Резултати од барањето

 1. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Кој да брани, кога ова делува на внатрепартиска чистка. Кога се случило нешто вакво у државата без да го турка некој.
 2. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  10 секунди се доволни за да приметиш дека типот има психички проблеми и треба да се лечи, а не откритието на вести да му го промовираш. И не знам кој е тој меѓународно признат кадар што го создал, можда пред 20 години ама сега не знае кај тера ни у своја струка. Го промовораа на вести дур...
 3. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Дали за Тентов зборите:icon_lol:? Само у македонија може тој лик да биде релевантен за било што, не е ни чудо што ни се смеат после сите.
 4. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Груевски јавно кажа дека не знае ништо за случајот, додека на бомбите очигледно е дека знаел. Да убиецот го фатија, ама дали го казнија урко за обидот за прикривање? Мислиш ќе беше некој у затвор ако вечерта не се дознаеше? Цела машинерија на вмро цел ден ја прикриваше причата во јавност.Страшно...
 5. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Знам дека би си ги гласал вмро до крај на живот, не мора бомби да ми постираш. Луѓе што слепо ги бранеа и не зуцнаа 10 години немаат право уста да отворат тука, али изглеа слаба ви е меморијата.
 6. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Тоа е твое мислење, за мене штетата која ја напраивте вие со сите години гласање за грујо е поголема.
 7. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Како да не ве пикнеме во ист кош кога мијалков, јанкуловска и тн. ви беа патриоти. На што дрога треба да си у тоа да веруваш:icon_lol:? Никаква пречка не бил груевски, пречката ти е на одмор во будимпешта.
 8. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Лично за мене такви како тебе ја ебаа цела работа. Ја поистоветивте Македонија со вмро, патриотизмот со груевизам и направивте пола од народот да го боли кур за што и да се случува тука. Се што правеа они беше безгрешно, се праевте слепи на тоа што одредени функционери се понашаа како господ и...
 9. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Исто како и тогаш, ако некоја власт не ми се свиѓа ја мењам. Не сум конфузен, гласачите си се лепат за власт и никој не ни е крив за тоа. Да грујо ни стоеше на патот, човек кој децата и жената си ги остаи за да не лежи иако се перчеше со тоа. Тој човек ни ја бранеше државата. Ти имаш...
 10. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Види да беше народот политички писмен заев прелесно ќе паднеше од власт и грујо немаше да владее 11 години. Али тоа е што е. Истите луѓе ни ја кројат судбината, сендвичите, пензионерите, циганите на амди.. кој дојде на власт магично вади 100 000 гласа плус.
 11. Dimitar171

  ЗАГАДУВАЊЕТО НЕ СОПИРА, СЕКОЈА ГОДИНА НОВИ 4.500 ЗАБОЛЕНИ ОД РАК!

  Прилично сум сигурен дека стратегија има, ама никој од властите нејке да ја имплементира на сметка на губење гласови.
 12. Dimitar171

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Има и други фактори у игра коа праите математики за трансфери. Сигурен сум дека сите овие играчи вредат поише или исто во најмала рака, значи се исплатлива инвестиција и Сити може да заработи пари ако ги продаде. Друга работа е колку е порасната вредноста на клубот, кренат профитот и така...
 13. Dimitar171

  Скопје низ призмата на еден „провинцијалец“

  Си ја утнал темата, тука не помагаме на провинцијалци:icon_lol:
 14. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Името ко што глеаме и за еден мандат се мења:icon_lol: Ова останатото никако да се смени.
 15. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Од кој е окупирана? Тоа што сме корумпирано неписмен народ во секое поле нема врска со надворешно влијание. Да речеш ете името ни го сменија од надвор, ама за остантото кој ти е крив?
 16. Dimitar171

  ЗАГАДУВАЊЕТО НЕ СОПИРА, СЕКОЈА ГОДИНА НОВИ 4.500 ЗАБОЛЕНИ ОД РАК!

  Лош заклучок си донел. Никој не вика дека е само од греењето туку дека тоа го има најголемиот удел. Имаш 40 во Центар, што не е сјајно али во зима имаше над 500 во грото од деновите. Исто е и во останатите општини. Треба луѓето да се научат да прекинат да ја префрлаат топката и да си ја прифатат...
 17. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  На македонски е последната.
 18. Dimitar171

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Ау бомбава последна :icon_lol: Монти пајтон држава
 19. Dimitar171

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ја како фан на јуве би се разочарал ако го купат по поголема цена од што го продадоа. Всушност цената му беше зашто беше многу млад и се очекуваше да биде еден од најдобрите играчи моментално. Не само што не го постигна потенцијалот туку и уназади. Нема никакво оправдување за неговата игра, не...
 20. Dimitar171

  Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

  Ја знам неколку случаи вакви ко на другарка ти, и во сите тие случаи познато беше со што човек си фаќаат работа. Значи вината е кај двајцата партнери, ниту некој сосила и го избрал дечкото ниту ја затруднил. А дечково што бара совет, нема никаква вина во оваа ситуација. Ако не е спремен дете да...
На врв