Резултати од барањето

 1. Miss.Independent

  Сакам да знам!

  Во Соната имаш пакет некој накај 4.000ден свадбен танц инаку можеш во Сонриса или другиве танцови клубови да си земеш неколку приватни часови.
 2. Miss.Independent

  Исчезнати лица

  Го барав не можев да го најдам видеото кај што Маја кажува дека во компјутерот пронашле некои документи, трансакции итн па му се заканувале дека не смеел да кажува за тоа.. Инаку полиграфско тестирање воопшто не се зема за доказ, туку само насочува пат на истрагата и полиграфско тестирање не...
 3. Miss.Independent

  Бокс

  Дали некој знае за сабота во колку саат ќе е Џошуа-Руиз и дали ќе има на некоја од телевизииве пренос?
 4. Miss.Independent

  Ваши освоени врвови

  Пред 2години Голем Кораб - 2764 метри Сакам барем уште неколку ама секогаш кога има тури јас не сум тука или полагам -_-
 5. Miss.Independent

  Најомилено чоколадо?

  Само ради ова би живеела во Германија.
 6. Miss.Independent

  Предлог за филм со кратка рецензија

  Го предлагам мојот омилен филм со кој израснав, буквално секоја недела го гледав до 12 години. Инаку воошто не е детски, сите љубители на домашни миленици -кучиња и сите вие што имате по дома куче ќе се соживеете со филмов и ќе се пронајдете во некој момент. Ги имам изгледано речиси сите филмови...
 7. Miss.Independent

  Концерт - Лозано (Влатко Лозаноски)

  Мислам дека блок 1 и 2 ќе ги затворат. Јас до сеа така имам забележано кога имам одено. Ама може тоа од организаторите зависи. Инаку картите не се скапи доста труби народов дека дечкото се преценил итн за на Цеца, Лукас ојљевци дојљевци даваат по илјадарка и повеќе а ликов кој цело време се...
 8. Miss.Independent

  Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

  Хмм. Во книгата знам дека беа претставувани како некои од друга планета а во филмов повеќе некако тераа у стил луѓе од ФБИ или Циа, а сеа што им беше целта со тој дел не знам.
 9. Miss.Independent

  Правна помош

  Баш ме занима на кој основ е казната пишана за родителите. Казна може да се пише на кафич, казино итн ако има внатре после 12 часот малолетници а ова ваквиве дешавки баш ми се чудни, или има нешто ново а не сум упатена.
 10. Miss.Independent

  Правна помош

  Да не има казна? Може да го земат во станица за да ги повикаат родителите и да дознаат дали лицето кое што било негов придружник е навистина негов роднина.
 11. Miss.Independent

  Правна помош

  Колку што јас знам, и барав да најдам а не најдов, кај нас нема ограничување на движење на малолетници. Мислам дека нешто што може да го направи полицијата со малолетник е да го однесе во станица да се јави на родителите да дојдат да си го земат., евентуално да ги опомени ако е пијано или нешто...
 12. Miss.Independent

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Што е со она чудоно бе Задруга јебем ти реално шоу, кој го гледа бре ова. Па не знаев дека постојат вакви апла забеготини. Какво хистеришење побогу ова награда нека им дадат бе од која планета паднале. Се заљубуваат одма исти тренутак мислиш златна свадба ќе праат за 50год јаоо јаоо...
 13. Miss.Independent

  Бокс

  Кој му курац бе на овој Милер говедово, недозреано. Мисли дека нешо е фаца ако се курчи нешто психолошки ќе му делува ли...бооо од кожа ме вадат да можам ја би му ја учукала една. Ма нека го срамни бе, иако мислам дека ќе е борбава ептен напета.
 14. Miss.Independent

  Скапи испити и често повеќекратно полагање за возачка дозвола

  Брат ми полага за камион а у комсија е член што нема возачка за камион, па сеа ти види што се дешава таму....овие се бетер од претходниве. Разбрав дека многу жалби имало од новиве и сега пак имале некои измени, ќе се враќале исти членови од претходниве, кој знае. Со лесно утре да си положиш.
 15. Miss.Independent

  Suits

  Јас ќе бидам изгледа единствената што ќе ја тера до крај. Харви тил ди енд :love:
 16. Miss.Independent

  Сакам да знам!

  Почната е обуката веќе неколку месеци.
 17. Miss.Independent

  Силување

  Пример, ако двајца имаат сексуален однос и едниот не сака садо мазо, а другиот партнер продолжи насилно тогаш дефинитивно има силување. Клучна е согласноста. Ако нема согласност од едната страна значи ќе се смета за кривично дело.
 18. Miss.Independent

  Силување

  Може ако му даде вијагра, иако имам читано дека имало силувања и без вијагра. Патем кога станува збор за кривично дело силување имаме родова неутралност, тоа значи дека и двата пола се опфатени(може и маж и жена да го направи) инаку елемент на силувањето е и согласноста.Така да ако маж не даде...
 19. Miss.Independent

  Силување

  Да, може. Еве ти таква тема.
На врв