Резултати од барањето

 1. ob1

  PlayStation 5

  Со оглед на тоа што денеска ни го претставија новиот PS5 DualSense контролер, уште еден чекор поблиску сме до новата конзола на Sony, со што мислам дека е време да се отвори нова тема. Еве се што знаеме до сега за PS5 и што очекуваме да покажат кога ќе биде официјалното претставување на...
 2. ob1

  СП 2018 - Елиминациона фаза (1/8, 1/4 и 1/2 финале)

  После завршената групна фаза, стигнавме до средината на овој Мундијал и до според мене најинтересниот дел од првенството, а тоа е елиминационата фаза. Фаза во која конечно би требало да видиме поквалитетен фудбал каде што екипите ќе мора да го подигнат нивото на фудбал бидејќи еден натпревар...
 3. ob1

  FIFA World Cup Russia 2018 - Panini Sticker Album

  Денес и официјално излезе во продажба официјалниот албум на Панини за самолепливи сликички за овогодинешното Светско Првенство во Русија. Моментално албумот го има за продажба во сите бензински на Макпетрол, супер маркетите на Тинекс и во подобро снабдените трафики како Тобако и слично, до утре...
 4. ob1

  UEFA Champions League 2017/18

  Оваа година ќе биде 63-тото издание на најелитното натпреварување во Европа, Лигата на Шампионите. Оваа година вкупно 32 тимови поделени во 8 групи ќе се натпреваруваат за влез во наредната фаза и во најдобрите 16 тимови. Оваа сезона два клуба за прв пат ќе се натпреваруваат во ова...
 5. ob1

  ЕП (U-21) 2017 - Група Б

  Група Б Групата која нас највеќе ќе не интересира ова првенство, групата кај што учествува нашата репрезентација Македонија, но воедно и една од потешките фаворите која ја сочинуваат првиот и третиот фаворит на ова натпреварување, Шпанија и Португалија, и репрезентацијата на Србија...
 6. ob1

  ЕП 2016 - Група Е (Белгија, Италија, Ирска, Шведска)

  Група Е Една од поинтересните групи на ова ЕП. Посебно интересно во групава е тоа што во било која од репрезентацииве има еден играч ветеран кој најверојатно ова ќе му биде последно интернационално првенство во неговата кариера. Дали тоа ќе биде Златан Ибрахимович со Шведска, Роби Кин со...
 7. ob1

  ЕП 2016 - Група Д (Шпанија, Чешка, Турција, Хрватска)

  Група Д Групата Д важи за една од потешките групи на ова натпреварување, кадешто сите четири репрезентации се наоѓаат во топ 30 ранг листата на Фифа. Шпанија се фаворити за освојување на првата позиција во оваа група, на чело со Висенте Дел Боске на кои целта ќе им биде освојување на ова...
 8. ob1

  Kajgana Song Contest (KSC) #91

  Тема: Новогодишна песна, Божиќна песна, песна со предновогодишна/новогодишна атмосфера или па песна што ве асоцира на овој период од годината. :) Правилата ги знаете! Tenth Avenue North - Deck the Halls
 9. ob1

  Kajgana Song Contest (KSC) #86

  Тема: Bon Jovi vs. Red Hot Chili Peppers Правилата се јасни. Рок на пријавување: четврток, 23:59. Red Hot Chili Peppers - Can't Stop
 10. ob1

  Kajgana Song Contest (KSC) #75

  Тема: Best 80s song Пријавување до четврток, си знаете тоа. Повелете. :) Јас идам со a-ha - Take On Me
 11. ob1

  Kajgana Song Contest (KSC) #42

  Kajgana Song Contest (KSC) #42 Тема: Disney Songs (цртани филмови)* Пријавување до: 8 јануари 2015 (четврток) 23:59 *песните мора да бидат од цртани филмови, претежно од Disney, али ќе се прифатат и од други. Се пријавувам со Mulan - I'll make a man out of you.
 12. ob1

  Surf 'n' Fries - нов ланец на брза храна

  Меѓународниот ланец на брза храна Surf’n’fries, утре (среда) во 17 часот ќе го отвори својот прв објект на плоштадот во Скопје, на улица „Никола Кљусев“ (поранешна „Максим Горки“). По интернационалниот успех и многуте иновации, Surf’n’fries е првиот FAST FOOD ресторан во Македонија во кој...
 13. ob1

  When the Saints go marching in!

  Прв пат се решив да отворам ваква тема на Кајгана кај што ќе се следи мојот успех и неуспех во тимов. Немав некој голем мерак да ги одберам Саутемптон за играње, али бидејќи се кладевме тројца другари кој највеќе успех ќе направи со Саутемптон после три сезони, морав да ги одберам. Засилувања...
 14. ob1

  СП 2014 - Група Б (Шпанија, Холандија, Чиле, Австралија)

  Група Б Групата Б излезе да биде една од поинтересните групи на ова Светско Првенство, започнувајќи со првиот натпревар од групиве каде што ќе се сретнат Шпанија и Холандија, реприза од финалето на минатото СП во 2010. Придружувајќи им се на овие два Европски гиганти се и репрезентациите на...
 15. ob1

  Ел Класико: Реал Мадрид - Барселона | 23.03.2014 | 21:00 | Сантијаго Бернабеу

  Најголемото дерби во светот ќе завземе место во Шпанија во недела, каде што Реал Мадрид и Барселона ќе се судрат, каде што ова Ел Класико може да биде потенцијало за разврска на титулата. Влоговите се големи за двата тима, каде што остануваат уште 10 кола до крајот на лигата и победа за Мадрид...
 16. ob1

  Primera División 2012/13

  Primera División, или попозната како La Liga, е професионалната фудбалска лига на Шпанија и е највисока по ранг. Се сотои од 20 клубови и во неа нема плеј-аут, односно последните три екипи отпаѓаат во втората лига и се заменуваат со првите три екипи од втората лига. Вкупно 59 екипи настапувале...
 17. ob1

  Lan Dota турнир Enternet

  Naskoro bi trebalo da bide organiziran lan turnir vo klubot enternet koj se naogja vo centarot na Skopje. Turnirot bi trebal da se odrzi negde pred nova godina sto znaci od 20ti dekemvri pa sve do 28mi negde. Za da se odrzi turnirot ke treba da ima pogolem broj na ekipi ( nad 16 negde ) . Ako...
На врв Bottom