Резултати од барањето

 1. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Колку што пренесоа медиумиве, Ангела е во притвор. Како што минува времево - не верувам дека Али ќе го најдат...
 2. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Не само тоа... прати им го речникот, сврзувањето на реченици, концизноста... и најди весник од 70те и направи споредба... :O (настрана од тема, само надоврзување).
 3. Dozhdot

  Исчезнати лица

  https://vesti.mk/read/article/https://netpress.com.mk/uapsena-majkata-na-ubieniot-pino/ Уапсена мајката на Пинета Секондо
 4. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Тоа со системот за камерите и казните по дома беше пред дешавката на обиколница, како предлог даден од Спасовски после сообраќајката кај Драчево. Плус, ако си огорчен од полицијата, не ти дава за право да ги генерализираш и ставаш во ист кош сите вработени во МВР, зашто таму верувај работат...
 5. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Има тип на Форумџија кој е еклатантен пример за џган-човек полн со его и суета. Колку помалку си ги земаш при срце мислењата на ваквиот тип на форумџија - толку поубаво за тебе. И да, не е битен фонтот.
 6. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Друже, финтата не е само да ја осудат и фрлат во затвор. Јасно е покажано дека со тоа не се постигнува ефектот на оправање на умот на убиецот. Ќе лежи за да не биде опасна по мене и тебе. Суштината е, сите кои завршиле во затвор, под било кој основ, квалитетно и темелно да се образуваат и да им...
 7. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Те молам МОРАЛ со КАЗНА не мешај.
 8. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Тоа зашто ти си таква каква што си - не значи дека и тие се такви каква што си ти. Лоши луѓе / добри луѓе. Лабилни карактери / цврсти карактери. Иако секој има брејкин поинт.
 9. Dozhdot

  Исчезнати лица

  А за тоа дека Ангела е убиецот, мое мислење е дека го има наговорено, изманипулирано и ѓаволски убедено Али, да го убие Пино. Што според мене е неизмерно психопатски и тотално вон нормална човечка свест! Ма да не се отфрла теоријата и она да го има убиено, па сега ја префрла вината на Али. А ако...
 10. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Колата нема да ја најдат. Уништена е гарант. Да сум на нивно место, тоа би го направил, а и ти исто, верувам.
 11. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Првична информација е дека Али и Пино започнале вербална расправија кај насипот.
 12. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Кај насипот (кој е близу стадионот) живо пиле не проаѓа, па баш навечер.
 13. Dozhdot

  Исчезнати лица

  За жал, ми остана да ми биде антипатична. А форумов е за коментирање и споделување мислења. И не, не се ситам на туѓа несреќа, ама тоа си е твое мислење. Хев а најс деј, бади.
 14. Dozhdot

  Исчезнати лица

 15. Dozhdot

  Исчезнати лица

  https://youtu.be/JZSZgN1YJvA Денешна изјава на мајката на Пино
 16. Dozhdot

  Исчезнати лица

  За шпекулации и јас чув од луѓе дека Пино бил бисексуалец и дека бил животно осигуран и дека од неговата смрт некој ќе профитирал, и ред други чаршиски муабети, на кои не верувам.
 17. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Да.
 18. Dozhdot

  Исчезнати лица

 19. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Ги имам изгубено и двата родители. Мислам доволно ти е ова. И не, не се лутам на оној горе ниту на некој друг. Како и да е, според мене во случајов со Пино, претпоставка моја е дека има повеќе вмешани и под итно МВР со помош на Интерпол да ги најдат сторителите.
 20. Dozhdot

  Исчезнати лица

  Тотално се согласувам!
На врв Bottom