Резултати од барањето

 1. jovanovski

  Football Manager 15

  Иако нема доста информации за тоа како ќе изгледа и кои новини ќе ги содржи играта верувам дека многумина со нетрпение ја очекуваат, поготово тие што ја пробаа фм 14(n) Единствено што засега се знае е што ќе може од сега да стримате на Twitch а има и неколку скриншатс само не можам другите да...
 2. jovanovski

  ESPN-Bracket Predictor Brazil 2014

  Можда закаснавме малце со ова ама еве ако има некој заинтересиран за ополнување brackets нека се приклучи ќе биде интересно. Еве линк до групата пасвордот е kajgana1 Правилата се следниве : General Game Play The objective of the Promotion is to accumulate the most points by correctly...
 3. jovanovski

  Football Manager 2014

  Значи конечно стигна изјава од SI за новиот менаџер како што објави @Geordie Boy во темата за ФМ13 (http://www.forum.kajgana.com/threads/football-manager-2013.63432/page-101#post-6047638). Засега нема многу информации. Најново е тоа што од сега ќе може да се игра и на Linux, а ќе бидат додадени...
 4. jovanovski

  Човековата глупост е бесконечна

  30 минути седам пред компјутер и се чудам до каде може да стигне човечката (поконкретно Америчката) глупавост. Мислев да ја отворам темава во некој посериозен под форум ама каде? Живеам во Америка веќе некое време, и сум слушнал милион глупости и ретардирани работи ама ова е врвот на...
 5. jovanovski

  Македонска Лига FM 13

  Најпрво би ве замолил да не ја спамирате темава со прашања за кракот за да не биде истата затворена од страна на модераторите. Темава нека остане за тие што ја имаат оригиналната или пак дискутирајте на неа одкако ќе излезе кракот. Како и секоја година FM Balkan Research Тимот прави додатоци...
 6. jovanovski

  Македонска лига FM12

  штотуку најдов на фм балкан нова македонска лига па кој сака нека ја проба :) NEW VERSION ! VERSION 3 BY: МАРТИН ! COMPATIBILITY on VERSION 12.0.4 ! New squads ! Promotions and Relegations ( All leagues ) ! Update new manager for Macedonian national football team ( Cedomir Janevski ) ! Update...
 7. jovanovski

  Рома-Милан 29.10.11 - 18:00

  Sat 07/05/11 SEA Roma 0 - 0 Milan Sat 18/12/10 SEA Milan 0 - 1 Roma Sat 06/03/10 SEA Roma 0 - 0 Milan Sun 18/10/09 SEA Milan 2 - 1 Roma Sun 24/05/09 SEA Milan 2 - 3 Roma Sun 11/01/09 SEA Roma 2 - 2...
 8. jovanovski

  Roma-Juventus 03.04.2011

  Иако и двата тима разочаруваат со своите настапи сезонава, мислам дека дербиво заслужува своја тема. После еднонеделната пауза за репрезентативни настапи се враќа клубскиот фудбал на тв. Нема потреба за поголема најава. После Милан-Интер ова ќе биде второ дерби неделава а и двата овие тима се...
 9. jovanovski

  Како се забавуваат возрасните во Британија

  http://manemoj.com/?url=links/start&a=open&id=37588 Ова се вика ЕПИК!:vozbud:
 10. jovanovski

  Eye Cue

  гледам нема тема за оваа македонска група а треба да има... една од моите омилени македонски музички групи, а верувам дека сите слушнале за нив. најново кај нив мислам дека е спотов ајде да видам ваши реакции :)
 11. jovanovski

  1000 ways to die

  ме интересира дали некој ја има гледано емисијава? :) за тие што не ја гледале препорачувам да ја гледаат хахах емисијата е во врска со тоа до каде може да стигне човековата глупавост да не мелам на празно еве неколку кратки видеа за жал со лош квалитет
 12. jovanovski

  Роналдо се пензионира

  34 годишниот бразилски фудбалер конечно реши да се повлечи од фудбалот „Имам веќе 34 години и неможам да издржам веќе“ изјави бразилецот http://nbcsports.msnbc.com/id/41403866/ns/sports-soccer/ се надевам дека ќе се врати во фудбалот но секако со поинаква улога...:)
 13. jovanovski

  Музички видео манипулации

  во последно ги има многу а вреди да се споделат :) споделете и вие некој...:) и да ако има ваква тема оваа нека оди под Shift+ delete :)
 14. jovanovski

  Милан-Рома, 18.12.10 - 20:45

  Еве бидејки никој не се осудува да отвори тема јас ќе бидам среќникот :) Последни натпревари изиграни на Сан Сиро: 2009 Milan Roma 2-1 2009 Milan Roma 2-3 2007 Milan Roma 0-1 2006 Milan Roma 1-2 2006 Milan Roma 2-1 2004 Milan Roma 1-1 2004 Milan Roma 1-0 2002 Milan Roma 1-0 2002 Milan...
 15. jovanovski

  Лацио-Рома, 07.11.10 - 15.00

  Derby della Capitale! 2010 Lazio - Roma 1-2 2009 Lazio - Roma 4-2 2008 Lazio - Roma 3-2 2006 Lazio - Roma 3-0 2006 Lazio - Roma 0-2 Време е за дерби одново Лацио-Рома кои сезонава имаа потполно различен старт...Лацио почна одлично а Рома сеуште има проблеми. Во натпреварите межу овие два...
 16. jovanovski

  Mafia.mk (Тајни линкови)

  Тука пишете ги вашите тајни линкови а другата тема ќе биде за дискусија еве го мојот http://mafia.mk/click/103
 17. jovanovski

  Карло Кудичини сериозно повреден во сообраќајна несреќа

  36 годишниот Кудичини удрил во Форд Фиеста околу 10 и 30 утринава и веднаш е пренесен во болница. Според информациите на медиумите од Англија, голманот на Тотенхем заработил повреда на карлицата. Потпаролот на полицијата рече: “Можеме да потврдиме дека едно 36 годишно лице е однесено во...
 18. jovanovski

  Среќен Роденден djmanga

  ајде брат среќен роденден голем да растиш да ти расти :) и се што ти е на ум вкревет да ти легни :):smir:
 19. jovanovski

  Фудбалери Кајганџии - Битола!

  Ајде ако има повеќе заинтересирани за играње во битола (не само скопје да ми се фалат:pos2::pos2:) јас предлагам да биде не оваа туку следната недела за да се собереме повеќе и да се организираме подобро. ајде пријавувај те се тука 1.jovanovski :)
 20. jovanovski

  Нови фудбалски дресови

  Еве некои фудбалски дресови за сезона 09/10 постирајте некои нови кои ги нема тука Latests football shirt News Barnsley 09/10 Lotto home kit Motherwell 09/10 Canterbury Home Kit West Ham United 09/10 Away Umbro Kits Morecambe 09/10 Puma Kits...
На врв Bottom