Резултати од барањето

 1. Pravnice

  Детски штедни програми на осигурителни компании

  Родителството е најголема привилегија и среќа на секој човек. Децата се најголема среќа, најголем мотив да истраеме со сите животни предизвици но и носител на големи обврски и одговорности за секој родител. Веќе подолго време на нашиот пазар постојат најразлични програми за детско штедење во...
 2. Pravnice

  Животно осигурување!

  Момак, Целосно ти е погрешна перцепцијата. Јас го раборам животново веќе 4 години, сум разгледувал од милион аспекти и можам да кажам дека не се сложувам со тебе. Зашто, па прво зашто споредуваш Германија кадешто имаш осигурителен бизнис целосно поддржан од државата и македонија каде локалната...
 3. Pravnice

  UEFA Europa League 2014-15

  Едно прашање. Дали сега ако Севиња освои, Шпанија ќе има 5 претставници во ЛШ догодина или четвртиот во Шпанија ќе извиси?
 4. Pravnice

  Светско првенство - Шпанија 2014

  зашто се Шпанци. нема помизерно нешто од Шпански спортист. лежи, плаче, кенка, симулира и има помош од судиите.
 5. Pravnice

  Barclays Premier League - Season 2014/2015

  Леле колку се тупи на темава, камен у бубрег ми извадивте. Натегање чив е подугачок а сите заедно 10 цм немаат.
 6. Pravnice

  Barclays Premier League - Season 2014/2015

  Го споредувам тимот, ростерот, играта, тактиката концептот. И да јас сум вонземјанин.
 7. Pravnice

  Barclays Premier League - Season 2014/2015

  Фрос, Фрос имаше времиња кога Манчестер беше поим за Ливерпул и тоа е факт. ама, на жалост тие времиња завршија. Сега е време кога не играте Лига на шампиони и преплаќате фудбалери за да дојдат кај Вас. Чан, Лалалан и Марковиќ се играчини сите до еден, не дека и манчестер купува готови продукти...
 8. Pravnice

  Barclays Premier League - Season 2014/2015

  Ако се Ливерпул пациенти, тогаш што се Манчестер?
 9. Pravnice

  Barclays Premier League - Season 2014/2015

  Не заборавајте...Ливерпул изгубија од шампионот и сеуште имаат два бода повеќе од Манчестер. Имаат добра игра, нов тим а Сити се стариот ист тим без големи измени. Со Балотели, фит Чан се ќе биде подруго. иако изгубија 3-1 јас сум задоволен од Ливерпул, пак ке газиме годинава. Ние изгубивме од...
 10. Pravnice

  Barclays Premier League - Season 2014/2015

  Ај објасни ми го ова жити се, ја утре собрав 10 души багра цел ден фудбал да глеаме. Сакаш да кажеш од 4 саат нема да иам текма?
 11. Pravnice

  Fantasy Premier League 2014/15

  Прашање 1- Херера што позиција ке игра во Јунајтер? Прашање 2- како да си го ископирам тимот бе, ни share ни бутур не можам да најдам. ДДг Debuchy, Caulker,Stones, Fabregas,Sanchez, Herrera,Walters Diego Costa, Shrek(cpt), Giroud (Jovetic) Сеуште се мислам за Стоунс од Евертон, херера од...
 12. Pravnice

  Barclays Premier League - Season 2014/2015

  Аууу ваков return ни Федерер у најбољи дани не даваше. Nasri has been goldenshowered:)
 13. Pravnice

  Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

  Ајде уште еден дуел...HTC Desire 500 или Сони М2??? Иста цена, се е исто. Луѓе што прашував ми рекоа Сони никако. Но на нет пишува дека оваа година софтверот им е значително подобрен, чак што више за брзината на софтверот највеќе ги фалат. Инаку моментално користам Desire C и што и да одберам...
 14. Pravnice

  Хуманитарна забава во Гајба бар

  Драги Кајганџии, Како член на Lions Club Phoenix Internacional задоволство ми е да Ве поканам вечерва на една хуманитарна забава што ке се одржува во Гајба бар во Скопје. наменетите средства се за една малда девојка која е многу многу блиску до колку толку опоравување и подобрување а боледува...
 15. Pravnice

  Смешни/интересни фудбалски слики, стрипови и видеа

  Навијачите на Манчестер догодина во термините кога се игра Лига на шампиони.
 16. Pravnice

  Barclays Premier League Season 2013 - 2014

  Еве мене нека ме банираат само стаи го истиот коментар од ФБ. пак да урлам и тука за реакциите.)
 17. Pravnice

  Barclays Premier League Season 2013 - 2014

  Дури после поразов мислам дека освојуваме титула. Без оглед на се оваа сезона е уживанција да се биде фан на Ливерпул, идат светли денови пред нас. Кога ке помислам само дека клубот за малку немаше да постои пред 4 години, кога ке го видам ростерот на играчи...абе им симињам капа. Во време кога...
 18. Pravnice

  Barclays Premier League Season 2013 - 2014

  Рики колку неискусен пијаница си, вчера си ме разочарал. Али интересен си коа си пијан, појава ипол.
 19. Pravnice

  Фан Клуб: Ливерпул

  Самоиницијативност е во делот организација, логистика е во делот егзекуција. А викендов е егзекуција и осеќам ке биде страшно трчање од автобус до хостел. Со две работи напоредно апсолутно не можев да се приклучам на организација брат. Јас ако нешто праам го праам целосно или не го правам. Ако...
 20. Pravnice

  Фан Клуб: Ливерпул

  Se nema vreme brat. Ne e nekoe opravduvanje ama si imav nekoi maki na privaten plan izminative meseci. Eve vikendov ke vi bidam celosno dostapen za logistika.
На врв Bottom