Резултати од барањето

 1. Makedonec_7

  Wimbledon 2012 (25 јуни - 8 јули)

  На точно 7 дена до стартот на официјалниот дел од Wimbledon, еве ја и темата. Сите кои имаат позитивна и добра мисла, сите оние кои имаат аргументи, сите оние кои сакаат да докажат нешто, се добредојдени во новата тема за Вимболдон. Стартуваме со Вовед. Прашувајќи го веројатно најдобриот...
 2. Makedonec_7

  Australian Open, 11.01.2012 - 29.01.2012

  Пред да го започнам воведот за темата на Австралија Опен, пред се, да ви ги честитам Новогодишните и Божиќните празници, здравје, среќа, љубов, благосостојба и мир. Започнуваме. Australian Open е првиот Гренд Слем, во оваа календарска година. Првото одржување на овој Гренд Слем е во далечната...
 3. Makedonec_7

  Chelsea - Arsenal, Stamford Bridge, Saturday, 29.10.2011, 13:45

  Со оглед на фактот дека не сакам падобранци да отвараат теми, кои ниту ја знаат историјата на двата тимови, ниту пратат Англиски фудбал, се додека немат пишано во кладилница, јас решив да отворам уште една нова тема. Не е морално, но јас тука ке ги оставам коментарите за и по, според мене...
 4. Makedonec_7

  FA & Capital One Cup

  Гледам некако ми се препукувате во темата на Премиер Лигата, и за да не труеме таму, решив да напрвам една нова тема, се со цел да се растерети форумот за Премиер Лига. Можеби малце касниме со отварањето на темата, но поарно тоа, од колку некои да се прават паметниковци на другата тема. Одиме со...
 5. Makedonec_7

  Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

  На неколку дена, до официјалниот почеток на Вимболдон, еве ја и темата за Вимболдон.. Имено, турнирот како турнир започнува на 13 јуни, со квалификациите кои траат до 16 јуни... Потоа на 17 јуни е ждрепката, па се со цел да имаме каде да пишиме и коментираме кој со кој паднал, добро е да ја...
 6. Makedonec_7

  Roland Garros, 17 may - 05 june, 2011

  На неколку денови до почнувањето на Роланд Гарос, неколку факти за самиот турнир. 2011 Франција Опен (попознато како Роланд Гарос, именувано по славниот француски авијатичар) е тениски турнир, кој се игра на земјена подлога, на отворено. Ова е 110тото издание на Роланд Гарос, и претставува...
 7. Makedonec_7

  „Браќа Манаки“, Најголемиот филмски фестивал на Балканот, Битола, Македонија

  Најеминентниот фестивал за филм на овие простори, се отвора оваа недела во Битола, на 16ти октомври и тоа ексклузивно, со најновиот филм на Милчо Манчевски, „Мајки“. Покрај кината во Сао Паоло и Њујорк, во кои забележа огромна гледаност и се очекува токму овој филм да биде кандидат за Оскар, за...
 8. Makedonec_7

  Club Infinity, Битола

  Дефинитивно најдобрата забава во градот, најголемите битолски „пуфли“, најдобрите дј и нормално најголемте ѕвезди се тука.... Клуб Инфинити, ја отвори и оваа сезона.... Добродојдени сте сите....
 9. Makedonec_7

  Македонија

  Македонци бееее.... Тука ви е местото... Каква и да е репрезентацијата таа мора да се сака... Покрај овие тешки моменти, мора да сме сплотени во едно, и да им даваме поддршка на Македонските репрезентативци... Видов дека Џену имаше отворено тема, поназад, но не е активна, година дена, и не може...
На врв Bottom