Резултати од барањето

 1. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

  Kурвински е пошто цело време планирал шема прво со КД а потоа со Пол Џорџ, за идење во Клиперси (или Торонто), а во јавност се правеше демек размислува да дојде во Лејкерси. На состаноци идеше, разговараше сериозно е заинтересиран и ете само му треба малку време да се одлучи... Сега наместо...
 2. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

  Многу педерски изиграно од Кавај. Вој твиташе дека веќе некое време се договарале со Пол Џорџ за да идат заедно во Клиперси. Практично Лејкерси ги искористи за притисок врз Клипс да направат трејд за Џорџ со Оклахома. А богами солидна цена платиле со 4 необезбедни први пика плус еден заштитен...
 3. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

  Уфф... Како не заеба Кавај, го чекавме демек размислува кај ќе иде... А она педерчето чекало Џери Вест да го донесе Пол Џорџ во Клиперси. Само сега е касно и ниту Ирвинг ниту Кемпа не се достапни, а 100% ќе дојдеа во Лејкерси само ако ги побаравме на време. Како не заеба Кавај, ваков заеб...
 4. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

  Нема ваљда да се повтори историјата: https://www.si.com/nba/2019/02/01/nba-trade-deadline-lakers-anthony-davis-adam-silver-charles-barkley А Баркли може слободно да иде упм. :-/
 5. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

  Добар извор на утакмици: http://rutracker.org/forum/viewforum.php?f=1997 Може ќе заврши работа и за некој друг. Jaс годинава не уплатив NBA League Pass пошто и онака не ги гледам утакмиците навечер во живо а за снимки ете има места од каде се симнат без платно. Има и миксови од скратени снимки...
 6. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

 7. Vanlok

  Херојска фантастика

  Некои од главните ликови во книгите на Аберкромби ми се едни од омилените воопшто - посебно Глокта на прво место, а и Логан (заедно со алтер егото Крвавава Деветка). :) Туку летово прочитав нешто интересно, првите 3 книги од The Gentleman Bastard серијата од Scott Lynch. Прилично добро и покрај...
 8. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

 9. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

  https://youtu.be/k0uJ6PV89ro?t=297
 10. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

  Сите се чудиме што се дешава со потпишувањето на нови играчи после ЛеБрон. Нели сите успешни тимови во кои играл биле концепт со шутери кои оставаат простор за ЛеБрон да игра под/окулу кошот? Епа еве еден интересено размислување за ова...
 11. Vanlok

  Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

  Се надевав дека нема да се деси ова, ЛеБрон има 33 години, вторите две од договорот очекувано ќе почне да паѓа физички. Ама еј, има и полоши работи од Леброн да ти игра во тимот... Реално многу повеќе ме изнервира Пол Џорџ. Педерчето потпиша за Оклахома без воопшто да им даде шанса за муабет на...
 12. Vanlok

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  И хиената не е „лоша“, ама со задоволство ќе ти изеде џигерот... Како што веќе ти сугерирав, освен ако не те интересира социјална патологија, мани се чорава посла. Не гледаш дека упорно го тера муабетов во офтпик и усерува дискусија? Најдобар совет за справување со тролови: Не ги храни...
 13. Vanlok

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  (продолжува) http://truepundit.com/the-one-paragraph-you-need-to-read-from-the-jfk-assassination-files-changes-everything/ …And the U.S. Government Later Suborned Perjury in the Matter of the Damage to the Limousine Windshield Unfortunately for Mr. Charles Taylor of the Secret Service, he —...
 14. Vanlok

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Затоа што животот му се состои од тролање @Ciudad Juarez. Разбери го и него. А ти лично, освен ако не те интересира социјална патологија - стави го веднаш на игнор, и заблагодари ми се за советот на годината."The out-of-control shadow government in this country threatens the fabric & the future...
 15. Vanlok

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  Не ги спомнувај @Ciudad Juarez тие секако не се по читањето, не ли гледаш дека пола дискусија ја устраа со лошо тролање.
 16. Vanlok

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  http://www.maebrussell.com/Disappearing%20Witnesses/Disappearing%20Witnesses.html (продолжува) The police advised that Jackson should "lay off this business." "Don't go around asking questions; that's our job." Jackson and Benavides are both convinced that Eddy's murder was a case of mistaken...
 17. Vanlok

  Убиството на Џон Ф. Кенеди, и сознанијата 54 години подоцна

  And then within the next two years, an astonishing number of people (more than 50!) who possessed some kind of information about the Kennedy assassination died under mysterious circumstances. The Navy officer Lt. William Pitzer, who managed the closed-circuit camera in the autopsy room at the at...
На врв Bottom