Резултати од барањето

 1. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Има државава по милиони евра за разни паркови, цвеќиња, жални врби и зеленила, ама кога ќе дојде време некоја уличка да се асфалтира, тротоар да се стави, болница да се реновира се чекаат европските фондови да префрлат пари. Тогаш се нема, празен е буџетот. Еее граѓани на северна македонија, не...
 2. ВардарскиМКД

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Ајде аирлија нека е. Прц за Реал и Барса.
 3. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Катица ја уапсија, ама на шарените куртони уште Грујо им е главна тема...:tapp:
 4. ВардарскиМКД

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Сеа случајно видов на SK Moments, Линделоф каков гол им има шибнато на Спортинг од слободен. Он им ги шутирал тогаш на Бенфика или така му се посреќило еднаш? :D
 5. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па реално на толку натегање идиотот тогаш пак изгуби, и да не му беа другарчињата од ДУИ ќе дојдеше на власт на св никад. Ама ај не е муабетов за тука...
 6. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  https://fokus.mk/asani-ne-sum-navreden-od-izjavata-na-zaev-go-upotrebi-toj-zbor-za-da-oznachi-podlets-i-nikakvets/ Значи стварно се педери. :ROFLMAO: Можда средствата за чистење, ги чистат 99% од бактериите, но шарените куртончиња, лгбт активисти, сдсмовчиња и саше политико ги чистат и...
 7. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Богами, голема работа завршивте.
 8. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  @staycalm на апарати после вчерашната изјава на премиеро. За што ли го гласаше?
 9. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Костадин Капиданот од пред штабот на ВМРО: Имаме сознанија дека Груевски вршел притисок врз Заев за овој да го нарече Боки педер. До кога ќе траат притисоците на избеганиот поранешен премиер и ќе се служи со вакви подли финти, и ќе ја кочи интеграцијата на нашата држава во НАТО и ЕУ?
 10. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  За иронијата да биде уште поголема, овој беше гласан од "интелектуалците", бањатите и педерите... :ROFLMAO:
 11. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Па дали е нормален? Колку и да не ги сакам, не иде ова да искочи од уста на премиер на држава јавно на телевизија...
 12. ВардарскиМКД

  Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

  Јас имав соученици меѓукои и девојчиња од Бутел кои беа другари со сите од децата. Такво плачење немам видено за некои деликвенти и силувачи како што ги претставувате, и си праите приказни. Само ај, полеснo ви е да верувате дека лошите каури направиле злодело па ги стигнала казната, одколку...
 13. ВардарскиМКД

  Premier League - Season 2019/2020

  После една утакмица не би судел каква сезона ќе имаат Јунајтед или Челзи, со оглед на тоа со какви тимови располагаат. За оваа утакмица иако Челзи имаше свои шанси сепак Јунајтед си ја заслужи победата. И не ми е јасно зошто Жиру не стартуваше? Далеку по опасни ќе беа со него.
 14. ВардарскиМКД

  Premier League - Season 2019/2020

  Рашфорд по потекло од Качаник е изгледа. :D
 15. ВардарскиМКД

  Premier League - Season 2019/2020

  Каква саботажа им праи Мики на Арсенал. :D
 16. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па дајте луѓе до кога едни обични мапи ќе ни го рушат соживотот со најмирољубивото малцинство во светот? Отворени граници, едно опшесво, живот за сите. Идентитет бетон ! Загарантиран суверенитет и интегритет на нашата држава. Ќе не биде и мора да не биде !
 17. ВардарскиМКД

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Здраво, мислење за Алфа 147 1.6 бензинец?
 18. ВардарскиМКД

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Едвај чекам вечер да ја искршат спомен плочата. Да го осетам соживотот и едно опшесво за сите.
 19. ВардарскиМКД

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Класичен јужноамерикански говнар. Како од еден ист калап да ги вадат без разлика од која држава да доаѓаат.
На врв Bottom