Резултати од барањето

 1. M

  ФОТО НАТПРЕВАР #199 ЗИМА!

  Немам некој голем избор на слики со зимска тематика. Овде последен пат снег има паднато пролетта 2018 (n)
 2. M

  Блам држава

  Неговото шатраво одење и француско „р“ на никого ништо не му менуваат, ама хомофобијата која ја ширеше, ѝм менувало многу на цела една заедница Македонци. Да бил автентичен патријархален конзервативен хетеросексуалец, разбирам, пеки. А он? Се чукал со црнци на Сејшели. Тоа веќе е болест...
 3. M

  Блам држава

  Заев: „Шејшели мејшели ќе си ебат мајката!“... „Ти кажа Сашо кој го сопре Сејшели да не излегуваат?“ Наводно станувало збор за снимка од групен секс на Груевски со црни момци од Сејшелите :icon_lol: Верушевски: „Фатени се во криминал, има манијаци, има педофили, Груевски е бисексуалец...“...
 4. M

  Фото хумор и интересни фотки!

  "...Трпе, целиот истревожен, му вика на докторот: Е како бе докторе имам СИДА??? Нон стоп носев кондом, како ти што ми рече. Го вадев само за време на секс.“ Така и ова.
 5. M

  Што читате во моментов? (со краток коментар)

  The Gulag Archipelagо, Aleksandr Solzhenitsyn "До 1966, осумдесет и шест илјади германски нацисти беа процесирани во Западна Германија. Зошто на Германија и е дозволено да ги казни своите злосторници, а на Русија не?“ „Мора јавно да биде осудена идејата дека некои луѓе имаат право да вршат...
 6. M

  Веганизам

  https://www.rt.com/op-ed/512557-aussie-vegan-vasectomies-environmental/
 7. M

  Ваша поезија!

  Македонијо, земјо света маченице. Колевке резбана од Македонци-Титани. Кршена - а ете те простум кај стоиш. Твоите родени внуци те мразат, а ти сите подеднакво си ги сакаш. Душманите ѓаволи ти праќаат, а ти со ангели се браниш. Македонијо, песно од десет букви.
 8. M

  Лондон

  Инфо од друга тема: Опција 1 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spareroom.spareroomuk&hl=en_GB&gl=US Барај соба/стан каде не се бара депозит и договор подолг од два месеци. Покрај ковидот, има такви колку сакаш. Опција 2 хостел https://www.hostelworld.com/hostels/London...
 9. M

  Лондон - работа, живот, авантура

  На 1 јануари 2021 стапи на сила новиот визен режим за влез во О. Кралство на граѓани од ЕУ. https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-as-an-eu-eea-or-swiss-citizen Граѓаните на ЕУ сега ќе можат да престојуваат во ОК не подолго од 6 месеци и само за туризам, конференции или курсеви, но не и да...
 10. M

  Фото натпревар #197 Споменици

  The Timepiece Sundial Директното качување на форумот не ви работЕ :LOL:
 11. M

  Вашиот Linux Desktop

 12. M

  Linux новости

  Linux Mint 20.1 beta доаѓа со два новитета: Web Apps manager и free IPTV апликација наречена Hypnotix.
 13. M

  Фото хумор и интересни фотки!

 14. M

  Солунско-воденски дијалект

  Расказот е последниот од збирката раскази собрани од Благој и Екатерина Шклифови. Збирката е насловена „Бугарски дијалектни текстови од Егејска Македонија“ печатена во Софија 2003. Дедото убил Бугарин и лежел десет години затвор за тоа (со самото спомнување на националноста на убиениот, прави...
 15. M

  Влада на РМ

  Јас веќе од поодамна прашувам дали има останато чесни Македонци меѓу генералите на АРМ. Кучињата што лаат, не касаат. "Вие сте политичари, ние сме војници! Вие доаѓате и си одите, ние остануваме! Со нас останува и НАРОДОТ! Немојте да нé тестирате до каде ни е прагот на толеранција!" Отворено...
 16. M

  ДУИ- Политичка партија

  211 години затвор за уставобранителите. Почести за терористите. Франкенштајнската творевина Северна мора да се демонтира до темел. Али Ахмети стана почесен доктор на Тетовскиот универзитет
 17. M

  Солунско-воденски дијалект

  (Болдираните букви се акцентот) “Гудинти са ногу - дивидесит и две-три гудини им. Десит им рудену. Шес моми им туа и идно дети. Детто најмалечко биши. Деуто си умре. Дујде ут мианта и си изумре. Риче: Дај ми да јам, да пијам. Ки вичерами, вељам. Несакам, риче. Јадехми риби вааден, несакам. Дај...
 18. M

  Фото натпревар #191 кружни форми

  The Hive at the Kew Gardens, 2017.
 19. M

  Почина Љубисав Иванов - Ѕинго

  Ѕинго беше социјалист. И истовремено феудалец. Само он го тоа можеше со неговите десет прсте.
На врв Bottom