Резултати од барањето

 1. A

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Вакво ќе си купиш:https://www.decathlon.bg/velokatinar-skoba-920-u-id_8331481.html 1566478602 ако сакаш во град да заклучуваш точак тогаш ќе си земеш MAX од 4000 денари и со него кај сакаш оди додека поскап низ град не се остава никаде дури и со најбезбедносен предмет.
 2. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Чим ти е за до Водно,Матка и останата околина на Скопје можеш и со поевтин да поминеш но кога веќе сакаш нов од тие 2 јас би земал Идеал бидејки според мене на Полар му е напумпана цената овде во Македонија и не е ништо подобар од Идеалот.Ако веќе ти се допаѓа Поларот оди во Србија и со подобра...
 3. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Ако си повисок односно над 180cm оди во Врање кај Бојан и имаш со слична опрема Capriolo за околу 350 евра и на таа сума ќе ти дадат документ за поврат на ддв:https://www.capriolo.com/capriolo-bicikli/2014-2015-2016-2017-2018/mtb-29/level-93-crno-orange-2018
 4. A

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Оди кај Васко во Ѓорче Петров 2 поточно местото Јурија према насипот.ова му е страницата на facebook:https://www.facebook.com/Used-Bike-Macedonia-1138301476272935/
 5. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Ок е но треба да се информираш која година е,кој модел е и на интернет да видиш колку чинел нов за да знаеш дали оваа цена од 200 евра е реална за него.По правило за 4 години старост цената паѓа околу 50% на точаците како половни.
 6. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  За задно светло се доволни и 150 до 200 денари а за предни лед светла со адаптери и 8 литиумски батерии 18650 од 3400mah се инвестираат тие 2000 денари што сакаш да ги дадеш.Ова ти го кажувам од лично искуство затоа што бааги ноќни тури имам возено како во Македонија така и надвор.
 7. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  https://www.aliexpress.com/item/32899726163.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.543b3edaDSsyur&algo_pvid=9ff77293-33c9-4cc8-a7b0-76fd3aa55546&algo_expid=9ff77293-33c9-4cc8-a7b0-76fd3aa55546-2&btsid=f16460e1-2142-4b10-8561-d66c2a57fb43&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_60
 8. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Пробај со Continental Race King.
 9. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  За каква намена ти треба?
 10. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Дечкото е ок и е од Новоселски пат или населба Даме Груев а цела роба ја набавува од кај Ваит на битпазар кој пак е главен увозник за евтината кинеска бајкерска роба бидејки купува на големо цели контејнери.Иначе тој брзиномер SDING црвениот на aliexpress најевтино можеш да го најдеш за 3.5 долари.
 11. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  За жал така е.Глумат лудило пред јавноста дека очи си вадат меѓусебе а по кафани заедно јадат и пијат и работат на уништување на државата.
 12. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Во глобала ги пуштаат пред избори без разлика дали се парламентарни или локални.Јас кога зимав во јуни 2016 пари добив во ноември на само еден месец пред парламентарните.
 13. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Scott Aspect 950 од 2013 година: https://www.pinkbike.com/photo/10196894/...
 14. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Не е тој DHL од кој сите се жалат туку нивна стандардна поштарина и за Македонија чини околу 20 евра.Од старт при самото купување ти го одбиваат ддв то исто како bikediscount.А дали ќе платиш нешто кај нас тоа зависи од вредноста на робата и расположението на цариниците.
 15. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Оди кај Васко во Ѓорче Петров 2 поточно Јурија.Ова е страницата на facebook:https://www.facebook.com/pages/category/Sports/Used-Bike-Macedonia-1138301476272935/
 16. A

  Пиво Фест Прилеп 2019

  Сите држави во светот имаат свои мафии само влашката мафија кај нас има своја држава.
 17. A

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Еве на кој начин е постигната брзина од 180км на час.Вака секој може да развие волкава брзина и преку 500км во еден ден
 18. A

  Пиво Фест Прилеп 2019

  Не е тоа прашање туку одговор.Ти ме праша што значи да си етнички македонец а јас ти кажав да немаш гени од римјани и не ми е јасно што те буни тука?Прашање со прашање одговара само политичар кој едно кажува во јавноста а друго прави во пракса а јас не сум нити некогаш ќе бидам.
 19. A

  Пиво Фест Прилеп 2019

  Да немаш ароманско потекло односно твоите предци да немале никаква допирна точка со римјаните кога била првата поделба на Македонија од страна на римската инперија бидејки многу од нив се мешале со овдешното население мислејки на склопување брак итн па оттаму и многу власи имаат таква...
На врв Bottom