Резултати од барањето

 1. D

  Храна за кучиња

  Епа не знаев за тоа прашав.. 130 денари по килограм е. Препорака за храна, која немат да е преку 250 денари по килограм?
 2. D

  Храна за кучиња

  Што мислење имате за OK Dog Passion Puppy&Junior with Chicken&Rice за златен ретривер од 2 и пол месеци? Храната ја јаде супер веке некое време, меѓутоа мислам дека изметот му е прилично голем. Ова е составот на храната што му ја давам Cereals (rice 4%), meat and animal derivatives (chicken and...
 3. D

  Храна за кучиња

  Се трудам да воспоставам горе долу ваков ред, меѓутоа му оставам и во моментот не јаде, а ако ја оставам подолго со водата, после тоа воопшто не ја јаде. ако ја тргнам, после некое време почнува да цивка зошто му се јаде. Тешко ми оди да воспоставам таков ред. А има некаква штета доколку му...
 4. D

  Храна за кучиња

  Здраво, Нов сум на овој форум и пред некој ден си зедов златен ретривер, па ми треба малку совет околу исхраната. Имам ретривер стар 6 недели. Кај мене дома го имам 10тина дена и го хранам со дехидрат. Не знам точно што дехидрат зедов, знам дека кај ветеринарот го платив околу 150 денари за...
 5. D

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Дали постои некој квалитетен навигационен софвер како гарминот што е, ама за андорид?
 6. D

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Ако знае некој да ми одговори, дали на htc trophy може да се сними андорид оперативен систем наместо windows што си го има фабрички?
 7. D

  Дали е потребно фирма за македонска веб страна?

  Да да знам што точно значи. т.е. да... немаш физички контакт со купувачот и за тоа ми е примамливо, бидејќи голем дел од обврските како на продавница се тргнати (вакви или онакви инспекции, немаш работни времиња, немаш работници и слично), а што мислите, би успеало ова кај нас во нашево...
 8. D

  Дали е потребно фирма за македонска веб страна?

  Ако е вака е супер. А да те прашам батко, дали ако на пример сакам да отворам интернет продавница, која ќе има помалку од 2000000 годишен обрт, повторно ќе биде ослободена од данок, како ќе биде решено со фискални сметки и слично и дали за тоа треба да се отвара фирма од типот на ДОО, ДООЕЛ или...
 9. D

  Правна помош

  Друштво, треба да напишам договор за основање на командитно друштво. Значи за факултет ми е, не ми е за бизниси да терам со него, ама се што имам е законот за трговски друштва во РМ. Е сега, ако има некој шаблон за пишување вакво нешто, колку да ја видам формата како изгледа, што треба да има и...
 10. D

  Дипломи на приватните факултети се купуваат со пари

  Хм... многу ми е смешно кога читам вакви изјави. Па добро бре луѓе, дали некој од сиве овие што зборуваат дека се купувале дипломи на приватен, студирал некогаш на приватен? Јас студирам во ФОН Универзитет. Јас гарантирам дека ако некој помине само со 2000те евра, јавно ќе ја скинам мојата...
 11. D

  Семинарски, состави, есеи, задачи

  Друштво, треба да напишам договор за основање на командитно друштво. Ама се што имам е законот за трговски друштва во РМ. Е сега, ако има некој шаблон за пишување вакво нешто, колку да ја видам формата како изгледа, што треба да има и слично, ќе му бидам благодарен ако ми го прати. За да не се...
 12. D

  Барате некој закон?

  Прашав батко.. ја немаше и по нив.. ама сепак фала.. ќе се снаоѓам некако..
 13. D

  Семинарски, состави, есеи, задачи

  Друштво, можеби пишувам во погрешна тема (се извинувам ако е така). Ми треба учебник „Меѓународно јавно право“ од Фрчковски, Тупурковски и Ортаковски. Старо издание е... од 1995та Табернакул. Ако некој ја има, продава или може да ми ја набави нека ми каже па ќе се договориме. Однапред Ви благодарам
 14. D

  Барате некој закон?

  Друштво, можеби пишувам во погрешна тема (се извинувам ако е така). Ми треба учебник „Меѓународно јавно право“ од Фрчковски, Тупурковски и Ортаковски. Старо издание е... од 1995та Табернакул. Ако некој ја има, продава или може да ми ја набави нека ми каже па ќе се договориме. Однапред Ви благодарам
 15. D

  ФОН-прв приватен универзитет во РМ

  Бате, да не прам реклама или антиреклама.. ама фон си е фон.. Имас акредитација на диоломски и постдипломски, а за скоро време и докторски студии.. Признат е, соработка имат со мн фирми, начин на учење имаш супер, ЕКТС функционират безпрекорно.. Да не должам многу, ако сакаш знаење и успех, идај...
 16. D

  ФОН-прв приватен универзитет во РМ

  Ееее.. нека читаат и нека се замислат малце сите што мислат дека на ФОН се поминува туку така со 2000 евра и кулирање цела година... 2000 евра се плаќаат за се она што го нема на државен, а тука не влегуваат поклонети 6ки... И за 6ка требит да се седнит и да се научит.
 17. D

  ФОН-прв приватен универзитет во РМ

  Мацуфке... Најди колкав процент е 5 од 150 и се ке ти е јасно... Фатисија сериозно работата зш... незнам...
 18. D

  Самоодбрана - што знаете?

  Хеахра... братче, смешно звучит за во Охридов.. ама ако чекаш да ти притребит за да го набавиш, си свршил работа.. Можда во 10 години само еднаш ке имаш прилика за таква работа... Не сметат ако го чуваж вџеб.
 19. D

  ФОН-прв приватен универзитет во РМ

  Да колега, имам криминалистика, пишими на пвт порака, мејл, мсн скајп, шо имаш, па мојме да свртиме муабет. а шо се однесува до прашањата по право... Земи бате учи, Буџакоски го скрати материјалот, и не се надевај на прашања зш господ немојт да ги докопат неговите.
 20. D

  Самоодбрана - што знаете?

  Фала smart ass. .Иначе да, електричен пиштол ама по охридов немаше, ама добра замена е и ова.. само да реагираш навреме :D
На врв Bottom