Резултати од барањето

 1. teneke

  Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

  Аха, фала. За Samsung Tizen има апликација? И кај има листи да се купат ?
 2. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Сума сумарум од неделава што измина на форумов, битни се две работи. Првата е здружен напад од леви десни против Апасиев и Левица, затоа што најверојатно, по новите анкети му фалат овци во трлото. Второто е здружен напад од леви и десни, за да не одговара никој во скандалите на претходната...
 3. teneke

  Телекабел Аналогна и дигитална кaбелска телевизија (РОБИ) -генерална дискусија (новости, прашања.)

  А како оди ова со IPTV ? Малце сум noob за оваа работа.
 4. teneke

  Претседателски избори во Америка (2016): Трамп vs. Клинтон

  Trevor Noah Following another immigration crackdown by the Trump administration – this week, it moved to revoke green cards from immigrants deemed likely to use public assistance – Daily Show host Trevor Noah sent a distress call for one American in particular: First Lady Melania Trump. It...
 5. teneke

  Најекономично греење (затоплување)

  Да прашам за Haier Tundra 18.000btu лани во Октомври купена, од кај вас, добро грееше зимата, но сега за ладење прави проблем. Откако цел ден ќе работи некаде после исклучување 1 до 2 часа, почнува да крцка во внатрешната единица и почнува да капи. Му се јавив на монтерите рекоа дека ќе дојдат...
 6. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  https://www.mkd.mk/makedonija/boki-13-veli-deka-najmnogu-pari-zarabotil-od-onie-koi-mu-vikale-vidi-go-peder Боки 13: Најмногу пари заработив од оние што ми викаа „Види го, педер“
 7. teneke

  Русија - смена во надворешната политика?

  Појма немам што имаат само прочитав дека американската восјка тајно тестира нуклеарен мотор за ракета. Официјално Трамп и одобри на НАСА средства за изградба на нуклеарен ракетен мотор, ама тој е за цивилни цели.
 8. teneke

  Русија - смена во надворешната политика?

  И американците прават нуклеарен ракетен мотор за воени цели.
 9. teneke

  Русија - смена во надворешната политика?

  Гледам дека не разбра, но мојот муабет за нуклеарен ракетен мотор беше со почит, дури би рекол стравопчит за тоа што го прават, посебно што може да има употреба во цивилни цели во вселената. Инаку самата ракета која што може да лета практично неограничено време, значи години во воздух со брзина...
 10. teneke

  Русија - смена во надворешната политика?

  Правење на нуклеарен ракетен погон е врвна технологија во моментов. Несомнено бара многу пари, време, а најверојатно и жртви како што гледаме. И ништо тука не е спорно, но загрижува фактот што русиве имаат редовни катастрофи со постоечката воена технологија во последно време. Најверојатно одат...
 11. teneke

  Русија - смена во надворешната политика?

  Најпсле некоја информација... https://www.mkd.mk/svet/vesti/rusite-velat-deka-5-nauchnici-zaginale-pri-eksplozija-na-nuklearen-reaktor-na-novo Русите велат дека 5 научници загинале при експлозија на нуклеарен реактор на ново оружје Неуспешното лансирање на ракета што минатата недела...
 12. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па, тоа де, еве момент за демократија сега ако уште се чува кубурот за зловреме, нема ни да има демократија во нашава држава. Мислам знам во овај дел сум малце наивен идеалиста ко тебе, навирам гаѓите над хуакопките за да се борам за правна држава, глупаво ама то е. Сите факти говорат дека пак...
 13. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  На штета на народот ? :) Абе не разбираш а? Нема кај нив во главите штета на народот, затоа што народот секако некој ќе го владее, дали е оваа елита или друга исто му се фаќа. Знам ти зборуваш од преспектива на името, но Груевски само го користеше или да речам злоупотребуваше името за да...
 14. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Абе ти кажав веќе ти не ми веруваш, затоа што го знаат народот каков е, тие не преговараат со народот туку со елитата која ќе им се приклони. Еве сега е моментот за слика и прилика народот најпосле да кажи доста е на се што се случува, што мислиш дека ќе направи народот ?
 15. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Па не баш, тоа беше сепак македонски хирург. Не оставија сами да се излечиме. И во крајна линија, за да ти биде појасно, ова што се случува со рекет е во суштина борба за власт во СДСМ, со цел истите тие што владејаат цела наша независност, а и претходно да се извлечат неказнето. Значи тие беа...
 16. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Абе еве и нека се од Русија, Кина или Труција, ако му се остави барем малце простор на нашиов канцер да се прилагоди на таа терапија, нема ама баш ништо да се промени состојбата тука во државава. Фактот дека треба рез со кој ќе се отстрани болеста, сега засега тоа е само хирург од странство кој...
 17. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Јас сум само приземен, мислам ок е ова летање во облаци од страна на луѓе како тебе, но тоа само придонесува за зголемување на политичката ентропија во државава, во која ништо нема да се промени на подобро.
 18. teneke

  Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

  Аха ок се разбравме, но, што друго да се очекува од човек кој што сака да формира secret society што ќе работи од подземје за македонските интереси. Се виде колку луѓе се спремни да ги наврат гаќите над хулакопки и да излезат со тебе.
На врв Bottom