Резултати од барањето

 1. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Во Номад, не ми сервисирале лично но не се сомневам дека добро ќе ти го средат. Во Бајкстоп претераа со цената.
 2. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Има во Униор се за велосипедизам од алат. Продавницата е спроти поранешна дирекција на жито лукс. Течности, од номад, mucoff, троа скапи ама добри.
 3. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Шпринтерици исклучиво нови, затоа што се формираат според ногата со тек на време. Клитови доаѓаат со педалите ако купуваш нови педали. Има три типа на шпринтерици, мтб, комбинирани и роад. Разликата е во дупките од долу и во тоа што тие за мтб имаат крампони. Ако сакаш роад шпринтерици ќе мора...
 4. Acohipmk

  Фото натпревар # 138, ТЕМА: Планина

  Љуботен by Acohipmk on Кајгана форум
 5. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Љубиша(бајкстоп) кај градски парк и Гоце(КТМ) на партизанска, карпош4.
 6. Acohipmk

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Баш прееска видов ваков и се чудев кој бренд е ова. Прв пат слушам, ама сигурно прошол покрај германски. :D
 7. Acohipmk

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Пред околу една година, бев сведок на немил настан. Си возев на кеј, пред мене си возеа жена и маж со точаци а детето кај мажот на детско седиште на багажник. Возеа полека, па ги поминав и само што ги поминав, почнаа да врискаат тројцата. Застанав и се вратив назад, што ќе видам. Ногата на...
 8. Acohipmk

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Не земај, мали се разликите, понекогаш никакви, зависи од производителот. Ти си за М а кај некои производители и за С.
 9. Acohipmk

  Зионизмот, падот на европа и светот.

  Па ако беше упатен ќе знаеше подобро. Освен ако сите информации ги добиваш од CNN и слични на ним медиуми. Во петокот пред да почне сето ова, од израелски снајпери се убиени 2 момчиња а во саботата повторно беше бомбардирана газа. Како резултат на тоа, хамас испалија стотици ракети кои не убија...
 10. Acohipmk

  Зионизмот, падот на европа и светот.

  Неверојатно :mad: Гледајте што прават кучињата касапски!
 11. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Даааа. Хахаха, јас имам дремено ми се чини пола саат. Ме знаат и пак не ме услужуваат како што треба во однос на брзина. Ама во однос на цени и излегување во пресрет за нарачување на нешто што го немаат ептен сум задоволен.
 12. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Цената не кажува ништо, амазон не е репер за цени. Најскапиот модел од Smart sam e 21.7 евра, не е ни пола од најдобрите модели на Maxxis. Не зборував за Schwalbe, туку конкретно за Smart Sam, убедливо една од најлошите гуми. Најчесто се вградува во фабриките и оди со велосипедите кои се...
 13. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Во бајкстоп имаат Schwalbe, ама баш тој модел не верувам. Прилично лоша гума, зошто баш тој модел? Вреди. Ребата е доста подобра, ако можеш да си дозволиш уште некој денар плус.
 14. Acohipmk

  Фото натпревар #132 - Мостови - ГЛАСАЊЕ

  Многу тешко ова :toe:
 15. Acohipmk

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Не беше за мене, за блиска личност. :) Не го менувам Спарки. :D Види на темата...Или еве го правилникот од лани... Нов или половен?
 16. Acohipmk

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Вака се добива впечаток дека таа е цената која ја бараш за точакот меѓутоа дека прифаќаш и предлози. Потенцирај дека таа е цената кога би бил нов во продавница, за да нема забуни. :) Инаку, земав вчера друг конечно.
 17. Acohipmk

  Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

  Барам подолго време веќе некој ваков точак, исклучиво 27.5 тркала со S големина на рамка. Тешко се наоѓа од овие избор. Се продадоа неколку кај нас и тоа добри модели, со цена од 700-800 евра. Повеќе од тоа многу тешко да земе, освен ако не е со исклучително добра опрема. Сега ти го видов на...
 18. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Ги намалиле цените значи. Не сум земал одамна од таму. (y) Ако го продаваш, заинтересиран сум. :)
 19. Acohipmk

  Општи вело муабети, прашања, совети

  Кај пеџа во треска спорт е најефтино, 250мкд а во бајкстоп на bontrager е 350мкд, тоа ми е пробано и функционира одлично.
На врв Bottom