Резултати од барањето

 1. Vespertine

  Фото хумор и интересни фотки!

 2. Vespertine

  Денов звучи како...

  https://www.youtube.com/watch?v=LTAzo9zjhUk
 3. Vespertine

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Знаеш, све што е тајно е некако послатко. Ако добро чуваш тајни можe да си пружиш разни задоволства. Можеш да убиеш човек ради задоволство ако добро ја сочуваш тајната и ке имаш прилика пак да си направиш задоволство некад.
 4. Vespertine

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Dont give up on your dreams - е слоган што може да се прочита секојдневно по интернет. Си мислам у себе -- затоа неможам да бидам при свест пред 12:00 зашто: I cant give up on my dreams, да му ебем матер. Џабе и аларм. Знам дека можам да живеам супер. Едниот у мене сака да живее така среден...
 5. Vespertine

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Ss samo toj sto ke ga ostavi devojka cigare u pepeljaru i dim ke mi ide direkno u nos dok edu nesto, bidnue mi odvratna.
 6. Vespertine

  Како да се победи депресијата?

  изнервирај се. И нема да си депресивен. Оно па кога си у депресија сите ти се понашаат фино и никој не те нервира, падаш повише у депресија.
 7. Vespertine

  Самоанализа - Кој сум јас?

  waw majnd blowing. Ја сам све што не требаше да биду.
 8. Vespertine

  Денов звучи како...

 9. Vespertine

  Македонски филмови

  https://www.cultureunplugged.com/documentary/watch-online/play/1625/Ace-Slash
 10. Vespertine

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  еднаш на ТВ видов како у скопје на плоштад пречекуват македонски кошаркари, имаше и еден црнец кој играше за македонија чинимисе и едвај го извлекоа од позади за да каже на микрофон “ја сакам македонија“ и после тоа го снема црнецов којзнае кај игра кошарка. И чини-ми-се дека он беше платен...
 11. Vespertine

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Сакам цел живот да ми пројде...
 12. Vespertine

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Mnogu mrazam lugje sto nikad ne im teknuva da otvorat prozor.
 13. Vespertine

  Што ве напалува најбрзо во сексот?

  па и не е баш “што ве напалува најбрзо“ а да трае 3-4 дена
 14. Vespertine

  Dark ambient,Drone,Atmospheric ambient, space/cosmic ambient

  Претходната година се навлеков на амбиентално техно, Бев на soulseek неколку дена да вадам музика од Marko Furstenberg. Јузерот од кој што даунлодираше ми се вклучи на чат и ми понуди фолдер со 900+ tacks, се согласив и даунлодирав, музиката уште ја слушам магична е. Araceae ми се фаворит...
 15. Vespertine

  Game of Thrones

  добар крај на серијата за мене е некако Џон Сноу и Церси да мора да стапат во брак, ради реда. Тоа да се дешава у претпоследна епизода а у последната епизода да има добра секс сцена со нив дваица саат и половина како што траеше битката. И после толку да се избезумени и расеани... да не им се...
 16. Vespertine

  Фото натпревар #135 ТЕМА- Автопортрет

  Ондак во следна прилика ке аплицирам. ;)
 17. Vespertine

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Здраво. А пуштам вода судови да мијам, одма ми се моча. Мијам и тупкам у место.
 18. Vespertine

  Фото натпревар #135 ТЕМА- Автопортрет

  сликам аутопортрети кога сум сам и гол. А некад и вака кога се замислувам дека сум...
 19. Vespertine

  Преболување

  Поштено девојче како што викаш не би требало никогаш да го заборави бившиот. Можно е да му се врати.
На врв Bottom