Резултати од барањето

 1. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Знае некој одприлика колку време чекаат овие од 2016 со "положително становишце.." до потпис или одказ? Значи прашувам одприлика..
 2. Нuкола

  Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

  И јас почнав да скенирам.. Не дека планирам да се богатам, ама зш да му ги остам парите на некоја будала таму да пие и јади на народна сметка, кога може нешо да се врати и во нашиот џеб? Скенирам сметки од обични (нормални) дневни трошоци, рецимо минимално 100 денари сметка па нагоре. Е сеа има...
 3. Нuкола

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ја изменав анкетата. Ако имаш подобра идеа слободно контактирај ме. /Ping @LordDragonII
 4. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Епилог: 2ца банирани по 1 месец, 2ца опоменати.
 5. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  И тој е на црната листа, и не е далеку од бан. Мислам то е, фер сум према сите, реален ќе сум и во ова. Секој што континуирано продолжвит со уништување на темава ќе бидит одстранет од неа.
 6. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Добро бе, мислите дека пак ке ја затварам темава и сите нормални ќе ја плаќет цената за вашите глупи муабети? Ќе ја труеме тремава со срање или? Слепи сте работиве неодат на убо, сите сме нервозни и во исчекување... грдо е,,, на сите ни е стемнато од чекање ама сепак трпиме, се контролираме...
 7. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  п.с. За вакви испади беше баниран...
 8. Нuкола

  Детектиран спам.

  Детектиран спам.
 9. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Во знак на добра вољја, мито и корупција :cool:: @RojalBND - одбаниран од тема. @Brunhilda - банот намален од 20 на 10 дена. /админ Би сакал да постои слобода на изразување, но во рамки на правилата на форумов. Во ред е, нема да го бришам постот, но мислам дека спаѓа во групата на...
 10. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Темата ќе биде заклучена (најмалку) во следните 24 часа. 1) Ќе се избришат голем дел мислења (постови) што не се во рамки на темата. 2) Некои членови ќе бидат опоменати а некои банирани извесен период. /админ инфо: Tемава ќе биде отворена во текот на денов. едит: - 40+ мислења избришани. -...
 11. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Ме прочита добро или? Кој да ме лаже? Освен тоа, има случаи што земаат пасош за 2 години, а има и што чекаат по 8 години... така да.. Тоа и беше мојата поента.. да видиме статистички кој/кога/како и зошто.. @deksamk и @orel100 ... ај да не се караме, прва и последна опомена да се вратите...
 12. Нuкола

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Мислам дека прашањево не е доволно возбудливо за гласање. И горе долу го знаеме сите одговорот...
 13. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Прочитајте што ми падна на ум.. Неам време инаку би ја "обработил" статистички темава, би собрал податоци кој кога напишал дека почнал со процедура, кој кога добил прв статус, па втор, трет, итн итн се до потпис од вицепрезидентот или бил одбиен... така што во најмала рака ке добиеме една база...
 14. Нuкола

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Се дистанцирав од темава извесен период.. и да бидам искрен, добив виртуелен мир :) Колку сме само ние даааааалеку од некакви модерни/европски/прозападни вредности... Не во НАТО, не во ЕУ... абе утре да не примат во све живо и диво и тоа како Античка Македонија (од Ацета), џабе.... Признале...
 15. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Знам дека ништо конкретно не се знае, но сепак да прашам. Од моментот кога статусот ке се промени во "позитивен одговор од советот за гражданство..." уште колку би се чекало за потпис од вицепрезидентот (доколку се би било во ред) ?
 16. Нuкола

  ШТО ПО СТЕКНУВАЊЕ НА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО ?

  Нека постои темава, но ако замине во погрешен правец одма ја заклучвам.
 17. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Koj e toj? И дајте итно ми требет тие прашањата за на интервју да му ги пратам на еден пријател....
 18. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Дај понашајте се ко луѓе, не туку тресете зелени ќе преземам мерки.. Погрешно си ме тагирал, Никола ама наместо "и" ставам "u" на латиница :) Сепак, фала за предлогов.
 19. Нuкола

  Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

  Колку време се чека од "положително становиште" до потпис од вицепрезидент? И дали постојат допплнителни пречки што можат да се појават или ова значи само чекаме потпис и то е то?
На врв