Резултати од барањето

 1. kama

  Вонредна состојба: Поплави во Скопје-Тетово

  http://floodlist.com Интересна страна со вести за поплави во целиот свет (се иненадив колку поплави има во САД со жртви од почетокот на годинава), а тука ја најдов и оваа вест со анализа за можните причини за катастрофалните поплави кои го погодија Балканот последниве години...
 2. kama

  Вонредна состојба: Поплави во Скопје-Тетово

  Не сум пишувал одамна на форумов,ама морам да пишам. Млади Македончиња членови на форумов, кој знаете да млатите празна слама на форум за НИШТО не ви бидува, лешинари и „експерти“ едни. Овој е крив, тој е крив, Грујо, Зајко, БЦ..., канализацијата ваква била, патот таков..... Знаете што е...
 3. kama

  Навивачки групи во Македонија!

  Гадни са ка Гаргамел, а посебен поздрав до ФФМ:kuracc: што ни ставија главен судија уште еден Гаргамел од Тетово.
 4. kama

  Кајгана собиранка: 10 години заедничко матење! :) 21.02 (сабота) - кафе „БАР ОН“, 20:00 ч.

  Зш бе анонимни, очекуваме ние и на кајгана да пукне „бомба“ :)
 5. kama

  Ќе се полага државен испит во 2-ра и 4-та година (Студентски пленум)

  http://plusinfo.mk/vest/15816/avtonomnata-zona-gi-zblizi-neonacistite-i-levicarite-vo-bitola Да прашам, некој го има прочитано ова. Пошто ја неможам да го прочитам, изгледа го избришале, ама ми се појави нешто како битолските неонацисти доживеале просветлување па признале дека ги напаѓале ЛГБТ...
 6. kama

  Објективноста на медиумите во Македонија

  Јок бе, само болдираното го мислев:). Сите се гомна, ама работат за различни политички центри. Ако зависно од расположение сакаш да читаш за Македонија како најдобра во регионот, читај Курир, Република, гледај Сител, Канал 5, МТВ..., а ако се чуствуваш депресирано и сакаш да читаш дека ние...
 7. kama

  Објективноста на медиумите во Македонија

  Мислам дека бев јасен, кажав во првиот дел од постот. Не ги поддржувам, нема вистински новинари во Македонија. Се понашаат ко да се богови, и само ланфаа „ јас сум новинар“, таа реченица ја имаат издигнато на ниво на култната филмска „I am American citizen“, па што к.р ако си новинар, кога си...
 8. kama

  Објективноста на медиумите во Македонија

  Проблемот со вистинските новинари е тоа што не постојат. Тие денес што се викаат новинари не го заслужуваат тоа име, тие се продолжена рака на партиите или на некој домашни или странски бизнис и политички нтереси. Со еден збор новинарите би ги нарекол најголеми рекетари. Влезени се во филмот...
 9. kama

  Објективноста на медиумите во Македонија

  Изгледа имаш слабо памтење.
 10. kama

  Дуел на бендови (оваа недела: Fantomas vs Melvins)

  Sex Pistols, тие се фундаментот на панкот. Барем јас се запознав со панкот во моите млади години првично преку нив. Потоа следеа Exploited, GBH, Ramones и останати.
 11. kama

  Воена инвазија врз Јемен - кој е следен?

  Пред некоја година Саудиската армија буквално изврши инвазија во северен Јемен и водеше војна со Шиитите, ама тоа беше премолчано скоро од сите светски медиуми поради интересите на С.Арабија директно и интересите на САД индиректно. Сега може да се очекува истото, пак саудиска војска на тлото на...
 12. kama

  Вонредна состојба: Поплави во Скопје-Тетово

  Некој е научен само да критикува, само тоа го може, нема друг интересс. Читам да се чистеле каналите не би дошло до ова.Каналите се чистат и треба постојано да се чистат, бидејќи истите постојано се затрпуваат, што природно од наносите на кал и дрва, а второ од несовесните граѓани кои ги...
 13. kama

  Вонредна состојба: Поплави во Скопје-Тетово

  Гледам на ФБ ГК на Македонија во Детроит организира акција за собирање на средства за поплавените. Хрватска исто така преку Друштвото за македонско - хрватско пријателство организира помош за поплавените во Македонија.
 14. kama

  Албанците масовно бегаат од Косово

  Читав нешто на Нетпрес ми се чини за ситуацијава на Косово, таму беше пишано нешто во стил на теорија на заговорот, дали Косоварите знаат нешто што ние не знаеме, за некој идни сценарија на Балканот, што би следувале оваа пролет. Мислам дека не треба да се сфати сериозно ама и не треба да се...
 15. kama

  Македонија е 12та најмизерна земја во светот

  Глупа е листава мора да признаете, мада добро е што не пишале Македонија. Отсекогаш сум сакал да ја посетам Аргентина (уште неостварена желба), дури со едно другарче 2000 година, се распрашувавме за да идеме гурбет таму, ама ако ја консултирам листата гледам дека сум имал среќа што не сум...
 16. kama

  Ќе се полага државен испит во 2-ра и 4-та година (Студентски пленум)

  Ако овие ви се преставници на студентскиот пленум, морам да кажам дека згрешив. Јас мислев дека пленумот е конечно нешто автохтоно а не партиски определено тело и дека неспособните професори од професорскиот пленум однадвор сакаат да го киднапираат пленумот, плус опозиционерите, коа ги глеам...
 17. kama

  Штрајк во образованието

  Да тоа беше пред штрајкот (заедно со покачувањето на администрацијата),точно е за 4% а не е точно 500ден.
 18. kama

  Анархија

  Анархијата е да го наречам систем, во кој први ќе го јадат поборниците за анархија.
 19. kama

  Штрајк во образованието

  Треба да има законски интервенции со цел да се дојде до поефективно екстерно тестирање, помали финансиски казни а по мене и право на жалба на наставниците ко што имаат право и учениците. Да бидеме искрени и ако можеш одговори ми дали во средно си имал впечаток или на факултет (ми се чини...
 20. kama

  Штрајк во образованието

  Прво да разјасним, против сум толкави големи казни за екстерното, ама колку што знам 20 % од професорите се казнети и толку 20% се наградени. Иначе ако ги слушаш професорите што се казнети сите ученици биле ретардирани ама некако од кец со препишување добиле петка, и тогаш логично просечната...
На врв Bottom