Резултати од барањето

 1. M

  Кој се обидува да ја стави МПЦ под јурисдикција на Цариградската патријаршија?

  Повод за темата: Ќе дозволи ли МПЦ-ОА грчки фанариот да ѝ шефува во Скопје? Во последните неколку години, внатре во МПЦ-ОА се случуваат турбуленции кои длабоко ги загружуваат православните христијани во Македонија. Прво, налудничавата одлука да се бара бугарската црква да ја посвои МПЦ за...
 2. M

  Помош околу превоз Приштина-Скопје

  Визер има суспендирано летови од и до Скопје до крајот на декември. Летови до Приштина сѐуште има. Ме интересира доколку некој знае од искуство/со сигурност, дали има автобуси/воз на релација Приштина-Скопје за ноември и декември (и нели, отворена ли е границата)? Фала.
 3. M

  Вашиот политички компас

  Левичар или десничар, авторитарен или либертаријанец, комунист или нео-либерал, фашист или можеби анархист? Каде сте вие на картата на политичкиот компас? Какви вредности имате? Дали се тие цврсти или флуктуирале со времето? На интернет постојат разни тестови кои одредуваат каде најверојатно...
На врв Bottom