Резултати од барањето

 1. Magde.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Draga, Se prasuvam so pravi wot, mi fali da mi se pojavi nekoj na sobiranka i da ne mi kaze koj e :( I dali na Agda levata cicka ja boli denes poso mojava me poboluva? I ijam eden drugar so me pottseka na voki 10000% i se prasuvam dali ako nekako gi zapoznaam univerzumot ke eksplodira?
 2. Magde.

  SR

  SR
 3. Magde.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга, Глеам документарец за лејди гага и наеднаш, a wild kaval appears :D
 4. Magde.

  MAKE UP (Шминка)?

  Точно. Ама двете па какви сме за никаде, сакаме онакви, мажи МАЖИ! Секако ти си далеку од оваа категорија. Патетични мажиња ко тебе што доаѓаат во тема за шминка со единствена цел за да серат, не ни се привлечни. Не им шириме нозе. Ова ќе ти подобјасни зошто си сув со години и толку огорчен...
 5. Magde.

  MAKE UP (Шминка)?

  Уште ме следиш наоколу по форумов? греота
 6. Magde.

  MAKE UP (Шминка)?

  Да се пофалам девојчиња пошо ќе си пукнам од среќа, се вработив во Сефора! :jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee::jeeee: Ќе работам со шминки секој ден и мислам дека нема поубава работа на универзумов :love::love::love::love:
 7. Magde.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга Пунам 28! До пред некој месец се шлаев наоколу и кога ќе ме прашаа колку години ијам викав 26 дур не ми кажа човекот... "ummm... Maggie you're 27“ Океј, прво и основно шомајкати! Ми ги урна соништата... Наеднаш остарев за 1 година и не ми беше забавно!! ВАТЕВЕР! Еве сега ијам 28... И си...
 8. Magde.

  Емиграција во Канада

  Ако знаеш англиски можеш сам да си аплицираш, јас се сама си завршив се. Финтата за со МК пасош е што сакаат да имаш бааги пари на сметка за да не зависиш од државата и да знаеш англиски. Ако имаш некој тука би било топ пошо они може да те спонзорираат. Не знам што си по струка ама некои...
 9. Magde.

  Емиграција во Канада

  Сите овие информации шо ги бараат за тестот дали си квалификуван за работа во Канада можеш да си ги направиш сам на владината страна на имиграција http://www.cic.gc.ca/english/work/apply-who-eligible.asp Мој другар отиде во некоја од агенцииве и прашуваше и му рекоа дека треба да има 10 000...
 10. Magde.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драгаааааааааааааааааааааааааааааа Од коа ти неам пишано значи срам да ми е :P Али Агдето ти пишува често така да исто ти се фаќа. Близначки сме ние, исти цицки ијаме :цицки: Јас арна, фала на прашање. Сонував дека сум била во Ѓорче пред некој ден. И пробував да фатам такси и да стигнам на...
 11. Magde.

  MAKE UP (Шминка)?

  Сега видов дека ELF испорачува во Мaкедонија и други европски држави. http://global.elfcosmetics.com/ Не знам кој колку е запознаен со брендов ама ова е прилично познат бренд по тоа што е квалитетен а ефтин. Пред неколку години имав порачано некои проиводи од нив преку другар од Америка и бев...
 12. Magde.

  Тука сеуште ти е роденден ... Среќен родендееееееееееенннннннннннннннннннннннн срсрсрсррсср мафјуу

  Тука сеуште ти е роденден ... Среќен родендееееееееееенннннннннннннннннннннннн срсрсрсррсср мафјуу
 13. Magde.

  MAKE UP (Шминка)?

  Јас топло ја препорачувам Max Factor Ageless Elixir, втора најдобра пудра што сум ја користела (прва Clinique). Добро покрива. Само што не знам дали ќе си најдеш боја, мене нивната најсветла ми е темна. И не користи пудра во прав/камена ако ти е сува кожата.
 14. Magde.

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Запознаваш некој и првиот впечаток ти е дека таа личност е тивка и мирна. 8 години подоцна и таа личност ти оставила нагласен жиг во животот. Те сакам и ми фалиш. Мафју.
 15. Magde.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга, Му покажувам слики на канаѓанецов од Дебарско езеро и црквата во Мавровско и ми паѓа у несвест. Дали биле најпосетувани туристички места ме запраша :pos::pos::pos: Дете опрај се, Македонија е во прашање. Сакал да оди да ја посети а јас уште не сум ги спомнала спомениците пошо страмота ме...
 16. Magde.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга Ми се сфиѓа и градов и државава и се не можам ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа :love::love::love::love::love::love::aplauz::aplauz::aplauz::aplauz::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:Драга Ми се сфиѓа и градов и државава и се не можам...
 17. Magde.

  Психоанализи на форумџии, аватари, потписи...

  Не сте нови членови за да не знаете да почитувате правила на форум и да си одите офтопик..
 18. Magde.

  Драга Кајгана (виртуелен дневник)

  Драга си дојдов во Канада. Се вљубив во државава :love:
 19. Magde.

  Евровизија 2016 (генерална дискусија)

  Ако може некој да ми го позајми унгарецот на неколку ...дена... :love::love::love:
 20. Magde.

  MAKE UP (Шминка)?

  НЕ МОЖАМ ВЉУБЕНА СУМ!!!!!!!!!! :love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:
На врв Bottom