Резултати од барањето

 1. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  Види Марсијал очигледно си има проблеми со главата, плус со Мурињо не се мирисаа многу многу, јас сум сигурен дека ќе напредува сезонава. Ама дека неможе да биде лидер на тимот сега за сега - неможе. Рашфорд е 21 година, моментално има огромен притисок, кој наверојатно се зголеми уште толку со...
 2. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  Со Сити топка нема да чепнеме реално. Не знам, неможам да се помирам со смешната трансфер стратегија ова лето. Цел Мај зборев како не чека најбитното лето во пост-Фергусон ерата за на крај да го уназадат тимот во целина. Со кој памет само не ми е јасно влегоа со ваков тим во сезоната, значи јас...
 3. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  Не е проблем што го промаши пеналот. И да погодеше и да тепавме, пак ништо позитивно немавме на мечов во офанзива. Завршуваат второ место пред две сезони и две лета по ред се одлучуваат буквално ништо да не се инвестира во тимот. Само неможе да сфатам како е можно да сум свесен дека со U-23...
 4. ManUtdChampions

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Ете зошто зборев дека ни треба креативен играч на средина и дека МОРАШЕ да се земе Дибала за Лукаку. Цела сезона ќе ни биде вака, бидејќи трансфер летото ни беше едноставно промашено. Темпо никогаш нема да наметнеме без играч што знае со топка во средината, ќе ни игра шупелка како Лингард во прв...
 5. ManUtdChampions

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Оти тие што го глумат Фергусон во менаџментот му се плашат, затоа. Фергусон го исшутира и тоа без пари пред некоја година.
 6. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  Класика местенка пенал беше ова, се местиш на контакт, го добиваш и тоа е тоа.
 7. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  Пу да ти ебам рамото како не се погоди во офсајд сега :mad::mad::mad:
 8. ManUtdChampions

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  Каква петарда е овој Лингард и уште ни игра прв тим цццццццццццццццццццц
 9. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  и, да ме извини ЛГБТ заедницата, педерска
 10. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  А што е битно дали е разлика? :D:D
 11. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  Не гледам како ги поврза муабетите, ама добро голче. xD
 12. ManUtdChampions

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Леле ми скурчивте и двајцата веќе.. Томас Милер има во цела кариера (професионална + младинска) дадено 227 гола, кои паѓаат на 184 различни утакмици. Во професионалната кариера има дадено 185 голови за Баерн Минхен на вкупно 488 настапи. 110 од тие голови се во Бундеслигата (на 319 настапи)...
 13. ManUtdChampions

  Bundesliga 2019/2020

  Не е тешко да го стигниш Кутињо у секој случај. :D
 14. ManUtdChampions

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Ај вака да биде појасно - 227 гола му се со се младинските категории. Иначе 185 има дадено за првиот тим на Баерн.
 15. ManUtdChampions

  Premier League - Season 2019/2020

  Сега го гледам пак голот на Хари Вилсон иначе и топката уствари се одбила од еден од дефанзивците на Астон Вила, колку само знае да излаже аголот некогаш значи. xD
 16. ManUtdChampions

  Фудбалски/трансфер дискусии

  Мене сеуште не ми е јасно како е воопшто релевантна таа статистика? :D Па ако гледаме однос голови/утакмици-на кои-си постигнал-гол, за секој играч ќе излезе барем по еден гол на утакмица. :D
 17. ManUtdChampions

  Bundesliga 2019/2020

  Не би рекол дека Санчо може само да сонува да биде играч како Кутињо.
 18. ManUtdChampions

  Last Man Standing (Premier League)

  United :P
 19. ManUtdChampions

  Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

  И мене. :D Технички поткован играч и добар со топка, ама тука негде како Андреас Переира, ништо посебно.
На врв Bottom