Резултати од барањето

 1. RedStarFan

  Кампување со шатор

  Кампувал ли некој во Љубаништа и околината? Чув дека на дивите плажи немало проблем да се постави шатор? Искуства или потпочни упатства како да се стигне до одредена плажа?
 2. RedStarFan

  Kсамил

  Ја читам темава, мислењата од 2013 до 2017 се смениле доста, па да видам ситуација во 2019, ако има некој да каже искуство. Како е со цени? Гужви ли се? Како е за кампинг, регулар или див? Не сум бил никогаш во Албанија, такашто секој инпут е добредојден. :)
 3. RedStarFan

  Фриленсер (Freelancer)

  Тие што работат на фриленсер? Како ве плаќаат? Со денарска картичка очигледно не може, пејпал нема во Македонија, како примате пари од сработените проекти?
 4. RedStarFan

  Цени на производи кај нас vs остаток од светот

  Потрошувачка кошничка во Германија за еден човек е грубо 100 до 130 (за пушачи) евра. Барем мене толку ми излегуваше со пазарење во Кауфланд. Во поголеми градови е можеби поскапо, иако Берлин важи за евтин град, иако главен. Како и да е, и 200 евра да е кошничката, не е ништо за стандардот.
 5. RedStarFan

  Уредување на дом - Идеи и контакти од мајстори

  Има ли некој да ми препорача мајстор/столар за да ми изработи биро по мој дизајн?
 6. RedStarFan

  Најдобар бурек според вас прават во...

  каурската страна на градот нема појма што е бурек.
 7. RedStarFan

  Воз до Сараево?

  Патувам барем 2 до 3 пати годишно во Сараево. И да има воз би било глупост. Јас практикувам Фудекс од Скопје до Белград, којшто трга во 00:00 од Скопје. После има автобус во 5:45 од Белград до Сараево, ако тој се испушти следниот е ов 8:00. Таа директната линија Скопје - Сараево не ми се свиѓа...
 8. RedStarFan

  Изнесување на пари

  Фала. :)
 9. RedStarFan

  Изнесување на пари

  Според гугл може по човек да се внесат 10 000 евра од странство. Дали некој има искуство со ова? Во случај да сакам да внесам 50 000 евра, дали тоа значи дека можеме во една кола 5 души да ги поделиме по 10 000 и тоа да значи дека легално ги внесуваме? Би правеле ли проблем?
 10. RedStarFan

  Дигитален архив: Значајни историски фотографии

  Секогаш мислев дека ова е слика на двајца заљубени коишто чекале да се сретнат долго време. На крај памет не ми беше дека младата медицинска сестра отишла на Тајмс Сквер да слави победа и спонтано ја залапал некој морнар додека маж и бил дома.
 11. RedStarFan

  Narcos (2015)

  Ако не ти е тешко прати ми порака со линк мене само 1в сезона ми искача.
 12. RedStarFan

  Работа преку факултет во странство

  Јас имам преку факс работено во Америка и во Германија. Пиши што те занима вака многу ти е општа темата стварно не знам што да ти кажам за преварантите :D
 13. RedStarFan

  Протести низ Македонија (Генерална дискусија)

  Да ти скратам време да не го чекаш да одговор. Не го интересираат него нелегално стекнати разговори од Америка. Кај напраиле они добро? Башка само рекла казала муабети има таму. Плус кај се на Заев разговорите, они многу културни ли се? Итн итн итн.
 14. RedStarFan

  Iphone 5S vo 2016?

  Иначе, колку може да се продаде Ајфон 5ка на старо? Или 5с колку идат?
 15. RedStarFan

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  Не си бил на часот по социологија кога се учи разграничување на класите :) Ама нема да те едуцирам јас тука. Само еве ти мал хинт: Не е според средината во која живееш. :)
 16. RedStarFan

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  А средна класа според околината се гелдало? Во Етиопија средна класа е 4 векни леб месечно да си дозволиш? Ако си бил у странство не лажи дека крај со крај едвај се спојува. Тоа се дешава во Македонија.
 17. RedStarFan

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  Не ми продавај мене магла, сум работел и живеел во Америка а моментално во Германија. еве не спојувам крај со крај, да не сакаш сметките да ти ги покажам да праиме една математика? Во македонија нема средна класа, има висока и ниска. Во Македонија исто така со таа „висока“ плата од 20К+...
 18. RedStarFan

  Дали вреди да се напушти нашава земја?

  Ти според напишаново се глеа дека не си ја напуштил на подолго државава никогаш. 1. Каква висока средна класа си тука бе црни ти со таа плата и тој фрижидер празен? 2. Во МК се дружиш со слични голтари што собирате по 100че за пиво. 3. Не, не живееш со Арапи и Црнци. Бираш кај ќе живееш. 4...
На врв Bottom