Менаџер 2017

  Како ти е инсталирана преку Steam или со крак? Ако е со крак барај го fm2017.exe во Program Files некаде на компјутерот кај што ти е зачувана, а ако е преку Steam можиш преку програмата :) Најверојатно само шорткатов ти е пореметен и не можи да ја најди оригиналната локација
 2. jovanovski

  NBA Фантази I сезона 2017/18

  Tesko deka kje mozam sezonava za zal :( mojot bese Chiraq Pornstars taka da ako ima nekoj zainteresiran slobodno neka go zema
 3. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Сепак биле навивачи на Лацио. Сигурно нема фанови на Рома да ги бесат најдобрите играчи а поготово не Де Роси :)
 4. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Mr. Spaletti its time to go... Сработи одлична работа ја врати ментално екипата но после ја загуби истата. Порто, Лион, Лацио, трите утакмици поради кои Спалети мора да си оди па макар и да го освоиме скудетото (хахахахах :cautious:). Пола од екипава не заслужува да игра за Рома, без желба без...
 5. jovanovski

  Фудбал Менаџер 2017

  Ја немам новата ако имаш линк од каде да ја симнам прати. Едвај ја најдов старата, беше на некој форум еден јузер ги имаше постирано сите лиги
 6. jovanovski

  Фудбал Менаџер 2017

  Темава стана :гомце: има некој што уствари ја игра играва или уште крак чекате? Ова ми е една од најтешките ФМ верзии досега. Никако не можев да најдам тактика што ќе е доминантна и со која ќе имам повеќе од 5 победи со ред. Конечно направив една 4-1-2-2-1 ама тешко мене ако ми се повреди играч...
 7. jovanovski

  Serie A 2016/2017

  Каков plot twist во комедијата „Палермо“ :eek:
 8. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  тие 50% бетон се трите згради што беа планирани високите и уште една помала мислам. Вака ќе изгледа сега
 9. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Gotovoo je. Stadion će se graditi. Roma je odustala od 50% kubika betona koji je bio predstavljen u inicijalnom projektu. Ubrzo i ozvaničenje. Не разбирам каква разлика што како ама еве од рома балкан :D
 10. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Stadio Roma: accordo trovato Ќе има шампањац во Бостон :)
 11. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Мислиш пак да го прецртуваат и да го преправаат? Тоа мислам дека би зело уште минимум 6 месеци. Ако се сеќаваш кога ги доставија сите потребни документи во општината донесоа цело комбе со пакети од цртежи и документи за проектот. Според мене треба да се договрат за стадионот и патиштата околу...
 12. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Искрено ме заболе к*ров дали ќе го одобрат стадионот или не. Сега повеќе сакам да не го одобрат. Нема да има ништо од тоа дека ќе се продаваат сите играчи туку најверојатно Палота ќе го продаде тимот (чул ме бог). Па да му ебам матер како што рече некој погоре Милан и Интер се мизерни веќе...
 13. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Добро шамарање :)
 14. jovanovski

  Serie A 2016/2017

  Ќе си го сменам ников во ѓубре циганско пошто ги мразам Јуве и мислам дека судиите ги фаворизираат :icon_lol:
 15. jovanovski

  NBA Фантази I сезона 2017/18

  @Leo Bonnie Доста само по кафани одиш мисли малце и на спорт :)
 16. jovanovski

  Фан Клуб: Рома

  Озбилно има шанси Банега да си оди зимава? Вчера читав на некој портал така пишуваше. Ако е вистина овие нашиве треба стварно да ги засукаат ракавите :)
 17. jovanovski

  NBA Фантази I сезона 2017/18

  Со оглед на тоа дека минатата сезона завршив 15-ти ова е далеку подобро :) Досега немав ни потреба да правам трејдови така да супер е
 18. jovanovski

  Хит на денот

  Mura Masa - Love$ick ft. A$AP Rocky
 19. jovanovski

  Смешни/интересни фудбалски слики, стрипови и видеа

  o_O:pos::pos::pos::pos:
 20. jovanovski

  Фудбал Менаџер 2017

  http://www.allkeyshop.com/blog/buy-football-manager-2017-cd-key-compare-prices/ http://www.cdkeys.com/pc/games/football-manager-2017-pc-steam-cd-key Да ти заштедам некој денар :) На cdkeys и kingwuin е обично најевтина а и најсигурно ми е а на првиов линк имаш споредби од повеќе места и обично...
На врв Bottom