Резултати од барањето

 1. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ...од 18 ??? браво!! драго ми е што го слушам тоа, но не гледам што сега треба да видам??? Млада дамо ( прочитав овде дека сте млада и дама..) што тоа треба да дискутираме , а не дискутираме???. Или различниот став од Вашиот не го заслужува тоа?? Башка не слушнавме ни потврда ни негирање на...
 2. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ...љубителу на урамени, нема да лежи ништо ,освен можеби лигенштул на некоја плажа ин ладен коктел со чадорче у рука, а државава , ако потоне во црна темница тоа ќе биде заради таквите ко тебе и вашите зецови...:)
 3. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Алма Национале, жив ме фати.., ко у фото финиш...:pos: Зајчев Рид хе,хе Зајчев Рид , мора да си астроном со дулбија? Тогаш сигурно знаеш дека на Зајчев Рид имаша опсерваторија со купола ко онаа на Маунт Паломар?? Инаку овде не сум сигурно повеќе време во однос на тебе на пример., или по некоја...
 4. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ...ако немало јавно , не се луѓето ко тебе на пример, па да тврдат нешто на основа на рекла-казала, ти реков-ми рече и како бејли каже т.е шарени аферџии. Ова најозбилно , ти дошол тебе некој да ти зема некаков арач, небитно дал човек, пес, или друго животинче..???Или ти удрил некој ќотек...
 5. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ..и ти ко Алда Елоквенте.., што е работава.....???
 6. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ...имам некој впечаток , дека повторувајќи го зборот криминалец почна и да веруваш дека таа американска измислица е вистина??? ..за среќа сепак само на мал дел од популацијата чавки и го исколвале умот...,па така џабе се пениш.... :) ...ти бе ко секој дудук читаш онака како ти се...
 7. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  .., а бе дилетант, читаш ли или само така тропкаш у тарабука. Што кажав:не бригај....ќе дојде друг , ,,,,,друга жена , друг автобус, друг азилант.... секогаш доаѓаат...Или мора експлицитно да ти се нацрта. Знаеш ли ти бе дунстеру дека малку останавме од оние кои знаат да сменат сијалица без...
 8. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ..убаво де ХАОС , а ти го опиша барем каков е ..зелен, жут, лихт розе.., има-нема штрафти??Вака викаш хаос и си мислиш ние на теме ќе се препрчалиме...:) ..ти реков , уозбили се , одамна си отидена од градинка... :)
 9. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  не бригај....ќе дојде друг , ,,,,,друга жена , друг автобус, друг азилант.... секогаш доаѓаат :) ...а бе моме просветлено , не биди проста ко сдсм-овца...,кои гаражи па уште и катни упорно ги мантраш....?????:)
 10. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ...луѓето се делат во две групи.На едните им треба грб од партијата, од семејството и незнам кој за да прежиеат , другите сами си го наоѓаат патот. Вторава е мнооогу помала од првата. Имајќи го во вид тој статистички податок јасно е зошто кењкаш... :) :) ..каков е тој пазар систем на водење...
 11. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  што па тој сега направил...?? :confused: ..ако нема кај нас , нема нигде..... Едно време имало на целиов Медитеран во секој град и гратче Корзо. Магнет за млади. Да не влегуваме сега во функцијата,механизмот, причините итн.итн. за таа појава. Америка сега е КОРЗОТО на светот затоа Никола Тесла...
 12. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ..да бе..... ќе се уситнат у 20 пирани:sneaky:
 13. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ..од вмро , најнормално ..материјалот е одличен може и 20 групирања да издржи..,:)
 14. concrete

  Мигрантите низ Македонија

  ..џукели никогаш не мањкале , секогаш проблемот бил со шинтерите и недоволно кафилерии...:)
 15. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ..на кој јазик, ќе мора да ја пишува.........тоа поезијата ?? ..трубо дондарионска оди ти слободно отсфирај своето...:sneaky: Декстеру имаме супер падобрани на МВЕН, отвараат зихерашки и на 300 км/час...тестирано и со ЕАSА цертификат...:)
 16. concrete

  Општа тема за ЕУ, вести, анализи, промени...

  Bafra младо момче!!! , да не си ти некој од либертаријанцине кои станаа мода овде ???
 17. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Фала богу нешто паметно да кажеш :)
 18. concrete

  Општа тема за ЕУ, вести, анализи, промени...

  ..го исчита целото??? .дефинитивно станувам сигурен дека светот во наредните 1000 години додека не се операционализира комунизмот, ќе мора на дозирање со пипета на емитирани пари да функционира и многу вешто менаџирање на тој систем..инаку отиде се у красни qрац...:)
 19. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ..., ама го мразиш Грујо из дна душе.... признај :) Има некој повод и причина за омразата и стравот или онака у нџио стил, т.е така ви е речено?? :) :) :) Еден мој пријател вика: глупандерите и примитивците мразат, умните и образуваните...игнорираат, дал го смислил , дал цитира некого незнам...
 20. concrete

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  ..тоа ќе мораат јадниците кои не се шипатари , а ќе живеат у неа....јас ќе пробам во Белизе и лепо друштво македонско таму..., а да ти кажам право и Брасил не е лоша варијанта, Флоријанополис од пред три години ептен ми фати око...:) :) :) ..каво бе торнадо опиноку, ќе се сеќаваат со тага во...
На врв Bottom