Резултати од барањето

 1. S

  Најекономично греење (затоплување)

  Предлог бренд на клима и пропорции за греење на 2 спални соби една до една,најмногу одговара подна единица пошто собите се по 15-16квадрати. Предлог за надворешна и внатрешни едници со прифатлива цена и квалитет. Даикин прашав пошто имам високо монтажна огрома сума ми побараа за подна.
 2. S

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да прашам дали има некој искуство со царина т.е тие денови ке се вратам од швајцарија со кола на цол табли па да прашам колку време имам да ја пријавам за царина?
 3. S

  Изнесување на пари

  Го имам прочитано тоа ама не го разбирам баш најдобро. Значи парите ги имам во кеш,ги ставам во банка па по некое време ги вадам и со документот кој ми го издаваат т.е уплатницата или слично го прикажувам на царина или ?
 4. S

  Изнесување на пари

  Има некој искуство со пренос на пари преку граница,прочитав некаде дека може да се изнесат само 2000е од човек и дали има некоја процедура со која може да се изнесат повеке т.е да се пријави дека носиш повеке кеш и дали се плака нешто.
 5. S

  Помош за избор на лаптоп

  http://setec.mk/Laptops/Notebooks?product_id=42948 има нешто по солидно од ова за оваа цена или да го зимам овој
 6. S

  Помош за избор на лаптоп

  Некој совет за лаптоп,буџет 36-40к. Читав минатите постови дека U процесорите се побавни од М а у мојот ценовен ранг сите се со U процесор. Сакам од време на време да изиграм нешто од стилот на дота 2 па да знам да не ми прави проблем.
 7. S

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  По препорака ке местам плински уред кај мајстор Сашо кој се наога карши холидеј ин тука кај паркингот наводно дечкото бил екстра,некој искуство да сподели ?
 8. S

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да прашам некој да не знае дали има свр струмица дадено дозвола за А тест за плински уреди во струмица. Пред месец два сакав да монтирам уред ама ми кажаа дека неможе да се атестира во струмица немале лиценца (n)
 9. S

  Плински уреди

  Како што разбрав кај што е колата регистирана таму треба да се вади а-тест и деке моментално во струмица техничките немале дозвола од СВР да издаваат а-тест така да тука е проблемот
 10. S

  Плински уреди

  Шкода Фелиција 1.3 96*
 11. S

  Плински уреди

  Решен да монтирам уред овие денови али од плимонт добив одговор дека ке неможе да извадам А-тест за уредот т.е за возилото и ако сум сакал така да возам без документ ако не ми било страв да не добијам казна додека тие да добијат некоја дозвола :). Некој случајно да не познава друг начин (или па...
 12. S

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Колку ке ме кошта тоа да ми го направат во мобилара ?
 13. S

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Не ми помага тоа мојот тел е дизајр 310 нема хдми мислам а и со тргање на пин пак не ми дава пристап до усб пошто мислам дека последниот пат го напраив чарџ онли
 14. S

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Дечки ај помош,како да ги извлечам контактите од мобилниот а екранот ми е скршен.Го ставив на усб не ми го препознава,немам направено бекап на гоогле акаунтот која опција друга ми останува ?
 15. S

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Некој да даде препорака за телефон и која мобилара е коректна,буџет околу 18 000ден за ск ке одам нареден викен па да пазарам нешто. Мене лично ми фака око С4ката
 16. S

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Да не е клинестиот каиш?Натопен ти е со дождовиве може,и кај мене така правеше,па се исуши и сега не свири.А во место кога работи свирка ли по малку? мислам дека не,не сум приметил да свирка во место. Го приметив само кога ми беше стиснат кумплугот и стиснав на гаста малку посилно
 17. S

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Денес приметив т.е денес се деси колата да ми засвири кога кога држам стиснат кумплуг и додавам повеке гас,исто се слупа кога тргнувам побрзи т.е додавам повеке гас кога тргнувам. Се работи за фелиција 96 1.3 бензинец,до што може да е проблемот
 18. S

  Каде може да најдам? (Општи прашања)

  Кај може да најдам асална сигурносна врата?( бев во проспера некако не ми изгледаа нај нај)
 19. S

  Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

  Искуство со сервис за центрирање предница и гуми во струмица,препорака некоја?
На врв Bottom