Резултати од барањето

 1. Маца_мк

  Хит на денот

 2. Маца_мк

  Драга Кајгана

  ^ seriously?! Драга, овие денови сум ко претепана. Од толку многу искачање и пиење и неспиење(знам не постоиво литературата ваков збор ама баш ми е гајле!) сум исцрпена скроз. Кај сум уморна уште ме мачи несоница, комотно си седам до 6 сабајле без проблем. Ама бар да можев да учам...
 3. Маца_мк

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Blue jeans, white shirt Walked into the room you know you made my eyes burn It was like, James Dean, for sure You're so fresh to death and sick as ca-cancer You were sorta punk rock, I grew up on hip hop But you fit me better than my favourite sweater, and I know That love is mean, and love...
 4. Маца_мк

  Драга Кајгана

  Драга, Вардар си доби замена во Скопје, literally, со се сите ѓубра и отпадоци и тоа на само 150 метри од кај мене дома. Еве види ако не ми веруваш (сликава не е моја, од пријателка на фејсбук е, i have no rights over it!) Бар некад ќар од седење на фејсбук, да не видев немаше да знам што се...
 5. Маца_мк

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Колку срамежливо и тивко го кажа тоа soulmate..ама во моите уши беше прегласно, срцето ми залупа толку силно, еве уште не можам да се смирам. Да ми речеше некој дека од нигде-никаде по толку кратко време уз муабет ќе кажеш дека чувствуваш дека јас сум ти тоа, немаше да му верувам..тој збор ми...
 6. Маца_мк

  Каладонт VII

  талисмАн :)
 7. Маца_мк

  Драга Кајгана

  Драга, утре сабајле ми е последниот колоквиум за оваа година и едвај чекам да помине и уште во истата секудна ми почнуваат плановите за искачање, дома нема да се приберам до после Нова година, е така да знаеш! А тек плановите за утре вечер..ако се оствари се како што планирам и се надевам, утре...
 8. Маца_мк

  Хит на денот

  Преубава песна испеана од уште поубав вокал :pipi: :cuc:
 9. Маца_мк

  Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

  Ти си тајна што смртно ме занима! :pipi: Ама наскоро ќе те разоткријам и едвај чекам да дојде тој момент иако навлечена сум на твојата мистериозност хуху :)
 10. Маца_мк

  Хит на денот

  For the one & only..you will be missed!!
 11. Маца_мк

  Хит на денот

  And baby, it's amazing I'm in this maze with you I just can't crack your code One day you screaming you love me loud The next day you're so cold One day you're here, one day you're there, one day you care You're so unfair, sipping from your cup 'til it runneth over, Holy Grail
 12. Маца_мк

  Хит на денот

  I knew you were You were gonna come to me And here you are But you better choose carefully 'Cause I'm capable of anything Of anything and everything ... Are you ready for, ready for A perfect storm, a perfect storm 'Cause once you're mine, once you're mine There's no going back
 13. Маца_мк

  Љубовно резиме за 2013

  Годинава ми беше една од најбурните на љубовен план дефинитивно и искрено посакувам 2014 да биде помирна! 2013 почна со завршување на една подолга..хмм..да ја наречам врска, иако повеќе беше 2 и кусур годишен обид за врска со постојани препреки и падови и на крај заврши мачењето и за двајцата...
 14. Маца_мк

  Хит на денот

  Give your all to me I’ll give my all to you You’re my end and my beginning Even when I lose I’m winning ‘Cause I give you all, all of me And you give me all, all of you :pipi:
 15. Маца_мк

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  Beyonce - Drunk in love Beyonce - XO :cuc: Queen B, мастер си, мајке ми! Песниве ми се на риплеј цело време, толку ми се некако секси и хепи у исто време :pipi:
 16. Маца_мк

  Хит на денот

  Replay over and over again..
 17. Маца_мк

  Хит на денот

 18. Маца_мк

  Драга Кајгана

  Драга, ако пропуштам некој вирус нема да биде тоа-тоа, значи ако јас не се разболам исто ко да немало вирус. Како од цело друштво што се влечкавме цел викенд заедно само јас се разболев м? Фер ли е? А какви планови имам за утре, искрено се надевам дека сабајле кога ќе се разбудам магично ќе ми...
 19. Маца_мк

  Хит на денот

 20. Маца_мк

  Што слушаме во моментот? (Читај правила)

  S.A.R.S. - Lutka Затоа што е прекрасна и ме погодува во срце и ме разнежнува..и ах, јбг, зашто е неодолив и сум затрескана! :pipi:
На врв Bottom