Резултати од барањето

 1. macedon89

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Јас пред некој ден во Дортмунд од излегвење од авион со чекање на пасошка контрола и чекање на куфер ме фати 1 сат и 40тина минути, а други пати го имам истово поминато за само пола сат. Така да се зависит од среќата.
 2. macedon89

  Wizz Air летови од/до Македонија

  На страната од визз требит сам да бараш а на скајскенер или на други страни за споредување на летови би ти дало со поврзвење.
 3. macedon89

  Wizz Air летови од/до Македонија

  На секој пола сат имат директен автобус шо возит 20тина минути и коштат 8,50еур. Имаш и поефтина опција со прекачвење на Аплербек трајт 40тина минути и коштат 2,70еур
 4. macedon89

  РОМАНИЈА

  Влав на папиру. хаха
 5. macedon89

  РОМАНИЈА

  Јас студирав во Констанца. Таму најчесто келнери незевмат плата туку се на бакшиш ама стасвит до 1000еур. За работа мораш да имаш работна виза исто како за Германија на пример ама визи не се даваат зошто морат работодавецот да докажит дека немжоит да ангажират лице од РО или ЕУ за истото работно...
 6. macedon89

  avtobuski prevoz skopje-podgorica !!!

  Имат и од Галеб. Скопје-Тетово-Гостивар-Кичево-Охрид-Албанија-Црна Гора. Ако си од западна Македонија мојш и со оваа опција да патуваш.
 7. macedon89

  Каладонт VII

  ОмрСИ
 8. macedon89

  Каладонт VII

  :чда: еЦИ (пеци пец...) :vozbud:
 9. macedon89

  Ајде да изброиме до 100 000 :)

  26.657
 10. macedon89

  Балкански филмови

  Имат многу добри романски филмови, ама штета што се ретки тие што можат да се најдат слободно на интернет со превод на Англиски.
 11. macedon89

  Балкански филмови

  Иако не е спомната во државиве, а е балканска држава, Романија може да се пофали со добра кинематографија иако во Македонија тотално непозната. Би предложил да се погледне филмот Смртта на господинот Лазареску кој има добиено многу награди на повеќе филмски фестивали. Во филмов е обработена...
 12. macedon89

  Гарсоњера во Центар во близина на Европски Универзитет???

  Имаш ОГЛАСИ на форумов. Таму требит да го постираш огласов.
 13. macedon89

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Чек ин шалтерот се отворат 2 сати пред летот. Ојш таму, го даваш пасошот, оставаш багаж ако имаш, ти лепат лепенка на кабинскиот багаж и ти давет карта.
 14. macedon89

  Wizz Air летови од/до Македонија

  Храна мојш да носиш и истата (доколку сакаш) да ја консумираш во авионот. Единствено забрането е да консумираш алкохол шо не е купен во авион. Имај обзир само на забраните за течности, кремови и гелови (шишенца од по 100мл во 1 зип-лок кеса од 1л). Педерка смејш да носиш само ако имаш купено...
 15. macedon89

  Експлодира бомба во Грчкиот конзулат

  Се сменал законот...:)
 16. macedon89

  Петиција: Пиво после 19/21 ч.

  Јас сум против продавање на алкохол после 21 часот, иако и јас понекогаш купвам (дали се познавам со продавачите, дали го плаќам дупло). Единствено би го ставил пивото во целодневна продажба, ама жесток алкохол во никој случај.
 17. macedon89

  Каладонт VII

  (чим сме почнале со Канадски градој: ):) ВанкувЕР
 18. macedon89

  Ајде да изброиме до 100 000 :)

  26.525
 19. macedon89

  Каладонт VII

  ТинкАЧ :drk:
На врв