Резултати од барањето

 1. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Па тоа е де, неможе да се утврди милиметарски офсајд, ќе си црткаат линии. Како она со Стерлинг пред една недела. https://www.independent.co.uk/sport/football/premier-league/var-premier-league-offside-raheem-sterling-bundesliga-mls-clear-and-obvious-a9056906.html
 2. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Јебем ти ВАР за малку ќе поништеа голот на Невес ради милиметарски небитен офсајд 30 метри подалеку :D Мора да има некоја логика со ова ВАР-ов.
 3. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Џабе е све, пак ќе земе Сити титула. Утакмицава да се игра уште 20 пати, сите 20 ќе победи Сити. 2 шута у рамки на гол имаа Тотенхем. Нереален фудбал играат Сити, плус ако остане цела сезона здрав КДБ нема што да бараат другиве. Знам дека е рано за сите прогнози, ама Ливерпул ми изгледа за...
 4. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Најмерачки е двајцата да ги имаш ;)
 5. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Дечки зашто за Гендузи нема пофалби? Дечкото овие две утакмици ни е најдобар играч (денес одма после Себаљос). Не гледам како било кој ќе му земе место у средина, најискрено. Можеби кога ќе треба да се браниме ќе игра Тореира, ама на вакви натпревари дома Себаљос - Гендузи ќе биде стратна...
 6. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Знам, ама да не се лажеме, Белерин и Тиерни ќе бидат стартери пред Најлс и Начо (кој беше тапа вчера, неколку пати беше надвор од позиција и му бегаа играчите - годините го стигаат). Исто мислам дека Луиз ќе игра со Сократис. Е сега кога ќе се врати Холдинг незнам, може очекуваме премногу од...
 7. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Исто и јас не избрзувам со заклучоци. Рано е, Нелсон беше на моменти одличен, на моменти срање, меѓутоа има притисок врз него и треба да му се даде шанса, исто и на Вилок. Многу ќе зависи против кој играме, коа ќе имаме 10 души позади топка ќе ни биде тешко да креираме шанси само со Ауба...
 8. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Јунајтед солиден позади, имаа среќа на почеток малце ама се стабилизираа после. Сите 4 гола дадени по контра/полу-контра, ќе бидат доста опасни сезонава на таков тип на игра, ама останува да видиме коа ќе зачука противникот 10 души позади топка како ќе се снајдат. Челзи очајни у одбрана...
 9. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Ќе биде весело, добра клупа иаме :)
 10. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  2 гола ќе им даде денес :D
 11. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Лено Најлс - Папа - Луиз - Чемберс - Сеад Џака - Гендузи/Тореира Озил/Себаљос Ауба - Лака/Мартинели Ако играме 4-4-2 ќе биде мачно, со 3-5-2 Најлс и Колашинац ќе можат офанизвно да играат + по потреба да смениме во текот на натпреварот.
 12. Топче

  Фудбалски/трансфер дискусии

  OFFICIAL: Manchester City have confirmed Leroy Sane has damaged his Anterior Cruciate Ligament in his right knee.
 13. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Апсолутно! Споредете го ова што се случува овој период, со срањата од претходните години. Огромна разлика...
 14. Топче

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Кој будала би ги купил Мики и Озил на таа плата?
 15. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Нема да окапе, ќе ротира. Ама па ќе иаме тројка како Пул напред, со добар Озил, Себаљос и Тореира има да се утепаат од голови. Башка Нелсон/Сака/Мартинели ќе играат, ако се покажат просечни ќе ги шитнеме за по 30-40, ако се покажат добри ќе си задржат место :D
 16. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  1565279717
 17. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Статистички, Ван Дајк нема толку грешки за гол колку Мустафи и Луиз. Гајле ми е за статистиката, Луиз е кловн исто како и Мустафи, кој ќе ги праи истите глупости. Не е никаков апгрејд на ништо, само замена на Кош
 18. Топче

  Premier League - Season 2019/2020

  Луиз нема да игра :sneaky:
 19. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Па не би рекол дека е некој апгрејд...
 20. Топче

  Фан Клуб: Арсенал

  Се планирало, понудата за Упецаниот од Лајпциг е валидна, ја потврдија сите, дури и Емери спомнал дека понудиле многу пари за централен. Ама едноставно 90 милиони се премногу...
На врв Bottom