Резултати од барањето

 1. smole

  Привремено Внесување / Изнесување на дрон DJI Mavic Air во Македонија?

  Ata carnet, ама ако не ти е регистриран во АЦВ на МК и те фатат како леташ ќе јадеш казна.
 2. smole

  Двоглед

  Ништо, јас купив Никон двоглед од Солун, од repella.gr физичката продавница.
 3. smole

  Батериски ламби

  Денес купена: Првични импресии - одлична лампа, јака светлина, добра работа е што има lockout mode да не ти се пали по грешка, добар UI и практично е што се полни преку micro USB. Купена од физичката продавница на hobbi.gr - 45 eur, имаа доста Nitecore.
 4. smole

  Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Стабилен е, макс со 5MB симнува торент, зимај.
 5. smole

  Алати

  Од 07.02.2019 во Грчки Лидл 80eur
 6. smole

  На викенд во Белград

  За 15-20 еур кревет двокреветна соба се наоѓа. Апартманот ми го најде роднина од таму.
 7. smole

  На викенд во Белград

  Избегавајте ги овие апартмани: https://rakoc.co.rs По мејл резервирав, 2 ноќи спиев во друг смештај и кога требаше да се преместам во резервираниот смештај истиот беше издаден на други, се свртев и си отидов, ужасно искуство. Само преку букинг резервирајте смештај. Ако идете со кола обавезно...
 8. smole

  Каде да наjдам? [Food Edition]

  https://www.perutnina.mk/mk/kontakt/
 9. smole

  Плаќање од картичка на фирма кон странство?

  За девизни фактури нашиве банки зимаат дебели провизии.
 10. smole

  Ножеви

  Ако нарачам од Британија ножот ќе ми стигне во Солун = нема царина.
 11. smole

  Ножеви

  Добра идеја, ќе го разгледам.
 12. smole

  Ножеви

  Tenacious оригиналот е made in China, не во USA.
 13. smole

  Ножеви

  Одамна желба ми е Spyderco Military, но бидеќи ми е за ќејф ми е прескап. Алтернативата е Resillience или Tenacious. Paramillitary 2 го имам видено и сечилото е премало за мој вкус. 1. Кој од двата ми го препорачувате и зашто? 2. Дали да го земам од продавницава од Белград (ваљда е оригинал)...
 14. smole

  Каде по добар купечки ајвар и лутеница?

  Од Стокомак ајварот е на Хина производство, затоа ти се допаѓаат двата. Од Стокомак пикантниот ми е подобар, благиот е многу водест.
 15. smole

  Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

  Ќе да беше рок, одааамна ја немам чуено.
 16. smole

  Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

  Воопшто не ми текнува на името на песнава - 90тите е снимена, македонска, мислам дека е инструменталка, спотот е еден тип како вози мотор на кривините кај Пресека (патот после Стража према Охрид). Енибоди?
 17. smole

  Пазарете се тука!

  Купувам матична за Huawei Nexus 6p, или таков телефон со пукнат екран а читава матична. Понуди по пп.
 18. smole

  OnePlus 6

  И јас го имам, одличен е, многу брзо работи, камерата е одлична, ОС исто одличен, скоро па vanilla Android е, највеќе ради тоа го купив, а не S9+. Батеријата и мене ми вади 5h SOT.
 19. smole

  Продажба на софтвер и филмови во ЕУ и ДДВ

  No, VAT isn't applied to goods and services that are exported as far as i know.
На врв Bottom