Резултати од барањето

 1. Peja989

  Група 1 (SWE, FRA, HRV, BLR, NOR, SRB), главна фаза - Загреб

  Вовед мизерија каква што не заслужува ниту една тема, колку да се отвори, зошто на никој од поупатениве не му текнува. Табела, со веќе една изиграна утакмица во која Норвешка ја победи Србија!
 2. Peja989

  Среќен роденден Xонтра Волта

  Jingle bells, jingle bells jingle all the way......уствари не, абе како беше? Happy birthday to you, Happy birthday to you, Happy birthday недраг МариооОооООООоооооо, Happy birthday to you. Маки a.k.a @Џонтра Волта ми е лут пошто го банирав од jakata tema, тема од која никад нема да биде...
 3. Peja989

  Македонија ќе го легализира Канабисот за медицинска употреба

  МЗ: Канабисот за медицински цели ќе биде легален и во Македонија СЛЕДЕТЕ НЕ НА: Follow @zdravstvo24.mk Канабисот за медицински цели ќе биде легален и во Македонија. Министерството за здравство ја почна постапката за легализација. Веќе е изготвен предлог закон кој деновиве ќе се најде на...
 4. Peja989

  Кајгана собиранка + хуманитарка во БАР ОН - 15.05.2015 (петок) во 21 часот!

  Ајде во „БАР ОН“ на забава од хуманитарен карактер! :) Безброј пати до сега Кајганџии покажаа дека покрај тоа што се заебанти, тролови, пипери, провокатори, знаат да покажат дека имаат огромно срце, знаат да ја покажат и својата хумана страна. За прв пат годинава ќе организираме забава со...
 5. Peja989

  Среќен роденден сКомита мУлтрас

  Комита рече дека ќе пази на исхрана....и одиме пред месец дена на роденден кај @Клипче и јас он и @Ilumious i педероф нарачува чаша вода, ни салата не сакаше да земе, недај боже понфритче, пиво ова она... 3 недели подоцна, одиме во кафана и Иво вика...ај за мене едно пиво и јасo_O..и како се...
 6. Peja989

  ПцоФките на Џонтра Волта (и на останатите од фан клуб: Интер)

  Верувам дека сите останати како и јас уживате кога ги читате сочните пцофки на Џонтра, па да споделиме некоја омилена :D Ова е сфе што можеф да одвојам на негоф домашен терен, во негоф фан клуб. Да надополниме :D @Џонтра Волта сфе да ти јебам, неарен еден :pos::pos:
 7. Peja989

  Среќен Роденден мКлипче/сКлипче

  Знам дека намерно ме цитираш уште посабајлечки и ми праќаш пи4иња на фб, за да ми текне на тебе и да ти отворам тема. Пошто женската беше добра, затоа и ја отварам. Да си жиф и здраф. Више жиф него здраф, па уште многу повраќања по коли, оговарање форумџии, јадење гофна и понфрид. сфе нај сфе...
 8. Peja989

  Среќен роденден Родаст

  Брат, јас ко Родаст (и ко оној нискиот од Џорче али не е тоа тема на муабет) те знам, овој другиов ник не знам ни како ти е. Нека ти е среќен роденденот, жив здрав и повеќе хумористични статуси и досетки во следнава година. сФе најдобро. П.С. Кој го знае со нов ник, нека го пинга, да си ја...
 9. Peja989

  Дали ви е потребен долг сон за да функционирате преку ден?

  Ја отварам оваа тема за да прашам, воедно и добијам совет за тоа што треба да направам за да можам да функционирам преку ден а да спијам помалку од 8 часа? Имам проблем, ако може да се каже дека е здравтсвен проблем. Доколку во еден ден не спијам 8 или повеќе часа, едноставно не можам да...
 10. Peja989

  15 Things You Should Know Before Traveling to Macedonia

  Странскиот блог „The Blonde Gypsy“ има стории за повеќето земји од светот, меѓу кои и за Македонија. Девојката која го води блогот, Лариса ака „Blonde Gypsy“ (Русата Ромка), напишала сторија за 15-те работи кои мора да ги знаете ако патувате во Македонија. Таа Македонија ја опишува како земја...
 11. Peja989

  Funny moments in High School

  Снегот годинава, како и секоја носи многу незгоди. Овој пат Битолчани се потрудија тоа да биде снимено и достојно да го чуваат. Не го оправдувам зошто некој може озбилно да се повреди ама подфорумов не е за сериозни дискусии затоа навалете со коментари и идеи за наредниот снег. П.С...
На врв Bottom